730 Shares 2765 views

Muzeum oblężenia Leningradu. Pamięci Muzeum Obrony i Oblężenie Leningradu

O trudnym losie miasta i blokady Leningradu w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, jest znany wszystkim. Lata mijają, a stopniowo zapomnieć okropności tego strasznego czasu w historii kraju, a także wyczyny żołnierzy naszej armii. Aby odświeżyć wspomnienia z wojny i nauczyć się czegoś nowego dla siebie, odwiedzić Muzeum oblężenia Leningradu. W dzisiejszym Petersburgu i nie działają tak samo jak dwa wystawa w całości poświęcona życiu miasta w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Muzeum Obrony i Oblężenie Leningradu w słonej alei

pierwsza wystawa poświęcona życiu mieszkańców miasta w czasach wojny, został otwarty w 1944 roku. Na uwagę zasługuje fakt, że blokada Leningradu muzeum powstał w tak trudnym czasie – na tej podstawie, że jest jedyną osobą w całym naszym kraju. W jego kolekcji można zobaczyć eksponaty poświęcone czasów wojny, mieszkańcy pracują w fabrykach, a także przedmioty związane z drogą życia i codzienności obrońców miasta. Wszystkie te skrypty – prawdziwe karabiny żołnierzy, forma i osobistych żołnierzy. Blokady Leningradu Muzeum posiada w swoich zbiorach i ciężkiej artylerii, a także wykazanie pewnych typów samolotów i czołgów. Wystawa ta natychmiast zakochał się z mieszkańcami stolicy północnej, ale mimo to, że zamknięte w 1949 roku do przeprowadzenia formalnego postępowania wyjaśniającego. Wiele z eksponatów zostały usunięte lub celowo zniszczona. Ponownie otworzyć swoje podwoje dla zwiedzających w muzeum może tylko w 1989 roku. Dziś jego kolekcja znowu stale rośnie. Niektóre rzeczy przynieść weteranów i ich krewnych, czasami tu przyjść kilka znalezisk archeologicznych.

Diorama poświęcona przełom blokady Leningradu

W 1970 roku rozpoczęto prace nad stworzeniem pomnika poświęconego Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, w regionie Kirowa (rejon Leningrad). W 1985 roku znajduje się muzeum-diorama została otwarta dziś potoczna nazwa «Przerwa oblężenie Leningradu”, zawiera znane pomniki «height Sinyavsky» i «Newski Spot», a także szereg innych zabytków. Artystyczny płótno makiety ma rozmiar 40 o 8 metrów. Został on stworzony z udziałem kilku cenionych doradców wojskowych. Ta wystawa pokazuje podstawowe zdarzenia operacja „Iskry”, która trwała przez 7 dni w styczniu 1943 roku. Muzeum „Przełom blokady Leningradu” posiada także kolekcję sprzętu wojskowego znajduje się na zewnątrz. Jednym z najbardziej interesujących eksponatów – KV-1, udział w walkach i podniesiony z dna Newą.

Adresy główny wojskowy-historyczną ekspozycję Leningradzie

Muzeum oblężenia Leningradu znajduje się w Petersburgu w Salt Lane, 9. Jej drzwi są otwarte dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 17.00 we wszystkie dni z wyjątkiem środy. W ostatni czwartek miesiąca to dzień sprzątania, a ekspozycja jest również dostępna do wglądu. Muzeum-diorama znajduje się pod adresem: Leningrad regionu, Kirovsk, Pionerskaya st, house 1. Jest on otwarty dla wizyt turystycznych na wszystkie dni tygodnia oprócz poniedziałku, od 11.00. Podczas wystawy lato zamykają o 18.00, a zimą – w 17.00. Muzeum oblężenia Leningradu posiada oddziały. Najbardziej ciekawe – "Green Belt of Glory". Ten pomnik zaznacza miejsce, gdzie zostali zatrzymani przez żołnierzy wroga w regionie leningradzkim.