368 Shares 4807 views

Ćwiczenia kręgosłupa są niezbędne

Tradycyjna medycyna i zwolennicy nietradycyjnych metod leczenia jednoznacznie zgadzają się w jednym: kręgosłup jest jednym z najważniejszych źródeł naszego zdrowia i naszych chorób. W dzisiejszym świecie, gdzie ludzie mają coraz mniej czasu na ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia kręgosłupa mogą poprawić nasze zdrowie i wydłużyć nasze życie. Lekarze-vertebrologists nalegają, że jeśli w Twoim ciele występuje niepowodzenie w pracy różnych narządów, należy zdecydowanie sprawdzić stan kręgosłupa.


Aby utrzymać kręgosłup w normalnym i sprawnym stanie, konieczne jest, jeśli nie codziennie, regularne dostarczanie mu niezbędnej liczby ruchów i ładunków. Osteochondroza, bóle głowy, nagłe skoki ciśnienia – wszystko to jest najczęściej spowodowane problemami występującymi w kręgosłupie. Pełna lista wszystkich chorób pojawiających się w przypadku niepowodzeń w jego pracy będzie znacznie imponująca.

Wszyscy lekarze mają własną technikę i rozwinięte kompleksy, w tym ćwiczenia kręgosłupa. Wszystkie te metody i kompleksy mają na celu uzyskanie dobrego efektu terapeutycznego i profilaktycznego. Nie martw się zbytnio o wybór zestawu ćwiczeń – każdy powinien wybrać dokładnie ten, który poprawi pracę kręgosłupa i nie będzie powodował dyskomfortu podczas wysiłku fizycznego. Im szybciej zaczniesz wykonywać ćwiczenia kręgosłupa, tym szybciej otrzymasz oczekiwany efekt. Lekcje powinny odbywać się co najmniej dwa razy w tygodniu. Najważniejszą rzeczą nie jest przesadzenie z obciążeniem i czasem trwania na samym początku klasy. Podstawowa zasada: lepiej mniej, ale regularnie.

Poniżej znajdują się ćwiczenia kręgosłupa, które są zalecane dla prawie wszystkich osób, które nie mają poważnych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Kompleks powinien być wykonywany w następującej kolejności:

1. Podgrzewanie. Z pomocą rąk, mięśnie pleców są rozgrzane (jeśli to możliwe). Piłka tenisowa znajduje się w obszarze kręgosłupa, ściśle naciskając na tylną ścianę. Rzutuj piłkę kilkakrotnie plecami wzdłuż ściany.

2. Następujące ćwiczenie ma na celu "wstrząsnąć" kręgi, mięśnie i stawy. Nieznacznie odbijając, ruszaj ruchami z tułowiem, jakbyś ciągnął kręgi ponad ciągiem jeden nad drugim.

3. Wyobraź sobie, że głowa to piłka, a kręgosłup jest igłą. Przyjęcie stanowiska, gdy "balon na igle" jest wolny, bez dodatkowego mocowania. Mięśnie szyi, pas biodrowy i plecy są całkowicie zrelaksowane.

4. Po prawej ręce wyciągnij lewą rękę i obróć ją, wyobrażając sobie, że z rękami poruszaj się wzdłuż ścian wewnątrz kuli, w której jesteś.

5. Skręcanie. Obróć całe ciało w boki wzdłuż kręgosłupa. Ruchy te są wykonywane przez oddzielne działy – ramię, górną. Następnie obróć górną część tułowia w jednym kierunku, a dolną część na drugą.

6. Arching ugięcia. Takie ćwiczenia kręgosłupa są różne:

– Leżąc twarzą w dół na podłodze, palmy i palce stóp spoczywają na podłodze, podnosząc powoli basen i łukując łukiem ciała, tworząc "mostek".

– Leżąc twarzą w dół na podłodze, palmy i palce stóp spoczywają na podłodze, zginaj się powoli na łuku.

– Leżąc z wyciągniętymi kończynami na plecach, grupuj, ciągnij nogi w stronę klatki piersiowej i owiń je wokół ramion. W tej pozycji musisz pozostać 5 sekund, a następnie musisz wyprostować.

– Siedząc na podłodze, chwyć za ręce i zginaj nogi. Następnie należy podnieść miednicę do pozycji poziomej tułowia.

7. Odporność. Grupa ta obejmuje również kilka ćwiczeń:
– Głowa powinna być nachylona, a po nią zatrzasnąć dłonie, a następnie podniesiona głowa, pokonując opór dłoni.
– Połóż się na stole z rękami i podnoś nogi naprzemiennie.
– Pochyl się, ramiona owinięte wokół nóg i spróbuj odcedzić plecy.
– Zgnij się i spróbuj dotknąć palców palcami palcami.

8. Visy. Ćwiczenia te umożliwiają kręgom naszego ciała przyjęcie naturalnej pozycji pod własnym ciężarem.

Poważnym problemem osoby często staje się przepuklina kręgosłupa. Ćwiczenia w tym przypadku powinny być wykonywane wyłącznie na receptę lekarza prowadzącego i pod jego nadzorem. Kiedy przepuklina jest całkowicie wykluczona, obciążenie osiowe kręgosłupa. Nie możesz wykonywać ćwiczeń siedzących i stojących. Zalecane ćwiczenia na przepukliny kręgosłupa, wykonywane w basenie. Doskonały efekt płynie z tyłu. Wyświetlanie pozycji "rozładowywanie", wykonanych w pozycji leżącej na plecach i odchylaniu. Wszystkie ćwiczenia powodujące ból są całkowicie wykluczone.