221 Shares 6428 views

Słynny rosyjski? Bogactwo naszego kraju

W świecie, wiemy nie tylko obszar (choć status największego stanu kosztuje dużo), ale także unikalną kulturę, zasobów naturalnych, utalentowanych ludzi. Wszystko to – naszym bogactwem, powiększania minionych pokoleń i zazdrośnie cenionych obecnie. Naszym zadaniem dzisiaj – do wniesienia wkładu.


Cechy geograficzne i naturalne bogactwo Rosji

Nasze państwo jest największym i najbardziej wysunięta na północ na świecie. Rosja, położone na kontynencie Eurazji, obejmuje 40% europejskich i 30% azjatyckiej. Płukano przez 13 morzach.

Ponad połowa naszych granic – morski. Najdłuższy kordon ziemi mamy z Kazachstanu, Mongolii i na Ukrainie.

Teren rozległy własnością państwa – to niezliczone możliwości i obciążenie w tym samym czasie. Mamy wiele narodów, rozwój potencjału sił wytwórczych i bogactwo zasobów naturalnych, ale w tym samym czasie, istnieją trudności w organizacji zarządzania oraz ustanowienie procesu komunikacji pomiędzy najbardziej odległych zakątków naszego kraju.

Mówiąc o co Rosja jest znana, należy zidentyfikować duże złoża węgla, ropy naftowej, torfu, gazów palnych, a także rozwoju hutnictwa żelaza i metali kolorowych, wydobycie metali szlachetnych.

30% naszego terytorium zajmują lasy, które stanowią jedną z naszych głównych bogactw. Iglaste drzewa dostarczają budulca i są podstawą przemysłu papierniczego. Nie powinniśmy zapominać o świecie zwierząt: ssaki, ptaki, gady, płazy i ryby jesteśmy ponad 1000 gatunków.

Jak widać, cechy geograficzne – dokładnie to, co Rosja jest znana. Pisanie każdego studenta, na pewno zacznie z przeniesieniem tych naturalnych bogactw naszego kraju.

Kultura rosyjska

jesteśmy bogaci duchowo. Nasz kraj jest uważana za jedną z kolebek kultury światowej. Pomimo długiej historii pełnej bitew i krwawych wojen, Rosjanie zdołali zachować i zwiększyć ich duchowe dziedzictwo, pozostając charakterystyczny i pełne kolorów krajowym.

Z pojęciem „kultury”, co dziwne, w pomiarze naszego kraju postanowił przypisać nie tylko sferę sztuki jako szczególny sposób życia, sposób myślenia i sposób życia obywateli rosyjskich. Jest to cały świat, i niezrozumiałe jednocześnie tak bliski i drogi każdego z nas.

Słynny rosyjski specjalny jest jego poeci, pisarze, kompozytorzy, naukowcy. Puszkin, Dostojewski, Czajkowski, Łomonosowa stworzył nieśmiertelne dzieła należące do pereł światowej kultury i podziwiany w każdym zakątku naszej planety.

Złoty okres rozwoju naszej kultury można uznać za 18-19 wieku. W tym czasie Rosja jest miejscem jednego z najbardziej oświeconych krajach na świecie. W Petersburgu, otworzył swoje podwoje Muzeum Rosyjskiej i Muzeum Ermitażu oraz w Moskwie – Galerii Trietiakowskiej. Arcydzieła sztuki i rzemiosła są gromadzone również w klasztorach.

Piękno rosyjskich kobiet

Jest jeden aksjomat jest bezwarunkowy, jak fakt, że nasz kraj – największy. „Rosjanki – najpiękniejsza” – z tym stwierdzeniem twierdzą Żaden cudzoziemiec. Jadąc do nas zagraniczni goście silniejszej płci dosłownie oszaleli otaczającego liczbę pięknych dziewczyn. kobiety obce również zauważyć, że nie można zrozumieć tak poważne podejście do ich wyglądu i urody.

Ale nasze kobiety są urocze i bez makijażu. Blond warkocz, który komponować piosenki i wiersze, niebieskie oczy i kruczoczarne rzęsy – to nic dziwnego, że nie znajdzie piękniejsze.

Przez wiele lat przedstawiciele Rosji zajęło czołowe miejsca w różnych konkursach piękności. W 2014 roku, mieszkaniec Petersburga nawet stać się „Pani World”, pokonując konkurentów z 40 krajów.

W ostatnich latach, jako częstszych zaproszeń z Hollywood do naszych aktorek. Działając w filmach zagranicznych, po raz kolejny potwierdzają to, co Rosja jest znana na całym świecie: uroda, ciężkiej pracy i talentu. I to w rosyjskich kobiet nie zabrać.

Znany rosyjski wynalazek

Każda książka historia powie, że genialne umysły naszych rodaków przyczynić się do globalnego postępu. Pod koniec 19 wieku inżyniera Hippolyte Romanov opracowała samochód elektryczny i Nikolai Benardos opatentowany spawania łukowego. Igor Sikorski był autorem pierwszego multiengine samolotem lub helikopterem, i Władimir Zworykin był pierwszy kolorowy telewizor i opracowała mikroskopu elektronowego oraz noktowizor. Nawet na całym świecie popularnej gry „Tetris”, opracowany przez nasz rodak Aleksiej Pażytnow.

Słynny rosyjski w szczególności dlatego, że jest wynalazki 20. wieku. Wśród nich należy wyróżnić laser mikrofalowej, na którym jego twórca Nikolay Basov otrzymał Nagrodę Nobla, jest on również pierwszy sztuczny satelita przestrzeń, zaprojektowany Sergeem Korolevym. I nie zapomnij o grzmi na cały świat chwałę karabinu Kałasznikow!

Znani ludzie z Rosji

Sława nasz boom we wszystkich zakątkach globu. Top – nasza! Maria Sharapova – światowej sławy tenisista. Aleksandr Owieczkin – gwiazda hokeja. Grigorij Leps – utalentowana wokalistka. Valery Gergiev – legenda muzyki klasycznej. Jewgienij Pluszczenko – mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym. Konstantin Habensky i Swietłana Hodchenkova – aktorzy stają się gwiazdami filmów hollywoodzkich. Oni i wielu z naszych rodaków wybitnych – wsparcie tego narodu, gwarancją, że chwała wielkiego mocarstwa jest boom na całym świecie.

Warto również wspomnieć Vladimira Vladimirovicha Putina na prezydenta Federacji Rosyjskiej. On reprezentuje kraj na arenie międzynarodowej, broni prawa każdego obywatela i dbają o świetlanej przyszłości całego kraju.

Ale nie możemy mówić tylko o tym w mediach zwane „gwiazdy”. Po tym wszystkim, słynny rosyjski? Ludzi. Każdy z jego mieszkańca. Znany rosyjski nauczyciele, inżynierowie i lekarze. Każdy, kto pracuje uczciwie dla dobra państwa.