538 Shares 6070 views

Dlaczego nie kwitnie tęczówki? Głównymi powodami

Irysy wielu uważa najpiękniejsze kwiaty świata. Ich smak nie można porównać z niczym. Ten kwiat może rosnąć w tym samym miejscu przez około siedem lat, kwitnąć i zadowolić swego pana. Ale są przypadki, gdy przesłona nie kwitną. Powody dlaczego nie ma sinic tęczówki, może być kilka. Sadząc może zapobiec kilka poważnych błędów, a następnie kwiat nie może być zapisany.


Błędy ogrodnika podczas uprawy irysów

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem i gorącym pragnieniem, aby rozwijać te wspaniałe kwiaty, należy rozważyć kilka zasad, aby rośliny nie chorują i czuć się dobrze w nowym miejscu. irysy sadzenie powinno nastąpić na początku jesieni, ponieważ jest to najbardziej dogodny. Aby rozpocząć wykopać kłącza powinny być udział i przygotowanie do lądowania. Skrócić małe liście i korzenie, aby zdezynfekować wygrzewania sadzonki w roztworze nadmanganianu potasu, a następnie suchy trochę na słońcu. Wykopanie otworu, miesza się z podłoża z piaskiem w równych ilościach – i bezpiecznie mogą być sadzone tęczówki. Wlać wody powyżej dodanie nawozu.

Jest to kolejny ważny powód, dla którego nie kwitnący irys: jak się okazuje, roślina nie lubi ciasne. Jeśli rośnie w jednym miejscu przez około cztery lata i nigdy nie dostało, pojawia się ryzyko przyszłego roku nie zobaczyć tych wspaniałych kwiatów.

Jeśli kwiat rośnie w cieniu, to nie zadać sobie pytanie: „Dlaczego nie kwitnie iris”, odpowiedź jest oczywista – nie lubi zacienionych miejscach. Słońce – to jest to, czego potrzebuje, i jak dużo ciepła, jak to możliwe. Należy zwrócić uwagę na ziemi: irysy jak gleby, bogate w potas i wapń, nie czuje się dobrze w kwasowym, suchym i słabej glebie. Mogą karmić popiół z drewna, a nawet lepiej wybrać nawóz dla kwiatów indywidualnie. Należy zauważyć, że najczęstszą i powracają amatorów ogrodników – brodate irysów. Karłowate odmiany irysa, siatkowych irys, irys perstovidny popularne na całym świecie.

W trosce o tęczówce

dla tej opieki powinno być jak kwiat i wszystkie byliny. Musisz mieć pewność, aby usunąć chwasty (korzystnie ręce), rozluźnić glebę, nawozić je z cennych substancji. Jeśli roślina jest młoda, to powinno być późną jesienią hide listowie, tak aby nie zamarznąć podczas mrozów zimowych. Gdy sprężyna przychodzi schronieniem jest usunięte, a po wyschnięciu gleby, użyźniania gleby. Zakład należy dokładnie zbadać około korzeń nie gniją. Jeśli istnieje, to musi być usunięte. Liście, które pozostały z ubiegłego roku, usunięte i spalone, bo są szkodnikami.

W okresie kwitnienia, wszystkie wyblakłe kwiaty są usuwane. Nawiasem mówiąc, kwiaciarnia dla przypomnienia, przez obecność na liściach powłoka woskowy może określić stan zdrowia tęczówki. Jeśli tablica jest jednolita, to roślina jest zdrowa, ale jeśli nie, to trzeba się martwić o kwiatowym zdrowia.

Podsumowując, można powiedzieć, że tęczówki – uroczymi kwiatami. Patrząc na nich, można zanurzyć się w świecie czułością, aby poczuć ich delikatny smak. Ale nie zawsze proszę roślina może obsługiwać swój niezwykły rozkwit. Jeśli taki problem, a następnie przyjrzeć się, gdzie kwiat rośnie. Jeśli rośnie w cieniu lub punktacji chwast, jest jasne, dlaczego nie kwitną tęczówki. Prosi o pomoc. Brak kwiat – jest to sygnał alarmowy dla hodowcy.