796 Shares 7638 views

Dlaczego jest zapalenie okrężnicy po lewej stronie?

Ciało ludzkie jest bardzo złożonym i wzajemnie połączonym systemem. Trzeba zrozumieć, że jakikolwiek objaw może charakteryzować wiele chorób, czasami nawet wykwalifikowany lekarz może trudno określić, która patologia narządu spowodowała ten lub ten przejaw.


Dlaczego jest zapalenie okrężnicy po lewej stronie? Jeśli weźmiemy pod uwagę organizm człowieka jako system wielopoziomowy, możemy zrozumieć, jak wszystkie organy i układy są usytuowane względem siebie.

W celu lepszego zrozumienia możliwej patologii, która powoduje ból w lewej połowie ciała, warunkowo podziel go na trzy części. Pierwsza, górna część, znajduje się nad łukiem kostnym, a druga znajduje się pomiędzy lewym żebrem 10 a kręgosłupem biodrowym. Trzecia część – dolne brzuch – to wszystko, co znajduje się po lewej stronie poniżej pępka.

Zacznijmy od samego początku. W górnej części znajduje się serce, część żołądka i wątroby. Zatem patologia tych układów może powodować dyskomfort u pacjentów, głównie zlokalizowanych po lewej stronie.

Pacjenci z chorobami serca często skarżą się, że mają zapalenie jelita grubego po lewej stronie. Są to napromieniowane bóle wzdłuż nerwowych pni. Czasami pacjenci pozbyć się takiego zespołu bólu niezależnie od siebie w domu. Są jednak sytuacje, gdy ból jest zbyt wyraźny, a praca serca może zostać przywrócona tylko w szpitalu.

Zapalenie miąższu trzustki, wrzód żołądka i dwunastnicy jest chorobą z możliwym objawem silnego zespołu bólu po lewej stronie. Lekarz zawsze starannie zbiera anamnezę u pacjentów z zapaleniem jelita grubego po lewej stronie. Przecież ze szczegółową ankietą można dowiedzieć się, który organ spowodował ten objaw. Na przykład, ból z trzustki jest częściej niż nie jest owinięty w naturze. Co nie można powiedzieć o wadzie wrzodowej. Taki ból jest najczęściej zlokalizowany ostro i intensywnie. Patologia wątroby rzadko powoduje zespół bólu po lewej stronie, ale jeśli się zdarzy, takie bóle nie są intensywne, bolące.

Jeśli ktoś narzeka, że zapalenie okrężnicy po lewej stronie, głównie w części środkowej, można podejrzewać następujące choroby:

– choroby zapalne-niszczące nerki;

– traumatyzację lub patologię onkologiczną śledziony;

– Zaburzenia czynnościowe okrężnicy malejącej;

– nietypowe położenie ognistego procesu przyrostowego.

Należy pamiętać, że każda z wyżej wymienionych chorób ma wiele konkretnych objawów, z wyjątkiem bólu, w wyniku czego można ją odróżnić od innej patologii. Wykonanie niezbędnego minimum diagnostycznego umożliwi dokładniejszą diagnostykę i rozpocznie leczenie pacjentów.

Zapalenie jelita grubego na dole poniżej: co zrobić?

Po pierwsze, musisz ustalić intensywność bólu, jeśli objawy nie są zatrzymywane przez środki antyspazowe lub NSAID, obawiam się przez długi czas i wzrastają, wtedy trzeba natychmiast szukać pomocy ze strony specjalistów.

Osoby, które mają zapalenie jelita grubego po lewej stronie, powinny sobie wyobrazić, że taki objaw może powodować:

– niedrożność jelit;

– Zapalenie hemoroidów ;

– przetoki i wrzody odbytnicy;

– ciała obce;

– ciąża ektopowa i choroby jajników u kobiet;

– powiększenie i patologia patologii zapaleń narządów miednicy;

– patologia onkologiczna małego miednicy.

Widzimy więc, że jest wiele chorób i mają one często objawy. Dlatego w obecności bólu w dolnej części brzucha obowiązkowe jest przeprowadzenie powierzchownego, a następnie głębokiego palpacji brzucha, użycie cyfrowego badania odbytnicy i dopochwowego bimandularnego palpacji u kobiet. Po tych metodach diagnozowania diagnoza nie powinna być trudna. Jednak w niektórych sytuacjach metody te mogą nie być informacyjne, a instrumentalne metody diagnostyki są wymagane.