387 Shares 6016 views

Dlaczego potrzebujesz zamków ślubnych?

Jest wiele obyczajów i rytuałów związanych z ślubem. Który z nich realizuje, a co nie – osobista sprawa dla każdej pary. Ale niektóre z tych rytuałów są tak proste i jednocześnie interesujące, że prawie wszystkie nowożeńcy spędzają je. Jedną z takich tradycji jest zawieszenie zamków ślubnych w wyznaczonych miejscach. Jaka jest historia tego zwyczaju i jak to poprawnie wykonać?


Historia zwyczaju

Tradycja zamków jest stosunkowo młoda. Jej pochodzenie ma kilka wersji. Jednym z najbardziej popularnych faktów jest fakt, że Federico Moccia, autor powieści "Trzy metry nad niebem", wymyślił przysięgę miłości. Jednocześnie książka opisuje prawdziwe miejsce we Włoszech. Po publikacji powieści wielu miłośników tego kraju porównywano do bohaterów literackich , kupując zamki, poszedł do wspomnianego mostu. W Rosji zamki ślubne stały się popularne nie tak dawno temu, ale dziś rzadko wychodzą za mąż bez nich. W każdym mieście są specjalne miejsca, w których zwyczajowo jest wykonywać ten zwyczaj. Najczęściej mosty lub piękne kute ogrodzenia. Tradycją jest zakup zamku klasztornego, umieszczenie go w dowolnym napisie, naprawienie go we właściwym miejscu i wyrzucenie kluczy. Jeśli chodzi o sens, wszystko jest proste. Nowożeńcy "blokują" ich sojusz i obiecują pozostać razem na zawsze, jak zamek, którego nie można otworzyć i usunąć.

Jak wybrać blokadę?

Możesz kupić to akcesoria w sklepie akcesoriów i pamiątek na wesele. Dziś w sprzedaży można znaleźć wiele zamków ślubnych. Mogą być wykonane w formie serca, ozdobione rysunkami i ozdobami. Różnią się wielkością. Dlaczego warto wybrać bardzo piękny zamek, jeśli wciąż musi być powieszony i zapomniany? Wiele par preferuje przechowywanie tego dodatku w domu jako urok, zamykanie go w dniu wesela i wyrzucenie kluczy. Jednak nawet jeśli zerwiesz zamek i zapomnij o tym, to prawdopodobnie pozostanie na zdjęciach ślubnych. Dlatego powody zakupu pięknego dodatku są dużo. Bardzo oryginalne zamki ślubne o grawerowaniu. Jednocześnie możesz napisać datę ślubu, swoje imiona lub pseudonimy czuły.

Robimy zamki ślubne własnymi rękami

W razie potrzeby nie jest to trudne do wykonania tego atrybutu ślubnego własnymi rękami. Aby to zrobić, przejdź do sklepu sprzętu i kup regularny stodoły zamku. Co dalej? Obiecaj wyobraźnię. Można go namalować w żądanym kolorze lub zastosować rysunki i napisz swoje imiona. Ciekawym pomysłem jest dekoracja zamka za pomocą dżetów. Pamiętaj, aby używać długotrwałych farb, aby nadać napisy i rysunki o większej sile, możesz naprawić wszystko od góry jasnym lakierem.

Pierwotnym pomysłem jest zrobienie królewskiego zamku weselnego, zdobiące go obrazem ramion młodej rodziny lub dwóch małych koron. Jeśli nie możesz zdecydować, czy zamocować blokadę czy wyjść z domu, zrób dwa identyczne produkty. Nie zapomnij wyrzucić kluczy do obu zamków!