222 Shares 9194 views

Erawan Falls: opis, zdjęcia i ciekawostki

Większość naszych rodaków nie raz odwiedził w Tajlandii. Ten kraj jest atrakcyjny dla jego egzotycznej urody, gościnność mieszkańców i coś do ukrycia, bardzo rozsądnych cenach. Dlatego nie dziwi fakt, że co druga rodzina rosyjska, planując swój urlop, dokonać wyboru na rzecz wakacji tajskich. Ponadto, istnieje sporo atrakcji, które można ponownie odkryć każdy nowy przybycie. W tej kategorii wypada wyjątkowo Erawan wodospadem, znajdujący się w pewnej odległości od zgiełku turystycznych Pattaya. Ale to właśnie tutaj postarać się o wszystkich, którzy chcą odkrywać piękno Tajlandii.


Jaki jest Erawan?

Jeśli nigdy nie mieliśmy przyjemność odwiedzić Królestwo Tajlandii Erawan wodospad będzie pierwszym, które oferują przewodnika w hotelu. Poznasz o tej nazwie każdemu Czas zetknięcia się liczne biura ulicy turystycznej lub zaczynają być zainteresowany w innych turystów, spędzają wakacje w kraju i że czas, aby spojrzeć. Więc co to za tajemnicza Erawan i dlaczego jest to trzeba zobaczyć?

Należy mieć na uwadze, że Erawan – jest Park Narodowy Tajlandii, który jest najpiękniejszy wodospad w kraju, który ma siedem poziomów. Każda z nich jest piękna na swój sposób, więc turyści starają się je wszystkie. W parku jest również chroniony obszar zamieszkany przez dzikie zwierzęta, w tym małp natrętne. Są one zawsze pojawiały się poznać i zwiedzić z wielką ciekawością bada je. Ale to nie wszystko, co można przedstawić swoim gościom niesamowite miejsce.

Park Narodowy: krótki opis

Oczywiście, większość przyjeżdża do Parku Narodowego, aby zobaczyć Erawan wodospadem. Tajlandia jest krajem, w którym każda wycieczka zawiera prawdziwy kompleks rozrywkowy. Dlatego też, dla wielu turystów do parku to prawdziwe odkrycie faktu, że oprócz wodospadu w parku narodowym jest coś do zobaczenia.

Chroniony obszar składa się z pięciuset pięćdziesięciu metrów kwadratowych dżungli, rzek i wodospadów. Uważa dnia założenia parku w 1975 roku, iw tym momencie stał się dwunastym Erawan takie miejsca w Tajlandii.

Co ciekawe, obszar parku jest chroniony przez pasmo górskie, więc nie panuje a, szczególnie klimat. On przyczynia się do tego, że flora i fauna Erawan jest bogata i bardzo interesujące dla turystów.

Przez gęstą dżunglę położył wygodną ścieżkę, a przy wejściu do parku wszystkie grupy mówić o zasady postępowania w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Należy pamiętać, że nie istnieją żadne drapieżniki tutaj, z powodzeniem zastąpić słodkie małpy, które mogą okraść nieostrożnych turystów.

Ale wszystko to bezwartościowe rzeczy, gdy znajdziesz niepowtarzalną i fascynującą Erawan wodospad. Na nim zostaną omówione w dalszej części tego artykułu.

Znaczenie nazwy parku i wodospad

Pewnie już zauważyłeś, że Park Narodowy i słynnego wodospadu to jedno i to samo imię. Zaskakująco, to ten ostatni dał swoje nazwisko do zarezerwowanych ziem, a nie odwrotnie, jak to zwykle bywa.

Faktem jest, że siedem Thais wodospad kaskady związanych z mitycznych zwierząt – słonia Eravanom. Według legendy, to zwierzę jest głównym wszystkich słoni we wszechświecie, że ma trzydzieści trzy głowy i może spełniać życzenia. Thais Erawan przedstawiana z trzema głowami, w Bangkoku jest nawet muzeum, wybudowana w postaci ciała mitycznego słonia. Turyści mówią, że budynku – po prostu niesamowity widok. Ponadto, jest on otoczony pięknym parku ze stawami zamieszkałych przez ryby i żółwie.

Ale wróćmy do naszej majestatycznego wodospadu.

Erawan Falls: gdzie jest

Park Narodowy, gdzie słynne wodospady, znajduje się w pobliżu miasta Kanchanaburi. Albo raczej dzieliły około sześćdziesiąt pięć kilometrów. Zazwyczaj jest to ścieżka trwa dłużej niż jedną godzinę, ale jeśli się na wycieczkę z dobrymi przewodnikami, ten czas leci.

Tych, którzy idą do Erawan wodospad w Pattaya, będą musieli wydać na drodze przez około cztery godziny. Taka długa podróż nie tolerować dzieci, więc nie muszą zabrać ze sobą na wycieczkę. Ale dla dorosłych, ta podróż będzie przyjemnością.

Ogólny opis wodospad

Jeśli wybierasz się na wycieczkę do wodospadu Erawan, zdjęcia z podróży będzie zazdrość przyjaciół i znajomych z powrotem do domu, lub po prostu nie iść z wami. Trudno jest opisać słowami niesamowite kaskady, z których każdy ma swój własny charakter, a według wielu, a nawet nastroju. Ale niech nie dostać przed siebie. Pierwsze rzeczy pierwsze.

Całkowita długość wodospadu jest prawie dwa tysiące metrów i wysokość pionowa – trochę więcej niż osiemset metrów. Każdy z siedmiu kondygnacji ma swoje własne imię, cechy i barwę wody. Ci, którzy nie raz poszedł do Erawan wodospadem, twierdzą, że woda ciągle zmienia kolor z chłodnym mentolu do głębokiej i bogatej turkusu. Niektóre baseny są jasne szmaragdowy odcień.

Na wszystkich szczeblach mogą pływać i opalać się. Prawie cała długość etapów od pierwszego do siódmego się szatnie, toalety i kawiarni. Tak zmęczony podróżujący będzie gdzie na odpoczynek i relaks w kojący szum wody.

Ciekawostką jest, że w wielu warstwach są wyposażone w liczne specjalne platformy widokowe, z widokiem na park i wodospadu. Na pierwszym etapem jest droga asfaltowa, to zamienia się w szlak, a najnowsze kondygnacje prowadzi bambusowe drabiny. Warto zauważyć, że nie każdy turysta może wspiąć się tak wysoko w górach, bo wzrost jest dość strome i budzi poważne potu. Ale ci, którzy będą opanowania drogi będą nagradzani najbardziej niesamowite dekoracje w moim życiu. W najlepszym otwiera Narodowy sąsiedztwo parku i, oczywiście, leży u stóp majestatycznego wodospadu Erawan.

Zdjęcia z tego punktu jest w większości rzadkich dzielnych dusz, i są naprawdę świetne. Tylko tutaj człowiek jest świadkiem narodzin wodospadu utworzonej przez dwóch strumyków – Mong Lai i Omtala. Mają krystalicznie czysta woda, która pozostaje więc we wszystkich siedmiu poziomach Erawan.

Pierwsza kondygnacja

Kaskad na wodospadzie jest uważany od dołu. Dlatego nie będzie odbiegać od ogólnej zasady. Pierwszy poziom jest nazywany Lai Khyn Rank i jest najbardziej popularny wśród mieszkańców. Nie są wyposażone w łóżka, stoły i altanki nieskomplikowanych. Dlatego Thais często tu lub pikniki i pływać z dziećmi. Opuszczony na pierwszym poziomie nie jest, więc turyści muszą wspinać się znacznie wyższa, jeśli chcą, aby w pełni cieszyć się pięknem wodospadu i zanurzyć się w czystej wodzie orzeźwiający. Od wejścia do Lai Khyn Rank droga asfaltowa, a wejście jest dość strome.

Druga kondygnacja

Aby przejść do Wang Macha, nazwa drugiego etapu, turyści będą musieli przejść przez punkt kontrolny. Fakt, że wymiata powyżej pierwszej kondygnacji żywności i napojów jest surowo zabronione. Powinny one być w komorze magazynowej, jedynym wyjątkiem jest butelka pół litra na osobę. Ale za to trzeba zostawić depozyt, który jest zwracany, gdy można pokazać drogę do pilnowania pusty pojemnik. Zatem podawanie Parku zapewnia, że rezerwowane miejsca nie zamienił się w wysypisko.

Na Wang Macha jest również sporo mieszkańców, choć znacznie mniej niż w pierwszej warstwie wodospadu. Dorzecze miska żywych ryb, które są chętnie szczypta off martwy naskórek z bitami turystycznych. Takie złuszczanie – raczej przyjemny przyjemność, jeśli nie pływać głęboko. Są to ryby o różnej wielkości i gryzą namacalne.

Trzecia kondygnacja

Jest to więcej niż wąską ścieżką krętą między skręconymi korzeniami drzew. Na Pha Tor nam postarać się o wszystkich turystów, bo tu woda łamie wiz z dziesięciu wysokości, tworząc piękne półprzezroczystych ścian wodnych. Kąpiel w etapie Cup to wielka przyjemność. Basen jest dość obszerny i beztroskie w wodzie, turyści nie kolidują ze sobą, aby cieszyć się pięknem tych miejscach.

Czwarty etap

Czwarta kondygnacja – Dąb Nang Phisya – zazwyczaj naprawdę jak dzieci. Bezpośrednio pod strumieniem wody są dwa gładki głaz, gdzie można przesunąć tak jak roller coaster. Zawsze słychać śmiech, bo nikt nie spodziewa się takiego pociąg do natury.

To ciekawe, że w drodze do Oak Nang Phisya jest drzewo zawijane z kolorowych kawałków tkaniny i kolorowe chusty. Według legendy, gdy w tym momencie młoda kobieta zmarła. Teraz jej duch zawsze przywiązany do wodospadu, więc lokalny próbując uspokoić swoje piękne wstążki związać na pniu drzewa.

etap piąty

Przez to staje się bardziej strome wzniesienie tier, wiele z nich nie są w stanie wydatkować energię i rozłóż na ścieżkę wiodącą w dół. Ale jeśli naprawdę postanowił wspiąć się na szczyt, a następnie będzie bya Maylong – piąty etap Erawan wodospadu.

Jest o wiele mniej turystów, wiele z nich nie kąpał. Wszakże ich celem jest bardzo szczyt, do którego trzeba pokonać dwa kolejne kondygnacje.

szósty etap

Dong Phlyksa – szósta kondygnacja słynnego wodospadu. Znajduje się w gęstym lesie i strumień ma kilka oddziałów. Daje basenie niesamowite urok i niepowtarzalność.

siódmy etap

Phu Pha Erawan jest wąskie strome schody wykonane z bambusa. Jest to najtrudniejszy i strome podejście przez całą drogę, ale wierzcie mi, na górze można zapomnieć o zmęczeniu i natychmiast palącym upale. Otwarte oczy na spektaklu będzie, że obraz, który będziesz zachwycony, aby poinformować wszystkich swoich znajomych.

Siódmy etap to szeroka kamień ziemia, która jest częściowo dno rzeki, więc windup. Ale to nie przeszkadza zmęczony podróżny, a wręcz przeciwnie, daje powitanie i orzeźwiający chłód.

Zejść do podnóża wodospadu, odwiedzający musi udać się do innego miejsca na krawędzi iw dół osobnej ścieżce. Panuje przekonanie, że powyższe ma również kilka etapów, ale goście do parku nie wolno ze względu na wysokość i na niebezpieczeństwo upadku.

Zasady postępowania na wodospadzie

Aby odpocząć w Eravane, trzeba przestrzegać prostych zasad ustalonych przez administrację parku:

 • nie przynieść własne jedzenie i napoje;
 • NIE śmieci;
 • należy zachować ostrożność podczas przechodzenia w górę iw dół;
 • nie wzrośnie powyżej drugiej fazie, po czterech godzin w ciągu dnia (nie wolno);
 • przejść przez park tylko na drogach i torach;
 • gdy ma do czynienia z dzikimi zwierzętami, aby zachować spokój i ostrożny (małpy często gryźć zbyt aktywnych turystów).

Jeśli nie można łamać żadnych zasad, wycieczka do wodospadu przyniesie Ci wiele przyjemnych chwil. Dlatego zdecydowanie radzimy odwiedzić wodospady Erawan. Jak dojechać na własną rękę lub w grupie? Chętnie opowiem ci o niej.

Erawan Falls: jak dostać się z Pattaya

Zazwyczaj większość turystów w Tajlandii, aby spędzać czas w ośrodku Pattaya. Dlatego i na wycieczki wyjechać z tego punktu. Przed Erawan wodospadu można dotrzeć na kilka sposobów:

 • w ramach trasy „The River Kwai i Erawan wodospad”;
 • transportu publicznego poprzez Bangkoku;
 • bezpośredni lot z Pattaya do Kanchanaburi.

Każda metoda jego własnego dobra, tak aby ich oceniać, nie będzie, ale powiem ci o nich jak najwięcej w szczegółach.

Najprostszym sposobem, aby być w takim pożądanym miejscu – wycieczka zakupowych na rzece Kwai. Erawan Waterfall jest nieodłączną częścią programu dwudniowej. Warto omtetit że program wycieczki w Pattaya dość dobrze rozwinięta, więc w każdym przypadku będą Państwo zadowoleni z ich ekstremalnej podróży. Spędzisz dwa dni spływ na tratwach, spędzając noc w hotelu na wodzie, zwiedzanie muzeów i niezwykłe rezerwy. Wrażenia odbierane podczas trasy, trzeba będzie wystarczająco długo.

Ci, którzy nie chcą podróżować w grupie turystycznej, zbliży nasze następujących sposobów:

 • Od Pattaya, trzeba tam dotrzeć środkami transportu publicznego do Bangkoku. Z Dworca Północnego odjeżdża kilka autobusów dziennie, cena biletu wynosi trochę więcej niż sto batów. Po dwóch godzinach drodze znajdą się na stacji kolejowej w Bangkoku Południowej, gdzie kupić bilet do Kanchanaburi za sto batów. Zakres ruchu jest trzydzieści minut czas podróży – dwie godziny.
 • Od Pattaya można dojechać bezpośrednim lotem i wodospadami. Na małym dworcu autobusowym położonym u zbiegu ulic Centralnej i trzecie, dwa dni przed wyjazdem, można kupić bilet na bezpośredni autobus do Kanchanaburi. cena biletu waha się od czterech sto batów, a podróż trwa siedem godzin. Na dzień od autobusu zasnąć dwa autobusy – rano i wieczorem.

Dla wielu turystów, Tajlandia staje się ulubionym krajem, który jest ciekawy do odkrycia i po kilku wizytach. Dlatego też, jeśli nigdy nie zostały do Eravane, należy tam iść, gdy przyczyną następna wizyta w Krainie Uśmiechu. Być może pojawi się kolejna nowa linia na liście najpiękniejszych miejsc na naszej planecie.