492 Shares 8431 views

Moda przemysł: historia i stadia rozwoju

Historia mody jest bardzo bogata i zabawny: w starożytności już pochodzić z różnych stylów odzieży, tworząc nowy materiał, nowe elementy zostały dodane do włosów, akcesoria, ozdoby na szyi, rąk i uszu. Niewątpliwie, moda jest bardziej zainteresowany piękna połowa ludzkości, ale mężczyźni nie odchodzą od niego. Dlatego zakres produktów mody rośnie z każdym rokiem, a przemysł mody ma i nadal będzie pracować dla ludzkości.


Moda jako zjawisko

Wiadomo, że moda jest jednym ze zjawisk społecznych, jak ma na celu zaspokoić estetyczne potrzeby społeczeństwa. A fantazyjne rzeczy, z kolei sami wykazać status społeczny jego właściciela.

Moda jako zjawisko wyjaśnić na początku XX wieku, kiedy to pojawił się termin „infiltracja”. Według Amerykańskiego Thorstein Veblen i niemieckiego Georga Zimmelya, przemysł mody początkowo miała być izolowany od masy całkowitej elit, który zawsze stara się być inny od zwykłych ludzi. Dlatego wszystkie nowe trendy pojawiają się wśród wyższych sfer, a środkowa i dolna warstwa społeczeństwa starają się naśladować elitarną warstwę i przyjąć jej żadnych innowacji. Innymi słowy, trendy w modzie „wyciek” z góry na dół, a przestają być nowości, przechodząc do kategorii „towarów konsumpcyjnych”. Potem znowu trzeba stworzyć coś nowego i modne elity nadal stał. Proces tak zwany „cykl ostentacyjnej konsumpcji”, który nie zatrzymuje.

nowoczesna moda

Do tej pory stratum klasa praktycznie usunięte w społeczeństwie, ale cel pozostaje ten sam fason – podkreślić osoby należącej do określonej grupy społecznej. Nowoczesny przemysł mody tworzy rzeczy takie obszary jak młodzieżowej mody, pomieszczeń biurowych i tak dalej. Ponadto, każda osoba jest w stanie odebrać ubranie, które jest sposobem wyrażania siebie. Dressing modny i stylowy, można wyróżnić się z tłumu i pokazać innym obecność smaku i indywidualności.

Na tej podstawie wniosek, że do modnych rzeczy są tylko te, które afiszować pokazane.

produkty modne

Z ogólnej produkcji przemysłowej towarów branży mody obejmuje tylko te, które są uważane za modne i zaspokojenia osobistych potrzeb danej osoby. Należą do nich:

  • odzież,
  • akcesoria osobiste (torebki, kapelusze, zegarki, paski, skarpety, rękawiczki, itp)
  • kosmetycznych i perfumeryjnych,
  • ozdoby (biżuterii i biżuterii)
  • artykułów gospodarstwa domowego (naczynia, pościel, pościel, dywany).

Produkcja wszystkich powyższych został pewien sektor gospodarki – tzw „modą”. Sektor ten obejmuje produkcję i sprzedaż towarów. Istnieje kilka obejmujących przemysł lekki, zwłaszcza tekstylnych, salon fryzjerski, perfumy, a także modelowania. Statystyki pokazują, że w miarę upływu czasu, liczba produktów mody stopniowo wzrasta.

Trendy w świecie mody

Jeśli wcześniej do modnych zainteresowanych wyłącznie towary dla pięknej połowy ludzkości rzeczy, tendencja ta jest załamane w XX wieku, dotknął mody mężczyzn też.

W tym samym czasie, moda przemysł rozszerzył gamę produktów modne ze względu na fakt, że życie się zmieniło i stać się publiczne. Na przykład, pralka naszej prababki za nie przywiązują dużej wagi, a także jedzenia. Teraz większość z nas nie są dostępne w sklepach z produktami spożywczymi i detergentów. W rezultacie – do produktów mody teraz to praktycznie wszystkie elementy osobistej konsumpcji, w tym napojów, samochodów, motocykli, mebli, artykułów papierniczych i tak dalej.

Etap rozwoju branży mody

Kilka różne etapy rozwoju, które odbyły branży mody. Do końca XIX wieku nie było takiego kierunku, choć pojęcie mody było. Począwszy od roku 1890 zaczyna się ubrania i akcesoria, podczas których mała firma zamienia się w rzeczywistej produkcji na dużą skalę. Produkowane nawet magazyny mody, gdzie rozmawiali o modnych rzeczy, które są zazwyczaj noszone w elitarnej społeczności.

W latach 50-tych ubiegłego stulecia ruszył do masowej konsumpcji, a więc trzeba było do przewidzenia zjawiska mody. Były firmy, które specjalizują się w analizie innowacji na świecie oraz trendów w modzie. produkcja na dużą skalę modne ubrania, aby ich roszczenia. – Aby podjąć decyzję w sprawie zamówień luzem, produkcji itp W rezultacie producenci gotowych rzeczy już zależało nie tylko na „fikcji” mody, ale także surowców producentów materiałów. Później trend systemu prognozowania.

moda rozgałęzienia

Począwszy od lat 60. XX wieku, istnieją poważne zmiany – fashion (moda) został podzielony na dwie części: the "haute couture 'i' ready-to-wear". W tym okresie zdobyliśmy renomowanych światowych projektantów takich jak Christian Dior, Yves Yuber Zhivanshi, Sen Loran, Koko shanel i innych.

W 90 lat w środowisku mody termin „pluralizm”, co oznacza brak jednolitego stylu i zobowiązanie do kruszenia się na kilku różnych kierunkach. Zmiana szybkości z jaką pojawiają się nowe pozycje. Równolegle z tym modzie „odmłodzony” t. E. Możliwość zakupu fantazyjne rzeczy pojawiła się nie tylko ludzie bogaci, ale także proste młodość. Styliści nie masz jeszcze dominuje wpływ na modę, najbardziej zaangażowane w propaganda znanych marek.

Należy zauważyć, że jeśli przed końcem XX wieku przemysł mody wpływa wyłącznie do Europy, w 21 wieku, moda stała się globalna, a projektanci z różnych krajów oferować swoje pomysły. Na dzień dzisiejszy musimy mieć ogromny wpływ kultur azjatyckich, a to znajduje odzwierciedlenie w produktach konsumenckich.