593 Shares 7209 views

Jan Marek hokeista: sportowe osiągnięcia i biografia

Jan Marek – słynny czeski hokeista który zasłynął występy najmocniejszych rosyjskich zespołów. Przedwcześnie zmarł, łamiąc w samolocie z zespołem „Lokomotiv”.


Wczesne lata sportowca

Yang urodził się w zimie 1979 roku w Czechosłowacji.

Facet od wczesnego dzieciństwa wychowywał się aktywną dziecko, więc rodzice zdecydowali, że konieczne jest, aby dać do sportu. Przez długi czas rodzina nie mogła ustalić, gdzie chłopiec byłby lepszy, ale wtedy wybór został dokonany na rzecz hokeja.

Marek z przyjemnością zajmował się sportem, ale przede wszystkim nie wyróżnia się na tle rówieśników. Był bardzo realne, a trenerzy nie mógł nie zauważyć.

To było bardzo trudne, ze względu na cerę Jan Marek nie wygląda jak hokeista. Jednak, jak się później okazało, młody człowiek byłby naprawdę utalentowany i związać jego życie jest hokej.

W dzieciństwie i okresie dojrzewania, grał dla zespołu ze swojego rodzinnego miasta, który był nazywany „Vajgar”. Na początku wieku chciał być zawsze na ataku, a to wpływu fakt, że w pracy zawodowej miałby odegrać w pozycji skrajnej pozycji napastnika.

W sezonie 1995-1996, Yang potwierdził swój talent i stać się najlepszym graczem w lidze młodzieżowej. Gospodarze zagrają to jeszcze kilka lat, a następnie zaczyna działać w sposób profesjonalny.

dorosły kariera

Przed sezonem 1998-1999, dziewiętnaście młody człowiek dołączył do klubu „HC Oceláři Trzyniec Trinec”. Biorąc pod uwagę, że zawodnik był bardzo młody, nie był głównym graczem, a czasami zastępcze pozory. W sezonie 2001/2002 stał się regularny regularny zespół i grał w sumie 52 gier, zdobył ich 42 efektywnych punktów. Już w przyszłym roku w całej okazałości objawiać Jan Marek. Hokeista grać w 51 meczach, rzuci 32 podkładek i dać 30 asyst.

Kolejne trzy sezony w hokeja będzie „Sparta” i wykazują dość wysoki poziom. W ciągu zaledwie trzech lat, on będzie 133 udanych działań i doprowadzi mistrzostwo kraju.

Mimo godnej statystka, zespół Praga nie odbędzie się gwiazdą, a to pójdzie do Magnitogorsk „Hutnika”.

W „Metallurg” Jan Marek zagrają cztery niezwykle udany rok. To będzie najlepszym strzelcem mistrzostw w sezonie 2008-2009. Jednocześnie zespół wygrać brązowy medal mistrzostw świata. Zawodnik będzie również zagrać w finale Ligi Mistrzów.

W 2011 roku udaje się do CSKA Moskwa. Warto zauważyć, że w sezonie poprowadzi udział w „Atlanta”.

Później, sportowiec idzie w Jarosławiu „Lokomotywa”. Niestety, na kolei nie mówił.

Legenda rosyjskiej mistrzostw będzie Jan Marek. Zdjęcia i filmy z jego grę jako część rosyjskich klubów pokazać namiętności i zachwyci fanów.

Międzynarodowa kariera

Hokeista Miałem krótki, ale dość udaną karierę w reprezentacji swojego kraju.

Po raz pierwszy oferowane pod szyldem Republiki Czeskiej w 2007 roku. Ian pójdzie z zespołem mistrzostwo świata, ale Republika Czeska nie wygrał nagrody. hokeista zagra sześć gier, zdobyć dwa gole i dwie asysty zrezygnować.

W 2009 roku Jan Marek powraca do głównego polecenia kraju i wysłał do jego lineup na mundialu. Czechy zajmuje tylko szóste miejsce. Gracz weźmie udział w pięciu meczach zdobyć dwie bramki i zrezygnować z jednego biegu.

W rok później, czeski zespół będzie w stanie wygrać Puchar Świata. Marek zagrają w turnieju 9 meczach i strzelił 3 bramki.

W 2011 roku, czeska reprezentacja wygra srebro i hokeista będzie w stanie odróżnić tylko raz, pomimo faktu, że gry w dziewięciu meczach.

Razem Jan Marek zagra w reprezentacji 36 meczów i zdobyć 18 punktów produkcyjnych.

śmierć

We wrześniu 2011, Yang zginąć razem z całym zespołem. Samolot, który będzie obfitował w Jarosławiu „Lokomotywa”, pęknie podczas startu.

tragedia dnia będzie prawdziwa żałoba dla całego kraju. Przez długi czas krewni będą opłakiwać zmarłych hokeistów.

Czeski hokeista przeniesiony do obozu „kolejowych” na krótko przed tragicznym zdarzeniu. Kupiliśmy go jako jeden z najsilniejszych napastników w rosyjskiej mistrzostw. Niestety, los chciał, że że sportowiec nie spędził jedną grę dla nowego zespołu.

Jan był żonaty. On wielokrotnie mówił, że szaleńczo zakochany w swojej żonie. Na krótko przed śmiercią hokeja para miała syna, który został nazwany po ojcu.

Do tej pory, matka samotnie wychowującego dziecko.

W pamięci sportowca

Biorąc pod uwagę, że aktor stał się „jego” w mistrzostwach Rosji, a zwłaszcza w „Metalurgii”, często jest to pamiętał z miłe słowa.

W lecie 2012 roku, jego koszulka podniesiony powyżej arenie Magnitogorsk. Gest ten był postrzegany jako znak pamięci.

W 2013 roku kierownictwo Praga „Sparta” na arenie głównej otwarto pomnik utraconej hokeista.

W niedalekiej przyszłości planowane jest zainstalowanie płytki nazębnej sportowca w jego rodzinnym mieście.

Taki był słynny hokeista Jan Marek. Jego biografia może być znacznie więcej, ale niestety, los postanowił inaczej.