261 Shares 1588 views

pokarmy węglowodanowe

Węglowodany są zaangażowane w rozpad tłuszczy i białek w tworzeniu istotnych związków biologicznych na uwalnianie dużych ilości energii.


Węglowodanów żywności wchłaniane przez organizm w różnym tempie. Z tych węglowodanów, które są rozbite na cząsteczki glukozy powoli, mówią, że mają niski IG – indeks glikemiczny. Żywność o niskim IG nazywane są lekkie. Ich użycie eliminuje nagłe zmiany poziomu cukru w organizmie. To jest podstawą stabilności psychicznej osoby zdrowej. Stały poziom cukru we krwi wyników w spokojnym i zrównoważonym nastroju.

Węglowodany o niskim IG do pełnej asymilacji należy dokładnie żuć. Proces rozszczepiania takich węglowodanów rozpoczyna się w jamie ustnej w wyniku działania pewnych enzymów zawartych w ślinie.

Zboża na liście produktów o niskim IG przedstawione brązowy ryż, makaron z pełnego ziarna, owies, jęczmień.

Warzywa powinny być wybrane wszystkie odmiany kapusty, szpinak, cukinia, papryka, cebula, pomidory, marchew. Wszystkie rośliny strączkowe mają niski IG.

Owoce: kiwi, grejpfruty, jabłka, morele, wiśnie, brzoskwinie, śliwki, gruszki, pomarańcze.

Węglowodany o wysokim IG nie jest zalecana przez dietetyków do codziennego użytku. produkty rozszczepienia o wysokim indeksie glikemicznym, jest dodatkowe obciążenie na trzustkę. Duża dawka słodyczy, na przykład, powoduje przepięcia cukru we krwi, wahania nastroju. Przez i duży stół bankiet jest dramatycznym przykładem żywności z fast węglowodanów użytkowych. Najcięższe produktem z tej grupy węglowodanów, uważa się za alkoholu. Lista produktów obejmuje arbuz, cukier, chleb z pszenicy, ananas, płatki zbożowe, płatki kukurydziane, z dyni, frytki ziemniaczane, pieczonych ziemniaków, dojrzałych bananów, miodu, karmelu, chrupiącej ryżu, placuszki, melon, glukoza, maltoza, jujube.

Węglowodany produktów o dużej GI potrzeby podczas intraseasonal depresji jako dodatkowe źródło substancji pobudzających wytwarzanie serotoniny.

Włókno występuje w dwóch formach. Po pierwsze, włókna rozpuszczalne, sprzyja normalnego trawienia, umożliwia optymalny poziom cholesterolu. Po drugie – błonnik nierozpuszczalny, organizm nie trawi. Jednak włókna zwiększa ruchliwość jelit, zaopatruje ciało pektyn wyciągania z radionuklidów organizm i toksyn. Obecność tłuszczu w jelitach sprzyja wzrostowi mikroflorę. Z pomocą światłowodu, wiele witamin są produkowane w organizmie.

W jakie pokarmy zawierają węglowodany w postaci włókna? Najwyższe stężenie substancji w otrębach pszennych, w maliny, fasola, orzechy, daktyle, truskawki, morele, płatki owsiane, czekolada, rodzynki, porzeczki czarne grzyby świeże, figi, borówki, porzeczki białe, czerwone porzeczki, żurawiny, agrest , śliwki.

Następujące produkty zawierają dostateczną ilość włókien dla normalnego funkcjonowania przewodu pokarmowego, jęczmień, owies, groch, ziemniaki, bakłażan, kapusta, marchew, papryka słodka odmiany, szczaw, dynia, żurawiny.

Pokarmy o węglowodany nadrobić połowę kalorii w codziennej diecie zdrowego człowieka. Węglowodanowa dieta z wyjątkiem menu są niebezpieczne dla zdrowia. Zwłaszcza przejść, mieści się w wątrobie, co grozi otłuszczeniu w warunkach długotrwałego węglowodanowych. Organizm zaczyna przetwarzać tłuszcze, aby uzyskać niezbędną energię. W wyniku reakcji rozszczepiania, półproduktów, ketony, przesunięcie równowagi kwasowo-zasadowej.

Nadmiar węglowodanów jest główną przyczyną zaburzeń metabolicznych prowadzących do otyłości. Dietetycy zalecają maksymalny limit spożycia węglowodanów o wysokim IG w zapobieganiu cukrzycy, miażdżycy, zapalenia trzustki.