512 Shares 3322 views

Jak obniżyć temperaturę u dzieci: najbardziej skutecznych i sprawdzonych sposobów!

Wysoka temperatura u dziecka – bardzo częstą przyczyną leczenia rodziców do lekarza.


Ogólnie, podwyższona temperatura może być uważany jako powyżej 37,5 ° C. Ale wszystko indywidualnie dla konkretnego dziecka i wieku.

Sama temperatura nie jest zagrażające życiu warunki, jeśli jest to nie więcej niż 41. Zdarza się, że temperatura u dzieci może być objawem poważnej choroby, ale częściej jest to znak od banalnych infekcji. W ludzkim mózgu istnieje podwzgórze, był on zaangażowany w kontrolę naszego temperatury ciała. I to właśnie on podnosi temperaturę swojego ciała może produkować te substancje, które są niezbędne do walki z chorobą.

Ale stara się pomóc dziecku i jakoś złagodzić jego cierpienia, rodzice często popełniają wiele błędów. Starają się rozwiązać ten problem, w jaki sposób obniżyć temperaturę u dzieci, za każdym razem jest to najmniejszy wzrost. Należy jednak pamiętać, że, działając jak ty, a wręcz przeciwnie, mają zastosowanie do uszkodzenia ciała dziecka, ponieważ jest za pomocą temperatury nie jest w stanie poradzić sobie z różnymi bakteriami i wirusami.

Małe dzieci tolerować ogrzewać wiele łatwiej niż dorośli. Często nawet wzrasta powyżej 40, to nie jest dla nich zagrożeniem. Są dzieci, które po cichu nadal grać nawet kiedy termometr około 39, ale zdarza się, że temperatura wynosi tylko 37,5, a dziecko niemal traci przytomność. Właśnie tak, a nie może być jakiś uniwersalnych zaleceń, jak długo trzeba czekać, a po żadnej metryki na termometrze zacząć działać. Aby to zrobić, należy obserwować zachowanie stanu dziecka i jak reaguje na temperaturę.

Temperatura wzrośnie czasami niebezpieczne, ponieważ dziecko może mieć chorobę układu nerwowego, a wysoka temperatura może powodować to skurcze.

Powstaje pytanie, w jaki sposób obniżyć temperaturę u dzieci, można rozpocząć zdecydować, czy jednym z punktów:

– choroby układu nerwowego;

– temperatura powyżej 39;

– słaba tolerancja wysokich temperatur dziecka (niegrzeczny, nie śpi, nie może znaleźć miejsce, drgawki, odmawia jedzenia i picia).

Trzy problemy z jakimi borykają się dzieci rodziców o wysokiej temperaturze:

– zmniejszenie temperatury ciała do zaakceptowania;

– aby zapobiec odwodnieniu;

– monitorowanie stanu dziecka przez cały czas, tak aby nie pominąć niebezpieczną lub poważną chorobę.

Im niższa temperatura dzieci wybrać co przeciwgorączkowe?

Najczęściej lekarze zalecają stosowanie świec. Działają szybko i niezastąpiony, gdy dzieci nie chcą pić leku. Starsze dzieci wolą syrop. W odniesieniu do skuteczności leków – są sprawdzone ibuprofen (Nurofen) i paracetamol (Panadol, dofalgan, kalpol, dolomol, meksalen, Tylenol, efferalgan). W tym przypadku, pierwsza z nich ma dodatkowo i działanie przeciwbólowe (raz jest przeciwwskazany w pierwszych sześciu miesiącach życia dziecka). Mówiąc o paracetamolu, możemy zauważyć, że ten lek jest jedyna w swoim bezpieczeństwem. Jednak jest ona skuteczna tylko wtedy, gdy SARS. I znowu, starając się szybko rozwiązać ten problem, w jaki sposób obniżyć temperaturę u dzieci, należy pamiętać, że podawanie paracetamolu może być nie więcej niż 4 / dobę i nie więcej niż 3 dni. wiersza.

Jeśli jesteś zwolennikiem homeopatii, a następnie w zależności od objawów, można obniżyć temperaturę tojad lub belladonna. To pytanie pomogą swoje zdrowie homeopata.

Rodzice, jak się zachowywać i co zabrać opary wysokotemperaturowe

Przy wysokich temperaturach mamy robić nic do stracenia ciepłotę ciała. Można to zrobić w dwojaki sposób – kiedy chłodzące powietrze wdychane dziecka i odparowanie potu.

W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie dwóch obowiązkowych warunki:

– chłodnego powietrza w pomieszczeniu (16-18 ° C.);

– nadużywanie alkoholu – to było coś mu się pocić.

Jeśli oba te warunki są spełnione pewne ciało sprostać temperatury do korpusu 39, niezależnie.

Jak obniżyć temperaturę u niemowląt: co do picia?

Staraj się, aby dziecko pije więcej niż zwykle. Optymalne napój dla niemowląt wywar z rodzynek, a dla starszych dzieci – kompot z suszonych owoców.

Pamiętaj, że herbata malina prowadzi do zwiększonej potliwości, więc trzeba dać mu pić niczego innego (na przykład, kompot).

Tak więc, pomimo długiej praktyce zastosować cytryny Kalina-maliny, kwaśny przeciwwskazane w wyższych temperaturach, ponieważ kwasowość organizmu w takich przypadkach i tak się poprawiła.

Jeśli dziecko jest niegrzeczne (nie chce czegoś innego), to niech piją dużo niczego: sok, biodra rosół, herbatę, porzeczki, niż nie pić.

Ale należy pamiętać, że trzeba wypić ciepłą (nie gorącą lub zimną). Ponieważ zimno nie zasysa żołądek dziecka, aż się rozgrzeje, a zbyt gorący – tak długo, jak dobry chłodzie.

Jak schłodzić ciało

Pamiętaj, że ciało dziecka w kontakcie z zimnym jest skurcz jego skóry. Spowalnia przepływ krwi, zmniejszenie pocenia się moc cieplną. W tym przypadku, ze spadkiem temperatury skóry i narządów wewnętrznych, a wręcz przeciwnie, wzrasta, co jest bardzo niebezpieczne!

Nie można używać grzejników lodowatym lewatywy, zimnych wilgotnych arkuszy w domu i tak dalej. D. Pod nadzorem lekarza i bolnitse możliwe, ponieważ przed przydzielić, na przykład, lewatywa, lekarz daje leki wyeliminować skórną skurcz naczyń. Dlatego, pocierając ciało roztworami octu lub alkoholu, a także fani są niedozwolone!

Nie można sobie wyobrazić, jak wiele dzieci płacone z ich życia na takie mielenie!

Po tym wszystkim, jeśli propotel dziecko wtedy sama temperatura spada. A jeśli zaczniesz trzeć suchą skórę – zrobić szalonego czynu, ponieważ po delikatnej skóry dziecka, co masz to zmielonego ssać krew. Ściera alkohol – dodaj do choroby, a nawet alkohol zatrucie, ocet – dodaj zatrucie kwasem. Wniosek jest jasny – nigdy nie pocierać dziecko!

Wystarczy zwilżyć powierzchnię ciała (szczególnie starannie kończyny i czoło) z czystej wody.

Co jeszcze można zrobić, aby obniżyć temperaturę

W celu obniżenia temperatury mogą być nadal używane łaźnię chłodzącą (temperatura wody powinna zgodny z normalnego, temperatury ciała).

Jeśli temperatura dziecka była zbyt wysoka, nie muszą polegać na jego całkowitego upadku. To byłoby na tyle, aby obniżyć temperaturę. Ale jeśli ciepło będzie trwał długo i w domu, aby wbić się nie uda, natychmiast wezwać lekarza. Ponieważ może to być wiele przyczyn, które zagrażają dzieciak wielkie niebezpieczeństwo.

Chodzenie w tym stanie jest surowo zabronione!

Gdy przyczyną „szybko” lub lekarz powinien natychmiast:

– bułka tarta do 6 miesięcy;

– Sugeruje pan, że dziecko jest odwodnione;

– występowanie napadów;

– na ciele fioletowym dziecka wysypka lub siniaków;

– oddech staje się nadmiernie opóźnione, utrudnione lub zbyt szybko;

– zmiany w świadomości. Kid senne, apatyczne, nie reaguje na wszelkie próby obudzić;

– silne bóle głowy, które nie są kontrolowane przez środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe;

– uporczywe wymioty.

Obecność przynajmniej jednego z objawów na tle podwyższonej temperaturze wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza!

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą, a teraz pytanie, w jaki sposób obniżyć temperaturę u dzieci, nie będzie dla Ciebie problem. Bądź zdrowy!