760 Shares 9364 views

Flaga i herb Novosibirsk

Nowosybirsk symboliki reprezentowana przez herbu i flagi końcowej wersji został zatwierdzony w 2008 roku, najnowsze zmiany wprowadzone w 2004 roku. Elementy nowoczesnej godła zapożyczone z symboli państwowych czasów chanatu syberyjskiego.


W całej swojej historii, herb i flaga Nowosybirsku przeszedł drastyczne zmiany kilka razy. Rozważmy nowoczesnych symboli miasta, który stoi dumnie na wszystkich budynkach komunalnych.

Novosibirsk herb: opis

Herb można podzielić na trzy główne części:

  • tarcza;
  • zwolenników;
  • podnóżek.

Herb Nowosybirska, a także inne charakterystyczne znaki rząd ma swoje własne oznaczenie. To musi znać wszystkich w mieście.

Główną część godła pokazano tarczy herbowej lazurowe wstążki ukośnie podzielony na dwa pola – zielone i srebrzyste. Z prawej strony graniczy z lazurowym wstążka kolorze srebrnym. W centrum (z prawej) jest przyjęta przez miasto Novosibirsk pasa płaszcz, który jest połączony na błękitnym powierzchni połówki pierścienia złota. Na zielonym polu z tego pasa jest wykonany srebrny kolor srebrny – czarny. Nad tarczą jest korona z pięcioma złotymi wież z trójramienną zębów.

Zwolennicy są dwa czarne sobole wspieranie tarczy po prawej i lewej stronie. Z pysków zwierząt można zobaczyć czerwone języki. Pazury, nos, gardło i wnętrze uszu sable srebra.

W dolnej części płaszcza ramion rozmieszczonych tricolor wstążki, w którym całkowita długość (równolegle falista) stanowią zespoły z zielonej, błękit i srebra. Zielono-niebieski i oddzielone od siebie srebra wątku. W środku dwie skrzyżowane stopy czarne strzałki z czerwonymi piórami i wskazówek. Najlepsza z nich jest czerwony łuk. To co Herb Nowosybirska.

Symbole na herb Novosibirsk

Jak już wspomniano, znaki zostały zapożyczone z symboliki chanatu syberyjskiego, który również przedstawiana sobole, łuk i strzały. W nowoczesnej interpretacji Nowosybirsku herbie jest interpretowany w następujący sposób:

  1. Obraz przedstawia bogate syberyjskiego SABLES fauny, a zwłaszcza zwierząt futerkowych.
  2. Blue Ribbon na tarczy przedstawia rzeki, potężny Ob, Nowosybirsk, gdzie zbudowany.
  3. Pozioma skrzydła – jest najważniejszym kręgosłup kolejowej, która nosi nazwę transsyberyjskiej. Most, który jest kontynuacją tej drogi przez Ob, stylizowane pół-pierścień ze złota. Po tym wszystkim, to dzięki swej konstrukcji i powstał w Nowosybirsku.
  4. Pole zielony kolor symbolizuje syberyjska tajga, jego majestatyczny charakter lokalny i surowa zima, śnieg pokazuje srebrnym polu.
  5. Korona złota wskazuje, że miasto jest centrum administracyjnym regionu Nowosybirsku.

Nowosybirsk flag

A także herb, flaga z Nowosybirska jest oficjalnym symbolem miasta. Jego panel ma prostokątny kształt. Jest rozcięta po przekątnej na dwa pola: szmaragd i srebra. Jest jeszcze niebieski pasek uzwojenia. Falista niebieskim paskiem graniczy z zielonych pól z białym.

Zielona część flagi – symbol zdrowia i bogatego życia, srebro – czystych myśli i oślepiającym białym śniegu. Pasek niebieski z jasnym obramowaniem – jeden z największych syberyjskich rzek Ob. Tak więc, heraldyczne symbole Nowosybirsku odzwierciedla piękno i bogactwo tego regionu surowym.

patriotyzm

Flaga i Herb Nowosybirska uhonorowany przez mieszkańców. Symbole państwowe ucieleśnieniem niezależność i bogactwo regionu. Oni są zawsze obecne w ważnych wydarzeniach, flagi zdobią budynki rządowe, a herb jest częścią wielu dokumentach rządowych.

W szkole lekcje historii koniecznie rozmawiać o tym, jak były te symbole władzy i dlaczego są one tak ważne dla miasta i regionu.

605 shares 3341 views
Co robi patentowania wynalazków?
851 shares 5808 views
Konstytucja Niemiec 1871
386 shares 4096 views