507 Shares 3863 views

Nastolatek nie chce się uczyć. Co robić? Porady dla rodziców

Dość często w rodzinach wybuchają konflikty interesów rodziców i dzieci, zwłaszcza gdy ten przenika przez barierę wieku 12 lat. Co do zasady, studiując temat staje się przeszkodą w zrozumieniu między nastolatkiem a jego ojcem i matką. I zaczynają gorączkowo szukać odpowiedzi na pytanie: „Nasz syn (lub córka) nastolatek nie chce się uczyć. Co zrobić i jak będzie? "


Ich reakcja na zachowanie dzieci, oczywiście są one w stanie własnej niemocy i absolutnej bezradności w sprawach edukacji. Tak więc, jeśli nastolatek nie chce, aby dowiedzieć się, co zrobić w tym przypadku, to nie wiem, i dlatego, że dziecko nie spełnia oczekiwań. Jest to kolejny dowód na to, że poważne błędy zostały wykonane w edukacji.

Oczekiwania rodziców może zrozumieć, ponieważ dali tyle wysiłku i energii, aby upewnić się, że ich dziecko jest utrzymywany w życiu. Chcą mu nawet podstawowych zwrotów, aby jego pokój był zawsze czysty i wygodny, tak że pomoc w pracach domowych, więc w końcu cieszyć się ich dobre oceny w szkole. Często jednak nie ma odwrotny skutek, a rodzice od razu w panikę, nie mogąc znaleźć odpowiedzi na pytanie: „A nastolatek nie chce się uczyć – co robić”

Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest użycie znaną zasadę „nie chcą – do”. Bardzo ważne jest, aby uważać, aby nie przesadzić z tą metodą. Stosując wyżej wymienione urządzenie pedagogiczną, trzeba użyć kija i marchewki. Dla sukcesu – aby zachęcić i dla wad – ukarać. Po pewnym czasie staje się coraz bardziej dorosła, dziecko sam zadecyduje co zawód wybrać to, i to jest możliwe, że będzie wdzięczny za to, że nie oddawać swoje zachcianki i kaprysy.

Zważywszy na pytanie: „A nastolatek nie chce się uczyć – co robić” – to jest bardzo ważne, aby określić przyczynę, dlaczego nie chce siedzieć w ławce szkolnej. Może po prostu nie widzę żadnego sensu, ponieważ media często wyolbrzymiają sprawę, jak trudno jest teraz znaleźć pracę w swojej specjalności, jak i niskie płace są posiadaczami dyplomów uniwersyteckich. Cóż, prawdą w tym punkcie widzenia nie. Jednak nie oznacza to, że coraz wyższe wykształcenie nie jest konieczne.

Wyjaśnić młodzieży, że kolegium lub uniwersytet pomoże mu rozwinąć swoje horyzonty i nauczyć się czegoś nowego dla siebie – zawsze jest korzystne.

Jeśli nastolatek nie chce się uczyć, to jest możliwe, że nie jest zainteresowany. Często można obserwować obraz po cudownym dzieckiem znudzony siedzi przy biurku, słuchanie danego przedmiotu w szkole średniej. Zna materiału, tak że nie jest zainteresowany, nauczyciel może skorzystać z indywidualnego podejścia do każdego, zwracając uwagę wszystkich uczniów.

W takiej sytuacji możemy polecić stworzyć uzdolnionych dzieci optymalną podstawę dla dalszego rozwoju: aby wysłać go do wyspecjalizowanej instytucji edukacyjnych, aby pobrać swój udział w różnych quizach i konkursach.

Powstaje pytanie, dlaczego młodzi ludzie nie chcą się uczyć, może mieć radykalne rozwiązanie. Specjaliści nie zalecają nadmiernego nacisku na dziecko, ultimatum żądać go do poszukiwania wiedzy i do przeniesienia go z jednej szkoły do drugiej. Przede wszystkim jest on osobą, a nie wyrazem swoich ambicji.

W końcu szkoła ma dobrze określoną rolę w życiu człowieka. Przy wyborze ich przyszłego zawodu dziecka należy kierować się tym, co najbardziej lubi robić.