317 Shares 4350 views

Kijów Chocolate House

Chocolate House w Kijowie – to mały elegancki dom, niesamowite zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Co jest powodem, taka nazwa? Co jest specjalnego w tym budynku?

wygląd

Prawie w centrum Kijowa jest ładny dom, którego mieszkańcy Kijowa nazywa czekolady. Wykonane z pewnością nie jest z materiałów jadalnych, ale bardzo przypomina czekolady na zewnętrznej dekoracji, a co najważniejsze – w kolorze.

Zbudował dom czekolady w latach 1899-1901 przez architekta Władimir Nikołajew, założyciela Filharmonii Narodowej i refektarzu Kijów-Pechersk. Oprócz projektowania budynków, Nikołajew był również zaangażowany w jego wnętrzu.

Chocolate House to budynek dwukondygnacyjny z poddaszem i piwnicy. styl architektoniczny renesans powtarzania cech pałacu. Boczne i przednia fasada są symetryczne. Na zewnątrz znajdują się wspaniałe wysokie płaskorzeźby z wielu małych i dużych szczegółów. Takie domy w Kijowie są trudne do znalezienia.

Okna zdobią płaskorzeźby lwów maszkaronami oprawione formowane kwiaty. Z okien drugiego piętra pokazuje Kadyceusza – greckie i rzymskie znaki różdżki Merkurego, który był patronem, w tym kupców. Znaki te odpowiadają angażować gospodarz.

wnętrza domu

Wystrój domu Nikolaev niedawno ujawnił swój talent. Dla wszystkich pokojach było typowe innym stylu. Na przykład, Empire został wybrany schody marmuru etapów i kutego żelaza balustrady. Ornament i kolory na zamówienie meble dokładnie spełniać pomieszczenie, w którym się znajduje.

White Hall – największy. Jest wykonana w stylu francuskiego baroku. Były tam wszystkie ważne spotkanie i przyjęcie. Środku ściany wisi lustro weneckie XX wieku, ozdobiony ornamentem sztukaterie.

Szczególną uwagę zwraca się pokój w stylu Art Nouveau. Ściany i sufit są malowane farbami olejnymi z wizerunkiem pół fantastycznych kolorach. Na okna łukowe, są witraże, które pokazują także kwiaty. Na suficie jest kopią portretu Sary Bernar przez Alphonse Mucha.

hala bizantyjski używany jako jadalnia. Na wszystkich stronach pokój jest ozdobiony girlandami sztukateriami przedstawiającymi winogrona, jabłka i jagody. Novorussky styl zdobi rosyjski Hall. Malowanie Firebird osiadł na suficie i na ścianach zachowały się wzory, które były obecne na królewskim pięć rubli Banknot tamtych czasów. Główną cechą mauretańskim pokoju – rzeźbione panele gipsowe na ścianach. Wcześniej ściany były pomalowane sześcio- i decagonal gwiazdy.

Historia czekolady dom

Wcześniej, w miejscu domu to był mały dworek z bujnym ogrodzie. W latach 30. ubiegłego wieku posiadał wojska zawodowego P. K .. Po jego śmierci, dwór został podzielony na kawałki i zamienia dziedziczną rodziny goszczącej. Wreszcie nabył baronową Jakob von Uexküll-Gildenband.

Syn Baroness w 1988 roku sprzedał ziemię urzędu bankowego członkiem dwór, a reszta jest dziedziczona zmieniony w kamienicy. Nowy właściciel SS Mogilevtsev ugolovoy postanowił zburzyć dom i zbudować to miejsce rezydencji.

Aż do 1934 roku dom był zamieszkany. Jego częściowo zrekonstruowany, a później przekazany NKWD. Po dom znajdował się w społeczeństwie Stosunków Kulturalnych z Zagranicą i Administracji Urzędu Rady Ministrów ZSRR. A od 1960 roku przez 20 lat małżeństwa zarejestrowany w domu czekolady. Znak jest uważana za niezwykle prestiżowe wydarzenie.

W 1982 roku został wysłany przez Urząd Kultury i Sztuki.

Semen Mogilevtsev

SS Mogilevtsev był dość szanowanym człowiekiem w Kijowie. Kupiec 1-szy gildii urodził się w rodzinie kupieckiej drewna. Przybywając w stolicy Ukrainy, nadal handlować w lesie i był patronem miasta. Do budowy rezydencji Mogilevtsev wybrał główny architekt Kijowie. Wykonane w domu kawy odcieniach czekolady przekroczyła wszelkie oczekiwania.

Semen Mogilevtsev wówczas skarbnik unii kredytowych i mogą sobie pozwolić na drogie dom dla różnych przyjęć, spotkań i wydarzeń specjalnych. Ale w mieście, natychmiast wszedł paskudne plotki.

W skarbnik miał żadnych krewnych w Kijowie, był kawalerem. Złe języki od razu wpadł na teorii, że taki elegancki i wyrafinowany zarazem dom jest zbudowany dla tajnych romantycznych spotkań z zamężną kobietą. Bankiet i spotkania – to tylko przykrywka.

salon artystyczny

Przez długi czas dom był w stanie skrajnie nieodpowiednie ze względu na jego walory architektoniczne. W 2009 roku przeprowadzono prace gruntownej renowacji. Potem zaczęły się na wycieczkę tutaj.

Poza kontrolą wnętrz, można odwiedzić galerię sztuki w domu czekolady. W budynku mieści się oddział Muzeum Kijowskim sztuki rosyjskiej, więc nie jest wystawa sztuki z dziełami rosyjskich autorów.

Wystawa mieści się w budynkach o osobliwej historii, podziwiać dwukrotnie. Otwarcie masywnych drewnianych drzwi, goście cieszyć się atmosferą przeszłości, patrząc w starożytnej lustro weneckie, podziwiając uroki części wewnętrznych.