615 Shares 2986 views

Tugela – Grandeur natury

Natura stworzyła wiele wspaniałych miejsc, gdzie można zatrzymać się na godziny i cieszyć się światem wokół nich: roślin, zwierząt, piękne krajobrazy. Takie miejsca są wszędzie, w tym w suchych kontynentu, w Republice Południowej Afryki.


Tugela

Park Narodowy Natal, w górach Drakensberg, można zobaczyć naprawdę spektakularny widok – Tugela. Oferuje on niezapomniane widoki. Wysokość wodospadu wynosi 948 metrów Tugela. On zajmuje drugie miejsce po Angel, który nieznacznie przekroczone (979 metrów). Tłumaczone z lokalnym języku Zulu słowo „Tugela” oznacza „niespodzianka”.

Wodospad składa się z pięciu etapów etapach. Największą wysokość wynosi 411 metrów. Początki Tugela ujęć tej samej rzeki, źródła, która leży 5 km od upadku, a następnie, od szczytu góry Mont Aux Sources, wąski pas szerokości wody zaledwie 15 metrów zaczyna spadać z dużej wysokości, co nie zawsze jest możliwe, aby zobaczyć z daleka.

Gdzie jest Tugela?

Jak wcześniej wspomniano, wodospad znajduje się w Natal Park, który z kolei jest w RPA. To miejsce jest chronione przez władze lokalne w 1916 roku, a następnie można zobaczyć przyrodę w jego pierwotnej formie.

Turyści przyjeżdżają tu często od Durbanu. Jest to trzeci co do wielkości miasto w Republice Południowej Afryki, która jest najbliżej. Następnie można przejść do Bergville miasta z rozwiniętą infrastrukturą i dobrą obsługę, aby odpocząć przed wyjazdem kemping. Tutaj można znaleźć przewodnika, który nie tylko posiada wyznaczone miejsce, ale również opowiada ciekawą historię o tym niesamowitym afrykańskiego świata.

Bergville City znajduje się 50 km od Tugela, do którego można dojechać samochodem.

Jak dostać się do wodospadu

Przed widać Tugela, którego zdjęcia są przedstawione w artykule, należy rozważyć, czy będzie w stanie pokonać duże odległości na piechotę i są tam tak wygodne buty. Cascade położony jest z dala od cywilizacji, gdzie jest droga i nie ma punktów zasilania. Ścieżka może być wykonane samodzielnie lub udać się na wycieczkę, aby zorganizować go w Natal.

Wodospad nie jest dojechać samochodem, a odległość w ciągu zaledwie kilku godzin. Droga nie będzie łatwa, jak to jest konieczne, aby przejść na piechotę, a następnie wiszące na górę. Ta trasa normalnie 5 godzin tam i z powrotem.

Jest to kolejny popularny szlak. On jest przez parki i lasy, a każdy miłośnik geografii, flory i fauny będzie całkowicie zadowolony z kampanii. Najwięcej turystów przyjeżdża tu tylko na wrażeniach, jakie otrzymują w trakcie kampanii, i ciesząc się szczyt przychodzi na szczycie góry. Ścieżka będzie leżeć w poprzek Tugela gardzieli, jej długość wynosi 7 km. Na koniec będzie można zobaczyć kilka głazów i mały most. Podróż kończy się na dużej wysokości, gdzie piękny widok na Tugela. Na taki wyjazd będzie musiał spędzić cały dzień, ale warto.

Interesujące fakty na temat tej lokalizacji

Mówi się, że najlepszy czas, aby zobaczyć Tugela – po ulewnych deszczach, gdy rzeki są wypełnione wodą, a przepływ staje się bardziej wydajne i widoczny z daleka. Jeśli odwiedzić to miejsce w zimie, na szczycie Góry Smocze , można zobaczyć śnieg, otoczony pięknym zimowym krajobrazie.

Wodospad jest bardzo słabo poznana, mimo jego popularności ze względu na wysokość. Wcześniej w różnych encyklopediach, w tym Radzieckiego wspomniano mimochodem, w wydaniu angielskim, a opis nie było w ogóle, ponieważ był nieapetyczny przedmiot. Tylko w książce napisanej przez Wellington tego wspaniałego kraju, znajduje się bardziej szczegółowy opis zabytków.

Jedzie na wycieczkę, można nie tylko zobaczyć przepiękne widoki i Tugela, ale również karmić dzikich zwierząt, pływać w wodach rzeki, i uchwycić te chwile przed kamerą. W 1836 roku, najwyższy punkt góry odwiedził francuski i otrzymała nazwę Mont-aux-Sources, co oznacza „źródło trzech rzek”, jak to było z góry jeść trzy tętnicy wodzie – Tugela, pomarańczowa i VAAL.

Przed podjęcia tej ekscytującej podróży, trzeba odpowiednio przygotować. Trzeba być fizycznie odporne, ponieważ nie tylko turystyka, ale także po schodach żelaza, zamontowane bezpośrednio w góry. Innym sposobem nie dostać się na szczyt góry.