466 Shares 1795 views

Przegląd chłodnicy procesora NOCTUA NH D15. Zdjęcia i opinie

Jakoś w wyścigu o wysokiej wydajności, wielu kupujących nie zwracać uwagę na układzie chłodzenia, mając nadzieję, że czas chłodniejsze procesory mogą z łatwością poradzić sobie z zadaniem. Dopiero później, kiedy to przegrzanie staje się słabym ogniwem w całym systemie, a szum wentylatora w kolejności obciążeń szczytowych znudzony, użytkownik zaczyna szukać rozwiązań. Celem tego artykułu, legenda światowego rynku komponentów komputerowych w niszy chłodnica CPU – Chłodzenie Noctua NH D15.


Król umarł, niech żyje król!

Drogie austriackie produkty markowe nie można nazwać dóbr konsumpcyjnych. Jeżeli producent ma coś dopuszczone do obrotu, jest wynikiem pracy zespołu projektantów, inżynierów i projektantów, którzy potrzebują żadnej późniejszej poprawy. To jak to było z poprzednikiem legendarnego modelu cooler Noctua NH D14, który jest zbyt wcześnie, by odpisać.

Naturalnie, nowa chłodnica D15 Noctua NH jest udoskonalony system, który wziął wszystkiego najlepszego z przestarzałego modelu, a po up z nowoczesną technologią, uosabia życzenia i potrzeby użytkowników w produkcie końcowym. W rzeczywistości, jest to wspólna ewolucja systemów chłodzenia CPU. Na pewno, po pewnym czasie pojawią się nowe elementy (16, 17 th i inne wersje), z tym nikt nie jest bezpieczny, a co ważniejsze, kupujący musi wiedzieć, kupując produkty bardzo cenione na rynku producenta, która w momencie zakupu w rękach jego najlepszy a większość urządzeń technologicznych na świecie.

Pchła?

Zdecydowanie, użytkownik końcowy jest zainteresowany przede wszystkim w nowych wskaźników wydajności chłodniejsze kontrast z jego prekursora. Dlatego nadszedł czas, aby rozpocząć długo oczekiwany modelom porównaniu Noctua NH D15 vs Noctua NH D14, którego ocena jest prezentowana w formie porównania.

  1. Nowe dodatkowe wielkości: szerokość zwiększona od 140 mm do 150 mm, wysokość – od 160 mm do 165 mm i głębokości 130 mm do 135 mm. To nie znaczy, że jest teraz bez pełnego ATX nie może zrobić, producent zwiększył kalkulacja powierzchnia grzejnika go zainstalować w dowolnej obudowie systemu.
  2. Mając ewoluowały technologii produkcji zastrzeżone SSO-bearing, że oznakowanie otrzymał odpowiednią liczbę – SSO2 rozrodczym. Łożysko hydrodynamiczne, jak poprzednio, ma stabilizację magnetyczną tylko w jego produkcji z wykorzystaniem nowych technologii.
  3. Zwiększony przepływ powietrza z wentylatora 110,3 CFM 140,2 CFM.
  4. Istnieje możliwość zmiany prędkości obrotowej wentylatora (300-1500 obrotów na minutę).
  5. Nieco podniesione hałasu przy maksymalnej prędkości (nie więcej niż 24,6 dB).

Poważne podejście do klienta

Aby dowiedzieć się, jak zastosować producenta do odbiorców końcowych, można ocenić na opakowania i pakowania, które towarzyszyły produkt. Cooler Noctua NH D15 pewnością przyciągnie uwagę każdego nabywcy, a wielu producentów akcesoriów komputerowych z pewnością zazdroszczą austriackiej marki. Ogromne pole wielkość blenderze jest konserwatywny wygląd. Po jednej stronie producenta mają pełną listę akcesoriów, które pochodzą z chłodnicy.

Otwarcie okna, użytkownik znajdzie w wielu kartonach, który spowodował napisy i rysunki, które odzwierciedlają zawartość. Naturalnie, jest pełny kompletne instrukcje montażowe i urządzenia montażowe zalecane przez producenta. Liczne opinie klientów w mediach podkreślić, że montaż chłodnicy nic kupować więcej jest konieczne do systemu, co potrzebne jest w polu, w tym kart i pasty termicznej.

To potwór!

Wszystkie, bez wyjątku, właściciele, aby dać pierwszeństwo austriackiej marki, to jest od razu po zakupie zalecane rozpakować pudełko i odebrać cooler Noctua NH D15. Przegląd CPU Cooler powodując kilka uczuć – emocje, szacunek i ciekawość, to nie codziennie trzeba rozważać takiego potwora.

Sześć rur miedzianych wygięty w postaci litery U, w którym wyściółka podstawy znajduje się w kontakcie z procesorem. Z drugiej strony to sadzone rurę 45 na płyty aluminiowe, które przypominają wygląd obu wież.

Jeden wentylator ze specjalnymi klamrami, spakowane, montowanych między blokami, a drugi – jest zamontowany na jednym z boków. Producent oferuje zainstalować trzeci wentylator, które nie są dostarczone, ale sygnalizując użytkownikowi upewnić się, że wydajność systemu, który zapewnia chłodnicy NOCTUA NH D15, wystarczającą do dwóch urządzeń.

Funkcje montażowe

A jeśli chłodzenie Noctua NH D15 nie ma wątpliwości wśród potencjalnych nabywców o montażu w chłodnicy użytkownikom wiele pytań. W przeglądzie, który można znaleźć w mediach, właściciele podkreślają, że istnieje wiele różnych konfiguracji z adapterami do różnych gniazd, więc nie ma powodu do niepokoju. Pełna kompatybilność ze wszystkimi istniejącymi platformy AMD z obecnego tysiąclecia. Obsługuje wszystkie dostępne gniazdami Intel, począwszy LGA775.

Bardzo ładny wygodny system montażu. Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszelkie przywiązanie pod chłodnicą, pozostawiając 4 otwory na płycie wokół procesora. Instalując specjalne kompensatory regulować wysokość układu chłodzenia do procesora (w zestawie), użytkownik musi zainstalować szyny i naprawić je bezpiecznie. Następnie zestaw chłodnicy NOCTUA NH D15. Należy zauważyć, że śruby do zaciskania układu chłodzenia procesora są napięte tak, odbywa się to w celu niezamierzonemu uszkodzenie procesora.

wyniki testów

Wszyscy potencjalni klienci wyraźnie chcą zobaczyć potencjał, który jest zdolny do chłodniejszego Noctua NH D15. Przegląd, zdjęcia i cechy produktów dla wielu są teksty, więc nadszedł czas, aby zapoznać się z wynikami testów. W temperaturze otoczenia, 20 ° Celsjusza Intel Rdzeń i7-4770K (3,5 GHz) w trybie normalnym wskazuje 25 stopni. Przyspieszenie do 4,5 GHz stabilnego systemu wymuszonego chłodzenia, aby działać przy pełnej wydajności, wzrośnie do granicy prędkości obrotowej wentylatora. W ten sposób temperatura rdzenie nie wzrosła powyżej 78 ° C.

Podobne badanie wykonano z systemem chłodzenia D14 NH Noctua, Corsair H110i GT akasza jad Voodoo. Prekursor stracił nowe przedmioty kolegów z 7 stopni Celsjusza na przyspieszenie wpływa widocznie mniejszy przepływ powietrza. System chłodzenia Corsair pokazał nieznacznie lepsze wyniki – 75 stopni, ale Akasa Venom Voodoo przyznał z marginesem test 11 stopni sprawca Noctua NH D15.

cechy konstrukcyjne

W porównaniu z poprzednim wzorem w chłodnicy bazowej NOCTUA NH D15 ma niewielkie wgłębienia, producent tego cięcia wielu płyt aluminiowych. Tak więc, instalacja układu chłodzenia jest możliwy na wszystkich istniejących płytach, a użytkownik może mieć pewność, że podczas montażu grzejnika odpoczywają w kondensatorach lub modułów pamięci (szczególnie jeśli mają dodatkowe grzejniki).

Producent dokonał zmian w produkcji wirników wentylatorów, dodając specjalne wycięcia, które, jego zdaniem, ograniczenie hałasu chłodnicy. Jednak to stwierdzenie jest uważany przez wielu ekspertów jako posunięcie marketingowe austriackiej firmy, mające na celu ukrycia prawdziwych sekretów, które przyczyniają się do niskiego hałasu pracy całego układu chłodzenia.

Działa na robaki

Ochrona przed wibracjami obrotowych elementy chłodnicy NOCTUA NH D15, których przegląd jest zawarty w artykule ma na celu zapewnienie gumową uszczelkę umieszczoną wzdłuż krawędzi obudowy wentylatora. Sądząc po licznych opiniach specjalistów IT, użytkownicy od dawna stosowanych ograniczników gumowych pomiędzy obudową wentylatora i radiatora, pocięcie ich z dostępnych narzędzi, więc decyzja firmy Noctua wszystkim miał na myśli.

kontrola prędkości wentylatora nie jest wystarczająco jasno w poprzednim modelu, który mógłby produkować wysokiej jakości chłodzenia nawet zatrzymał się chłodniej. Dlatego wielu klientów doceni producent krok, udali. Jednak niektórzy właściciele donoszą, że nadal nie ma sposobu, aby całkowicie wyłączyć programowo cooler Noctua NH D15. Charakterystyka urządzenia, sądząc po opiniach niektórych entuzjastów, trzeba zmienić siebie z lutownicą i rezystor.

Najbliższym konkurentem dla efektywności

Wielu potencjalnych nabywców jednoznacznie doprowadziło do zamieszania porównywaniu dwóch mediów: Noctua NH chłodzenia D15 vs Corsair H110i GT z chłodzeniem wodnym. Nie ma logiki: wybór chłodnicy powietrza i układ chłodzenia wodą. A jeśli mówimy o wydajności i efektywności?

W rzeczywistości, nic dziwnego w badaniu nie ma, ponieważ oba systemy są niemal identyczne grzejniki wyposażone w dwa wentylatory, a hałas przepływu powietrza jest niemal identyczny. Jedyna różnica w instalacji – NOCTUA jest przyłączony bezpośrednio do procesora, a Corsair jest implementowana jako platforma, która jest oddzielona od chłodnicy szczególnych rur cieczą i jest zainstalowany na płycie samodzielnie. Jest różnica w cenie, austriacki konkurent drogo docenia jego tworzenia, prosząc dla niej na rynku jest prawie dwukrotnie koszt systemu z Noctua chłodzenia powietrza, który wynosi około 8 tys. RUB.

Na rynku tego typu urządzeń

Ale wielu użytkowników próbuje porównać urządzenie wyglądem i ceną, starając się wybrać piękny i niedrogie rozwiązanie. Na przykład, w porównaniach zawsze przedstawić wspaniałą chłodnicę z low-end Arctic Cooling Freezer i30. Jego wydajność chłodzenia jest w żaden sposób nie ulega wątpliwości, zwłaszcza jeśli mówimy o konwencjonalnych systemów komputerowych, gdzie po prostu trzeba wymienić chłodnicę akcji. Oczywiście, urządzenie nie może poradzić sobie z przyspieszeniem procesora do gier.

Jeżeli kupujący pragnie porównania z Noctua NH D15 Ulmart, to jego dokładny powinien zainteresowanie popularne układy wzorów chłodzenia na procesory, takie jak Akasa Venom Voodoo lub Prolimatech Megahalems. Urządzenia te nie tylko są liderami sprzedaży na rynku światowym, ale także wskazują kierunek rozwoju małych przedsiębiorstw.

Konkludując

Wszystkie istniejące badania na niezwykły system chłodzenia Noctua NH D15, które można znaleźć w mediach, prowadzą do wniosku, że urządzenie całkowicie. Na jakość pracy do chłodnicy nie ma mowy, a użytkownicy nie spiesz opuszczać negatywną opinię. Wiele testów przeprowadzonych w laboratoriach prywatnych, tylko udowodnić skuteczność systemu. Cooler Noctua NH D15 jest zdecydowanie najlepszy z systemów chłodzenia powietrza do gier stacje na kryterium „cena-jakość”.