352 Shares 3408 views

Kompresor Garaż: Charakterystyka wybór

Sprężarki – to urządzenie, które służy do sprężania powietrza i jego późniejsze dozowanie pod wysokim ciśnieniem. Urządzenia te służą do eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i narzędzi, jak również kontroli procesu. mogą być potrzebne takie jednostki nie tylko w warunkach życia, ale również w garażach, a także zakłady produkcyjne, a więc są tak powszechne dzisiaj. Niektóre odmiany sprzętu i wszystkie mogą pracować tylko ze względu na ciśnienie tłoczenia powietrza, którego jakość jest czasami bardzo ważne.

klasyfikacja

Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć sprężarki do garażu w szerokim zakresie, mogą być wykorzystywane do rozwiązywania codziennych problemów i pracy w środowiskach przemysłowych. Sprzęt ten jest inny układ wewnętrzny i charakterystyka. Przed dokonaniem zakupu, trzeba zrozumieć modele i określić cele. Do tej pory dwa rodzaje sprężarek można znaleźć – tłok i śrubę.

Wybór funkcji: sprężarki śrubowe

Jeśli potrzebujesz sprężarki do garażu, można zwrócić uwagę na rodzaj spirali sprzętu. Zazwyczaj urządzenia te wykorzystywane są również do montażu narzędzi i pojazdów, znaleźli swój wniosek pod względem przedsiębiorstw przemysłu drzewnego. Sprężarkę do garażu działa na zasadzie, która jest w sposób następujący: powietrze dostaje się przez zawór ssący i po powodu wtryskiwany zespół ślimaka jest oczyszczany w separatorze i poprzez chłodnicy wystaje na zewnątrz.

Dlaczego sprężarki śrubowej

Główne zalety tego urządzenia jest możliwość ciągłej pracy długoterminowej oraz niski poziom hałasu. Urządzenia te są bardzo ekonomiczne, wysoką wydajność i mniejsze zużycie energii, w porównaniu z tłokiem.

Funkcje sprężarki tłokowe

Jeśli potrzebujesz domu sprężarki, należy rozważyć możliwość zakupu modelu tłokowego. To sprężone powietrze jest wytwarzane przez tłok, który wykonuje ruch postępowo zwrotny. Ten element znajduje się wewnątrz obudowy. W większości przypadków stosuje się sprężarki tłokowe gatunku w połączeniu z życia powietrza pędzla na działanie narzędzi pneumatycznych, do nadmuchiwania opon samochodowych.

Klasyfikacja sprężarek tłokowych

sprężarki tłokowe do garażu jest podzielony na kilka odmian. Zatem jednostki są:

  • olej;
  • koncentrycznego;
  • bezolejowe;
  • Urządzenie pasa.

Były stosowane są w połączeniu z kluczami i pneumatyczne. Nie zaleca ich stosowanie w połączeniu z pistoletami, ze względu na niebezpieczeństwo mieszania farby i olej. bezolejowe urządzenia pozwalają na uzyskanie na wyjściu z czystym powietrzem, które jest pozbawione zanieczyszczeń. Dlatego takie urządzenia znalazły szerokie zastosowanie. Ale mają jedną wadę, która jest wyrażona w krótkiej żywotności.

Modele opis taśmowe

Urządzenia taśmowe mają dobrą wydajność, są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Sprężarka tłokowa użytkowników domowych jest wybrany z tego powodu, że takie urządzenie jest kompaktowy, niskie koszty, a to określa cele krajowe. Jako główną wadę wystaje brak zdolności do pracy w sposób ciągły. Co 20 minut, takie urządzenia muszą pozwolić odpocząć.

Wybór krajowej wydajności sprężarki

Dobór sprężarki powinny być realizowane w oparciu o wydajność. Ten wskaźnik mierzy się w litrach na minutę. Oblicz parametr ten jest konieczny ze względu na wyposażenie musi być używane razem. Ważne jest, aby zbadać parametry techniczne każdego modelu urządzenia złożone postacie, które ostatecznie umożliwiają uzyskanie pożądanej wydajności. Należy jednak pamiętać, że sprężarka powietrza nie musi być załadowany więcej niż 70% ilości podanej w wymienionej przez producenta. Dlatego wskazane jest, aby wybrać model o pojemności 200 l / min więcej.

Jako przykład urządzeń o wydajności 260 l / min, można rozważyć sprężarki PROFLINE MS 1800/50, którego wartość wynosi 10 200 rubli. Ten tłok jest nowoczesnym urządzeniem sprzęt dla jakości pracy w kraju, w warsztacie lub garażu. Model ten zapewnia stabilne zasilanie narzędzi typu pneumatycznego. W celu zmniejszenia liczby cykli roboczych może być urządzeniem według gromadzenia sprężonego powietrza w odbiorniku. Obudowa jest dobrze zabezpieczony przed korozją, ponieważ zewnętrzna powierzchnia jest pokryta warstwą ochronną. Mobilność jest gwarantowana przez uchwyt na korpusie, który pozwala na zmianę kierunku w momencie przemieszczenia miejscu sprężarki.

Dobór sprzętu do ciśnienia roboczego i mocy

Dobór sprężarki muszą być wykonywane przez konsumenta coraz oparciu o ciśnieniu roboczym. Należy wziąć pod uwagę cechy narzędzi stosowanych razem. Na przykład, do pistoletów natryskowych jest wystarczające ciśnienie w zakresie od 4 barów. Ale dla sprzętu pneumatycznego wymagany 6,5 bar. Jeśli planujesz używać sprężarki do obsługi zmieniacz opony, trzeba będzie zwiększyć ciśnienie do 10 bar. Urządzeń przemysłowych, parametr ten powinien osiągnąć 16 bar.

Doskonałe do garażu odpowiedni model FUBAG AIR MASTER KIT, który kosztuje 9800 rubli. Ciśnienie robocze w tym rozwiązaniu, urządzenie jest 8 barów, a moc 1,5 kW. W ciągu jednej minuty, urządzenie jest w stanie dostarczyć 222 litrów powietrza. Minimalny poziom emitowanego hałasu wynosi 85 dB. Kompresor (220V) należy dobrać biorąc również pod uwagę moc, która wpłynie na szybkość. Jak wspomniano powyżej, ta opcja powinna być wybrana z marginesem.

Przykładem urządzenia ze średniej mocy może być model „Kaliber CB-1100m Master”, który kosztuje 3700 rubli. Zespół napędowy 1,1 kW 180 l / min, a urządzenie waży 6 kg. To urządzenie jest wolne od oleju może być używany do obsługi narzędzi pneumatycznych. Przenośny model może być stosowany w zakresie budowy i naprawy, jak również w garażu. Sprzęt posiada schowek na przewód, pistolet i wąż. Na wewnętrznej powierzchni pokrywy posiada zaczepy do przechowywania narzędzia. Długość przewodu jest imponująca i 1,4 m, lecz długość rury 3 m.

Wybór przez objętość odbiornika

Kiedy konsumenci myślą o pytanie, jak wybrać sprężarkę do garażu, ale także zwrócić uwagę na wielkość odbiornika. Należy zauważyć, że urządzenie opisane w tym artykule stanowią pewien zapas sprężonego powietrza, która zapewnia nieprzerwane działanie sprężarki, nawet w przypadku, gdy sprężone powietrze spada do minimum. Takie przerwy będą wygładzone, czy głośność odbiornika będzie imponująca. Jednak należy zauważyć, że wzrost tego parametru, sprężarka będzie musiał wypełnić miejsca na dłuższy czas.

Jeśli myślisz o pytanie, co sprężarka zostaje wybrany do garażu, należy zauważyć, że zużycie powietrza narzędzia mogą być przeprowadzane w sposób jednolity, w takim przypadku można zrobić trochę objętości odbiornika. Jeśli wejdzie powietrze porcjami najlepszą wolą sprężarkę z wystarczająco wrażenie głośności odbiornika.

Jako przykład urządzenia, w którym głośność odbiornika wynosi 500 litrów, można uznać sprężarki (220) marki ABAC GENESIS 2208-500, który będzie musiał zapłacić 676 tysięcy rubli. Urządzenie nadaje się do garaży, które są profesjonalnie zajmujących się naprawą samochodów. Tańsze wyposażenie. – SERVICE FUBAG Master KIT, którego wartość wynosi 8.900 RUB zawiera zbiornik o objętości 6 litrów. W tym przypadku, ciśnienie robocze wynosi 8 barów, a wydajność wynosi 180 l / min. W tym modelu nie ma kółka transportowe, ale istnieje wiele innych pozytywnych cech, wśród nich należy podkreślić:

  • Obecność uchwytu;
  • bezpieczeństwo w miejscu pracy;
  • kontrola wizualna;
  • Wytrzymałość na powierzchni.

Producenci kompresory ocena

Jeśli chcesz kupić tani kompresor jest dobrze znaną marką, należy zwrócić uwagę na modelu FUBAG HANDY AIR OL 195, który kosztuje 6.300 rubli. To urządzenie jest łatwe w obsłudze i jest przeznaczony do pracy w domu i konserwacji samochodów. Waga i wymiary urządzenia są małe, co jest bardzo wygodne do transportu. Ta sprężarka współosiowy minutę jest w stanie dostarczyć 180 litrów powietrza. Ciśnienie robocze wynosi 8 barów, a urządzenie waży 7 kg. Jest on zasilany przez napięcie zasilania 220 V, moc 1,1 kW.

Przy wyborze sprężarka powietrza do garażu, należy zwrócić uwagę na inny popularnego producenta – jest „Patriota”, który sprawia, że sprzęt marki EURO 50/260, to będzie kosztować 8600 rubli. To urządzenie może być używane do obsługi różnych narzędzi pneumatycznych. Wydajność jest nieco większy i 260 l / min, a wielkość odbiornik 50 l. Moc 1,8 kW, posiada pierścień transportowy i waży 27 kg.

Biorąc pod uwagę rating sprężarek do garażu, powinna stać się bardziej zaznajomieni z modelu SAT 4 / C-100.J2047. B z firmy Remeza, cena urządzenia wynosi 21,800 rubli. Urządzenie to ma raczej imponującą wydajność, która wynosi 400 l / min, a duża ilość odbiornika, jest równa 100 litrów. Moc 2.2 kW, urządzenie posiada kółka transportowe, ale ciśnienie robocze wynosi 8 bar.

Zalecenia dotyczące niezależnego sprężarki produkcyjnego

Homemade kompresor do garażu, zdjęcie, które będą przydatne do rozważenia przed rozpoczęciem prac, znacznie taniej, ale sklep nadal iść. „Biryusa” dla sprzętu do wypożyczenia z chłodnicy silnika. Potrzebujemy odbiornika FUM taśmy, wykończenia, manometr, wyłącznik ciśnieniowy, adapter, zawór pyatihodovoy dla pompy. Wszystkie elementy są połączone ze sobą, w końcu być w stanie uzyskać ciśnienie 3,5 bara. Po spawaniu, przy czym rama powinna również zakupić osuszacza i reduktor.