835 Shares 2852 views

Katedra św Theodore Ushakov (Sarańsk): Historia i Architektura

W ciągu 90 lat cerkiew otrzymała możliwość nowego etapu rozwoju w Rosji. Zaczęliśmy odbudowywać świątynię, aby powrócić do tradycji wiary w życiu wielu ludzi. Nie mniej ważne dla życia duchowego społeczeństwa jest okazją do budowy nowego kościoła. Katedra św Theodore Ushakov (Sarańsk) stał się symbolem kontynuacji chrześcijaństwa i nowych miejsc architektonicznych miasta.


Historia powstania

Jednym z ornamentami Sarańsk diecezji – katedra św Feodora Ushakova (Sarańsk). Historia jego powstania może być opisana szczegółowo przez naszych współczesnych, jak wszystko, co się dzieje przed nimi. W 1991 roku, diocese Sarańsk oddzielono od Penza. Za organizację kultu miasta potrzebowała katedrę. Wybierając postanowił od razu – to było starożytnym wielowiekową Kościół świętego Jana Teologa.

Liczba parafian stale dodaje i kiedy w 2000 roku wizyta patriarchy Aleksemu II, stało się jasne, że świątynia nie może pomieścić wszystkich chętnych. Liturgia z udziałem Archpastor spędzony na świeżym powietrzu. W obliczu ostrego potrzeby nowej katedry narodowej.

Długi czas, aby wybrać miejsce, w budynku, wybór padł na centralnej części miasta. Zdecydowano się zbudować świątynię na placu, gdzie dwie ulice Go – sowieckiej i bolszewickiej. Wstępny projekt został zatwierdzony w 2002 roku, podstawą karcie i skrzynię z relikwiami świętych odbyły się w 2004 roku. Budowa została przeprowadzona na tyle szybko, odkrycie w katedrze odbyła się w lecie 2006 roku. Katedra św Theodore Ushakov (Sarańsk) konsekrowany patriarchy Aleksego II.

Tradycja i nowoczesność

Katedra św Theodore Ushakov (Sarańsk) – wielkiej struktury, dziedzicząc najlepsze bizantyjską tradycję budowania świątyń. styl architektoniczny został wybrany przez Imperium i rodzaju kościoła – cross-Dome. Wysokość części środkowej katedry z krzyżem nakładka 62 metrów, całkowitą pojemność 3000 osób.

Katedra koronowany przez cztery dzwonnice, gdzie dwanaście dzwony różnych rozmiarach i kolorach są umieszczone. Ich odpływ zaangażowany miasto wzorców Tutaev (Województwo Jarosław.), Gdzie starożytna technologia są zachowane. Ciężar wielkiego dzwonu sześciu ton. W niedziele i święta Katedry św Feodora Ushakova (Sarańsk) zwołuje parafian w służbie swojej unikalnej gongu.

Na wysokości czterdziestu metrów wokół centralnego „beczce” katedry zbudowanej dogodną platformę, która oferuje widok na cały Sarańsk, wejście do niej przywiązuje.

Wnętrze kościoła składa się z ikonostasu, spreparowane z wysokiej jakości drewna, a następnie złocenia. Jest on podzielony na trzy części: środkową granicę konsekrowany na cześć patrona świątyni – św Feodora Ushakova prawo limit ikonostasu jest poświęcony św Serafin z Sarowa, a lewa była poświęcona na cześć Nowych Męczenników i Wyznawców z Mordovia.

W górnej części świątyni, gdzie rozmieszczone balkony wyposażone refreny. Ikony, świątynia Kyoto rzeźbione i malowane przez miejscowych rzemieślników, kierował pracami IG Shemyakin.
Opuścić Kościół Przemienienia Pańskiego, gdzie obrzęd chrztu, jest w podziemiach katedry. Oto biura administracyjne, odbyła szkoła niedzielę księża i parafianie są wyposażone refektarz i bibliotekę.

działalność

Jednym z priorytetów działalności Kościoła prawosławnego zawsze była edukacja dzieci i młodzieży. Od 2006 roku katedra szkółki niedzielnej. Liczba pierwszych uczniów był niewielki – zaledwie trzydzieści osób, teraz uczęszcza do klas sto osiemdziesiąt osób. Pracowników dydaktycznych widzi swoje zadanie w zaszczepienie dzieci kochają swoją ziemię, wychowanie dobroci i wrażliwości. Dużo uwagi poświęca się studiowaniu literatury religijnej, historii kościoła.

Katedra św Theodore Ushakov (Sarańsk) zaprasza do udziału w zajęciach, które odbywają się w niedziele. Szkoła przyjmuje dzieci od 5 do 18 lat. Dla pracujących osób dorosłych prawosławnej szkoły, w której każdy może zapisać. Również w świątyni działa centrum pielgrzym, który oferuje podróż do miejsc świętych, na przykład w Diveevo klasztoru Świętej Optina pustyni, i wiele innych.

przydatne informacje

W jaki sposób Kościół św Feodora Ushakova (Sarańsk)? Harmonogram usług w następujący sposób:

  • Od poniedziałku do piątku w 07:45 odbyła się liturgia dnia rano, obsługa wieczór zaczyna się 16:45.
  • W niedzielę liturgia zaczyna się od 08:45, a obsługa wieczór pochodzi na 16:45.

Odwiedź świątynię i każdy może, jest otwarta codziennie i serdecznie wita zarówno parafian i turystów.

Gdzie jest katedra św Theodore Ushakov (Sarańsk)? Adres go: ulica Sovetskaya, budynek 53.