596 Shares 5902 views

Podsumowanie Niekrasow „Rowki Stalingrad” (nowy)

W tym artykule opiszemy podsumowanie Niekrasowa „w okopach Stalingradu” – historia, napisany w 1946 roku. Akcja rozpoczyna się w 1942 roku, w lipcu, z odwrotu rosyjska pod Oskolu. Opiszmy serię w porządku chronologicznym skrócie ( „W okopach Stalingradu” Niekrasowa AV).


wojska niemieckie zbliżył się do Woroneża, a pułk nowo wykopanych umocnień odchodzi, bez jednego wystrzału. Jednakże, w celu pokrycia pozostałego pierwszego batalionu rozkaz batalionu Shiryaev. Porucznik Kerzhentsev, bohater tej historii, i postanowił zawiesić mu pomóc.

Batalion związek z wojska

Podsumowanie Niekrasow „Okopy Stalingrad” Episode kontynuuje związek batalion z innymi częściami. To odbywa się w następujący sposób. Pierwszy czołgów została pobrana, resztę w łóżku przez dwa dni wymagana przez rozkaz. Nagle spotyka Igorya Sviderskogo inne Kerzhentsev, spójny zespół. Zapowiada, że pułk jest uszkodzony, należy więc zmienić trasę i przejść do połączenia z nim. Oddziały wroga – zaledwie 10 kilometrów.

Kolejny dzień, ludzie idą, aż w końcu się w zrujnowanych stodołach. Niemcy je złapać tutaj. Batalion broni z wieloma stratami. Wyjść 14 fighters Shiryaev i pozostaje z uporządkowanego Kerzhentsev Valega Lazarenko (zespół łącznikowy) oraz Grizzly Igor celu ich pokrycia. Lazarenko zabity, a reszta żołnierzy pozostawiając stodołę bezpiecznie i połączyć się z. Zrób to łatwe, ponieważ poparciem odcinku w bałaganie na drogach. Starają się znaleźć własny: armii, podział, pułk, ale to niemożliwe. Przekraczanie Don. Batalion przybył do Stalingradu.

Życie w Stalingrad Marya Kuzminichna

Tutaj znajdują się mężczyźni Marya Kuzminichna, która jest siostrą byłego dowódcy firmy, Igor, i zacząć żyć w spokojnej, dawno zapomniane życie. Czat z gospodyni i Mikołaj Mikołajewicz, męża i idzie z Lucy przypominający Yury Kerzhentsev z ukochaną, która jest również nazywana Lucy, herbata z dżemem, biblioteka, kąpiel w Wołdze – spokojne życie. Wraz z Kerzhentsev Igor wchodzi rezerwy, stwarzające jako saper. Obecnie należy do grupy specjalnego przeznaczenia, której zadaniem – w celu przygotowania obiektów przemysłowych w eksplozji. Jednak spokojne życie nagle przerwane dwugodzinny bombardowanie i powietrza raid – miasto zaczynają atakować Niemców. Trwa to podsumowanie „w okopach Stalingradu” (V. Niekrasowa).

Kerzhentsev rozmowa z Georgem Akimovich

Po tym saperów są wysyłane do fabryki znajdującej ciągnika pod Stalingradem. Tutaj jest pracochłonne, długie przygotowanie jego wybuchu. Naprawa łańcuch spadnie kilka razy dziennie, bo następnym razem ostrzał, była rozdarta. Igor w między argumentując z obowiązkiem inżyniera elektryka George Akimovich CHP. Że rozgniewany niezdolność do walki swoich rodaków. George Akimovich uważa, że rosyjski ratunkowy może tylko zastanawiać. Główny bohater przypomina niedawną rozmowę żołnierzy na swojej ziemi „jak masło” tłuszczu, o chleb, który pokrywa się z jego głowy. Nie wiem, jak to nazwać. Może „utajone ciepło patriotyzmu”, jako że Tołstoj. Może to cud, który czeka na George'a Akimovich, mocniejszy niż zbiorniki i organizacja Niemców.

Kerzhentsev batalion jest transportowany na drugą stronę

Przez 10 dni od bombardowania miasta. Od niego prawdopodobnie nie będzie miał nic w lewo.

Jednak eksplozja rzędu nie dotrze. I nie czekając na niego, saperzy są wysyłane do nowej pracy – w dziale inżynierii, siedziba froncie, po drugiej stronie Wołgi. Oto one dostać się na spotkanie. Igor rozstał się z Kerzhentsev. Główny bohater zostaje wysłany do 184th Division. Dzięki pierwszego batalionu, jest on transportowany do drugiej strony, czyli wszystko w ogniu.

Kerzhentsev – dowódca batalionu

Natychmiast wsiadł do batalionu do walki. Zabity dowódca batalionu, dowódca batalionu Kerzhentsev staje. Zdarzenia te nadal krótki treść książki „W okopach Stalingradu”. 4 i 5 firm i pluton zwiadowców piechoty, którego zespół Chumak, są dostępne Kerzhentsev. Zakład „Metiz” – jego pozycja. Tu zatrzymać uwięzionych żołnierzy. Rankiem kanonada zaczyna dzień. Wtedy atakują lub „picie walka”. Więc idzie wrześniu, następny zaczyna.

Przygotowania do ataku

Batalion jest wysyłany do położenia pomiędzy wąwozu na Mamaev i „hardware”, czyli cyklu. Główne Borodkin, dowódca pułku, rysuje głównego bohatera na budowę ziemiankach i rozminowywanie działa wraz z porucznikiem Lisagor, saper.

W sumie 36 osób w batalionie zamiast 400 stanowisk i małej powierzchni dla całego Jest to poważny problem dla nich. Zacząć kopania okopów żołnierzy, inżynierów ustawić kopalni. Ale jak tylko staje się jasne, że konieczne jest, aby zmienić położenie pułkownik, dowódca dywizji, doszedł do stanowiska dowodzenia i kazał iść do góry, na której są karabiny maszynowe wroga. Harcerze udzielania pomocy, a Chuikov obiecał także do „kukurydza”. Powoli rozciąga czas przed atakiem. Politotdelschikov który przyszedł sprawdzić, bohater stawia do KP i jedzie, nagle znalazł się w ataku.

atak

Wzięliśmy na wzgórze, które nie było tak ciężko: 12 z 14 mężczyzn przeżył. Siedzą z Karnaukhov, dowódcy kompanii i Chumak, dowódca zwiadowców (niedawny przeciwnik głównego bohatera) w niemieckim ziemianki i omówić walkę. Nagle okazuje się, że ludzie są odcięci od reszty batalionu. Bronić. Nie będziemy szczegółowo opisać ten odcinek działa „w okopach Stalingradu” Niekrasowa w podsumowaniu. W ziemiance nagle pojawia Valega, uporządkowanego Kerzhentsev, który pozostał na stanowisku dowodzenia, a rannych nogę na 3 dni przed atakiem. On przynosi mężczyzn dusić, a także notatki z Kharlamov starszego asystenta, który o godzinie 4 za atak.

Kerzhentsev utraty batalion rozmowa bohatera z Farber

Jednak nie może atakować, jak pisze w opowiadaniu „W okopach Stalingradu” Niekrasow VP Ludzie umierają na całym – od bezpośredniej ekspozycji i urazów. Nie ma nadziei na przetrwanie, to jednak nadal je złamać własne. Shiryaev uderza Kerzhentsev. Został przydzielony do dowódcy batalionu, zamiast głównego bohatera. Wynajmuje batalionu, a następnie przeniósł się do Lisagor. Oni usiąść pierwszy, przejdź do odwiedzenia Karnaukhov, Shiryaev, Chumak.

Kerzhentsev przez pierwsze 1,5 miesiąca miłości mówi o życiu z Farber, byłego dowódcy kompanii swojego batalionu. Ta osoba – intelektualista w wojnie, nie bardzo dobrze w stanie dowodzić mu powierzone przez firmę, która obchodzi pracę „w okopach Stalingradu” Niekrasowa. Jednak on odpowiedzialny za wszystko, nie nauczyć się robić razem czuje.

Nowy atak Abrosimov zamówienie

W Kerzhentsev listopada 19 urodziny. Z tej okazji zaplanowano święto, ale zepsuje ze względu na fakt, że przednia powinna awansować. To kontynuuje pracę „w okopach Stalingradu” Niekrasowa. Krótko opisać zawartość kolejnych zdarzeń w następujący sposób. Kerzhentsev przygotowanie KP Borodin, major, puścić na ląd z saperów Lisagor i idzie do swojego dawnego batalionu dowodzenia.

Shiryaev wpadł na pomysł, jak zdobyć rowów komunikacyjnych, a major ten fortel zgodni – to będzie ratować ludzi. Jednak kapitan Abrosimov, szef sztabu, kładzie nacisk na ofensywę „na czole.” Idzie na tyle Kerzhentsev KP Shiryaev i nakazał batalion do ataku, nie słuchać żadnych argumentów.

Główny bohater atakuje z innymi. Natychmiast żołnierze leżą na ścieżce spadła od kul. W związku z lejkiem w 9:00 Kerzhentsev w końcu udaje mu się połączyć z jego. 26 osób straciło batalion, prawie połowa wszystkich żołnierzy. Karnaukhov zmarł. Shiryaev, rannych, trafia do szpitala polowego. Farber obejmuje dowództwo batalionu. Jest to jedyny dowódca, który nie brał udziału w ataku. Abrosimov postanowił zostawić go do siebie.

Proces Abrosimov

„W okopach Stalingradu” Niekrasowa w próbie podsumowania wpływów Abrosimov. Miało to miejsce następnego dnia. To major Borodin powiedział, że szef Trust za pracowników, ale że przekroczył uprawnienia, oszukał dowódca pułku. Osób zmarło. Następnie wykonać jeszcze kilka osób. Pozwany uważa, że ma rację, ponieważ zbiorniki mógł wziąć zmasowanego ataku. Powstaje zatem pytanie Farber. Mówiąc, że nie wie, w jaki sposób, ale wie, że ci, którzy zginęli w tym ataku, a nie zimne stopy. Mówi, że kolejność była „master”, a nie „atak”. Wstęp wynalazł Shiryaev, by uratować ludzi już nie ma.

nowe bitwy

Oskarżony został zdegradowany do batalionu karnego. Jest on usuwany, bez pożegnania każdemu. Kerzhentsev są teraz spokój dla Farber. Długo oczekiwany zbiorniki przyjść w nocy. Główny bohater stara się nadrobić nieudanego przyjęcia urodzinowego, jednak opisuje nową ofensywę w pracy „w okopach Stalingradu” Niekrasowa. Shiryaev kurortów, uciekła z batalionu medycznego. On jest teraz szefem sztabu. zaczyna się walka. Bolało Kerzhentsev, który jest umieszczony w szpitalu polowym. Od niej wraca „do domu”, do Stalingradu, Grizzly spełnia i dowiaduje się, że Igor pozostał przy życiu, idąc wieczorem do niego i znowu nie zarządzać: Grupa Północ są one wysyłane do nowej bitwy. To jest obraźliwe.

Tak kończy podsumowanie Niekrasow „w okopach Stalingradu” – działa na wojnie. Dla tej historii pisarz otrzymał Nagrodę Stalina. Fabuła Niekrasow „W okopach Stalingradu” opowiada tylko o głównych wydarzeniach z pracy. Można je znaleźć również w filmie „żołnierzy”, luźno oparty na historii. To Innocent Smoktunovski grał jedną ze swoich pierwszych wielkich ról. „W okopach Stalingradu” Niekrasowa, w skrócie, jak film jest, oczywiście, wszystkie szczegóły tej historii nie mówi. Dlatego najlepiej jest zapoznać się z oryginalną historię. Staraliśmy się tak daleko, jak to możliwe zwięźle i zwięźle opisać streszczeniem „W okopach Stalingradu”.