648 Shares 2907 views

Jak obrać pomarańczę? Niektóre tajemnice i subtelności zwykłej procedury

Obecnie istnieje praktycznie żadnych problemów z cytrusów. Być może dlatego w ostatnich latach staje się coraz ważniejsza kwestia sposobu czyszczenia pomarańczowo. Ta procedura jest bardzo prosta. I może wykonywać różne sposoby.


Znany wersja

Każdy pamięta jak jako dziecko próbuje oddzielić soczysty owoc elastycznej skórki pomarańczowej. Tym, co wydawało się trudne, ale przyjemne. Dla dzieci w tej sprawie nie ma żadnych problemów. Wiedzą, jak czyścić pomarańczę. Większość z nich to zrobić ręcznie. W zasadzie, opcja ta jest uważana za najbardziej znane. Wystarczy tylko podnieść paznokcie że miejsce, w którym chcesz ogon, a następnie delikatnie wyciągnij go, ciągnąc jednocześnie rdzenia. Po tym, istnieje tylko małe kawałki, aby oddzielić skórkę od miąższu, pokryte cienką białego filmu. Starsi ludzie łatwiej o pracę.

W początkowych stadiach używają mały nóż do owoców. Z pomocą w kształcie krzyża nacięcie, po którym praca idzie znacznie szybciej. Reszta technologii jak czyścić pomarańczowy, pozostaje taka sama. Jednak nie zawsze dokładnie pożądany rozerwać. W tym przypadku naruszona integralność zrazików i pachnące przepływy soku na stole, a tym samym brudzenia rąk. Dlatego ludzie mają pochodzić z innych opcji, w jaki sposób oczyścić pomarańczowo, nie odkształcają się sam produkt i nadal utrzymywać czystość w miejscu pracy.

Szybko i czysto

Wszelkie prace muszą być wykonywane z radości. Jedyny sposób, to może być zabawne. Ta sama zasada stosuje się do przygotowywania żywności. Jest to bardzo interesująca technika, jak szybko i bez rozpryskiwania oczyścić pomarańczowo. W tym celu, oprócz cytrusów wymaga cienki nóż i łyżka (lub herbaciarnia).

Kolejność czynności jest następująca:

  1. Najpierw trzeba nożem zrobić gładkie cięcie na obwodzie. Będzie ona przypominać kulę ziemską na równiku.
  2. Po tej łyżce do pchania pod skórę i powoli wprowadzać pomarańczowy ruch obrotowy, naciskając z sztućcami na miazgę. W ten sposób skorupy stopniowo dzieli. może on zostać usunięty jak czapki.
  3. Te same ruchy zrobić z drugą połowę.

Zostaną usunięte z powierzchni białego filmu tylko niepotrzebne. Jest to bardzo interesująca opcja. Wyjaśnia nie tylko, jak szybko i bez rozpryskiwania wyczyścić pomarańczowy, ale również sprawia, że jest to możliwe do zrobienia, że nie jest całkiem normalny sposób. Z boku wygląda całkiem imponujące.

Aromatyczny „harmonijka”

Są ludzie, którzy nie lubią długie i staranne wykonanie. Oni po prostu chcą, aby uzyskać wynik, stosując jedynie minimum wysiłku. Mogą być zaleca się stosowanie unikalną wersję jak szybko wyczyścić pomarańczowy w sekundach:

  1. Pierwszą rzeczą, którą trzeba umyć produkt.
  2. Następnie należy odciąć górną i dolną skórką jako idealnego okręgu, starając się nie dotykać z pulpy. W przeciwnym razie, sok natychmiast zaczyna wypływać.
  3. Zrób schludny podłużne nacięcie.
  4. Otwórz skórki w formie akordeonu.

W ten sposób, wszystkie segmenty są natychmiast dostępne i są oddzielone od siebie. Taka opcja może być wskazane, aby korzystać z młodych matek ich dzieci. Dzieci od razu być w stanie dostać się długo oczekiwane soczyste kawałki, nie stosując do tego bez wysiłku. Ponadto, ich ręce były zawsze czyste. W tym procesie, są dwie główne zasady. Po pierwsze, konieczne jest cięcie tylko skórki. Po drugie, zrobić wszystko, czego potrzeba, aby powoli, tak aby nie uszkodzić cienką przegrodę pomiędzy plastry.

sałatki

Wybór odpowiedniej techniki zależy od tego jak będzie nadal korzystać z tego produktu. Poprzednie wersje lepszego wykorzystania jeśli chcesz po prostu soczyste cytrusy jeść równo dzieląc ją na segmenty. Sałatki, na przykład, konieczne jest staranne leczenia. W tym przypadku, gospodarze muszą wiedzieć, jak łatwo jest wyczyścić pomarańczowy, tak że w tym czasie inne produkty nie tracą wygląd. Nie można się przejmować, tylko płynne ruchy wyciąć skórki nożem.

Zatem pożądane jest, aby zmaksymalizować jego ostrze było ostre. Następnie należy ograniczyć pozostałe pierścienie mięsa, lub podzielona na równe odcinki. To wszystko zależy od rodzaju i składu składników sałatek w niej zawartych. Wszystkie czynności powinny być wykonywane bardzo szybko, że na pokładzie cięcia był trochę soku. Wszystko to można zrobić bardziej efektywnie w razie potrzeby. W tym celu należy najpierw ostrożnie odciąć od góry, a następnie, przechodząc stopniowo do dolnej krawędzi nacięcia w skórze spirali i usunąć ją w jednym ruchu.