827 Shares 9401 views

Prognozowanie w sztuce – Szokujące fakty

Artyści – artyści, pisarze, muzycy – niezwykła osobowość, że wiele wydarzeń widzianych przez pryzmat jego talentu. Czasami ta wizja przełamuje wszelkie prawa fizyki, i wpada w przyszłości. Prognozowanie w sztuce – czymś rzadkim, ale fenomenalny, często przerażające.


Przepowiednie Jules Verne

Istnieje wiele przypadków, gdy autor grafika przewidywanych przyszłych zdarzeń. To może być globalną awarię lub zwykłych odcinków, pisarze często przewidział własny los.

Zaskakujący przewidywania w dziedzinie wytwarzania pisarz science fiction Zhyul Vern. W powieści „Z Ziemi na Księżyc” w 1865 roku, opisuje w szczegółach misji na Księżyc, która w rzeczywistości miała miejsce w 1968 roku. To nie jest to, że autor nafantaziroval kosmosu, a opisał statek, po prostu mieć swój wzrost i wagę, 3 załogi astronautów, począwszy miejsce – Floryda i lądowanie w Oceanie Spokojnym, latający miesiąc – grudzień. W 1994 roku rękopis został znaleziony przez Jules Verne, wcześniej uważane za stracone – „Paryż w 1968 roku”. Tutaj nie tylko opisujemy szczegółowo takie nowoczesne wynalazki jak faks i kserokopię, ale nowoczesne oblicze miasta z wieży ażurowej. Wszystko autor dokonał 108 przewidywania których już dojść do dokładnie 64 przejść.

Że przewidział inną fikcję

Były też inne przewidywania w tej dziedzinie. Przykłady można znaleźć w pracach Belyaev, braci Strugackich, HG Wells, Alekseya Tolstogo, Ray Bradbury. Oni przewidzieć wiele nowoczesnych wynalazków, takich jak telefon komórkowy, transplantacji narządów, TV, 3D obrazu, „inteligentnego domu” robotów.

W prawdzie jest szokująca przewidywania w sztuce – „Narrative of Arthur Pym” Edgar Allan Poe, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące katastrofy, w którym zostały zapisane 4 osoby. Po wielu dniach wędrówki na otwartym morzu, wyczerpany głodem i pragnieniem, zabijając trzy czwarte i jeść. 50 lat po opublikowaniu prac powtarzających się wydarzeń z pięknymi dokładność, zbiegła się nawet imiona bohaterów. Racjonalne wyjaśnienie tego nie może być udzielona.

Kolejna tragiczna przepowiednia przyszłości sztuki należy do amerykańskiego pisarza M. Robertson. W powieści „marności”, opisał wypadek i śmierć „Titanic”, która miała miejsce 14 lat po książka została opublikowana. Mecze rzeczywiste fakty z fantazjami po prostu nie do pomyślenia.

Poeta Michaił Lermontow przewidział rewolucji październikowej z 1917 roku i szczegółowy w rymowanych wierszy opisał swoją własną śmierć.

Artysta, który namalował przyszłość

Argentyńska artystka Benjamin Parravichini w przypływie twórczej intuicji wykonane szkice, które przewidział tsunami w Japonii oraz wypadek w Fukushimie, lot Amerykanów na Księżyc, lot kosmiczny pierwszej żywej istoty – kundel Laika, „pokojowej atom”, latające spodki, komunizm w Chinach, faszyzm i drugiej wojny światowej. Rewolucja na Kubie prowadzone przez brodatego Parravichini przewidzieć kiedy Fidel Castro miał zaledwie 11 lat. Postać w 1939 roku, symbolizujące tragiczny atak terrorystyczny 11 września 2001, pokazuje słynne bliźniacze wieże, które nawet nie zostały zbudowane. Jak możemy wyjaśnić tę niezwykłą przepowiednię w sztuce? Sceptycy mogą argumentować, że interpretacja rysunków symbolicznych może być dostosowany do okoliczności. Ale każdy z jego rysunku argentyńskiej proroka towarzyszą szczegółowe opisy przyszłych zdarzeń. Jak to się mówi, że jest napisane piórem …

Niewytłumaczalny zjawisko – w dziedzinie prognozowania

W 1987 roku na antenie show „Druga Szansa”, w jednym z odcinków, które brytyjski komik D. Meyher cytowanych że w 2011 roku znajdzie śmierci libijskiego przywódcy Kadafiego, który w związku z terrorystów trafi do piekła. Libijski przywódca naprawdę zmarł w 2011 roku. Nazwa pisarza, który opuścił ten przewidywania w tej dziedzinie, niestety, nie jest znany. Po tym wszystkim, aktor właśnie ogłosił prorocze dzieło autora.

Jego śmierć w blogu na Facebook przewidzieć amerykański muzyk Mayki Uelsh. Dwa tygodnie przed śmiercią, pisał, że miał sen, ale po 2 tygodniach zmarł z zatrzymaniem krążenia. Wszystko, co się stało. Jego śmierć jest odzwierciedlone w piosence i Michaela Krug, opisując, że umrze w jego własnym domu.

Nie tylko zwykli ludzie, ale także świat nauki są niesamowite przewidywania w tej dziedzinie. Przykłady często wpływają precyzyjnych części. Ten sam opis miejsca, terminu i okoliczności wypadku.

Co nas czeka?

Warto porównać prognozy tej dziedzinie, że spełniły się z niespełnionych przepowiedni. Sugeruje to, że w niedalekiej przyszłości, ludzkość opanowała czas podróży, międzygalaktyczny lotu, zostaną utworzone biorobotami i sztucznej inteligencji, najbardziej zaawansowane leczenie staje Przeszczepianie narządów, będziemy tworzyć przyjazne stosunki z obcymi. To – optymistyczne widoki. Pesymiści mówią o „Gwiezdnych Wojen”, starzenie się przez kilka godzin i całkowitej degradacji ludzkości do stadnego trybu życia.

Nadejdzie?