445 Shares 7599 views

Dlaczego telefon ładuje się powoli? Co można zrobić w tym przypadku?

Jeśli telefon ładuje się wolno, nie należy myśleć, że problem jest tylko w ładowarce lub baterii. W rzeczywistości problem i jego rozwiązanie może być znacznie łatwiejsze. Co zrobić, gdy telefon ładuje się powoli lub nie pobierana w ogóle? Jakie są przyczyny tego problemu?

słaby kontakt

Dość często w obrębie portu USB lub z powłoką metaliczną ładowarka kabel ma słaby kontakt. To może być wada na winy producenta i zużycie kabla.

Co należy zrobić, jeśli telefon jest ładowana powoli z powodu słabego kontaktu? Wyłącz urządzenie i usunąć, jeśli to możliwe, akumulator. Po tym, wszystkie styki muszą być czyszczone coś podobnego cienkich igieł. Powinno to być zrobione bardzo starannie i dokładnie. Po czyszczeniu akumulatora należy umieścić w miejscu i ponownie podłączyć ładowarkę. Często, ten sposób pozwala na przywrócenie normalnego procesu ładowania.

Kurzu i zanieczyszczeń do portu ładowania

Wiele gadżetów nosić w kieszeniach dżinsów, i mają drobne włókna, które mogą być powodem, że telefon jest naładowany powoli. Masters często do czynienia z takich incydentów. Co zrobić, gdy włókna lub pył zatkany w gnieździe? Może to prowadzić do normalnego przedmuchanie sprężonym powietrzem ze zbiornika. Jest możliwe, aby korzystać z potężnego suszarka do włosów z zimnego powietrza lub kompresora. Po oczyszczeniu, telefon zacznie ładowania normalnie.

wymiana kabla

W ładowarce jest najbardziej delikatna część kabla. Z powodu ciągłych zakrętach szybko zepsuje, tak, że telefon jest bardzo powolne ładowanie. Co robić? Najprostszym sposobem zdiagnozowania uszkodzonego kabla jest tymczasowy substytut go na inny. W takim przypadku, jeśli inny kabel z urządzeniem pracuje tak jak powinien, to oryginalny kabel jest uszkodzony. Jeśli nie, powodem nie jest w nim.

adapter wymiana

Tak, problem z kablem wyłączone, ale nadal ładowania telefonu powoli? W tym przypadku trzeba sprawdzić na wykonanie samej ładowarki. Jeżeli konstrukcja pozwala wyciągnąć z adapterem, test jest prosty. Często można spotkać się z ładowarkami, porty, które zostały zużyte z powodu dużej liczby połączeń i rozłączeń kablowych.

Należy również sprawdzić zasilacz i kabel do innych telefonów. Pomoże to upewnić się, że problem nie jest związany z samym urządzeniu mobilnym. I byłoby zbędne, by sprawdzić wylot.

Najważniejsze – bezpieczeństwo

Nie jest konieczne, aby naładować urządzenie pobliżu wodzie lub w bardzo wilgotnych warunkach, a zbyt gorąca. Nie trzeba zbyt długo utrzymać urządzenie podłączone do prądu. Jeśli jest ona pobierana w ciągu zaledwie trzech godzin, dlaczego pozostawić go do ładowania na noc? Z tego powodu, do czasu, gdy telefon jest naładowany powoli i szybko się rozładowuje.

Jeśli istnieje potrzeba, aby wymienić przewód lub ładowarkę, to trzeba uważać, bo tanie kopie z chińskich producentów mogą być źródłem zagrożenia. Ostatnio nastąpił wzrost liczby przypadków zapalenia telefonów komórkowych z powodu złego adapterów jakości.

wymiana baterii

Żywotność baterii nie może trwać wiecznie. Po 4-5 latach użytkowania, pojemność jest stracone, dlatego telefon ładuje się powoli. Im częściej występuje podczas ładowania i rozładowywania, tym szybciej baterii ulegnie pogorszeniu. Jeśli bateria przestała działać w ciągu zaledwie sześciu miesiącach użytkowania, to jest nienormalne. W tym przypadku należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Czasami bateria ma wadę można łatwo zidentyfikować po badaniu. Jeśli jest zawyżona, należy natychmiast wymienić.

Ładowanie z właściwego źródła

Wiele osób naładować swoje gadżety z komputerów i laptopów. Pytają, dlaczego telefon ładuje się powoli? Porty komputerowe mają zbyt małą moc. Z gniazdka sieciowego, aby naładować telefon zawsze będzie znacznie szybciej.

Problem może polegać na tym, że zasilacz jest wykorzystywany wyłącznie na innego urządzenia, na przykład z zestawem słuchawkowym, który nie jest przeznaczony do telefonu. Często można usłyszeć skargi, że telefon Samsung jest ładowana powoli. Na tych samych użytkowników czasu ładować go z adapterem od innych modeli. Ale wszystkie adaptery dostarczać różne napięcia wyjściowego.

Zaktualizować lub przywrócić do poprzedniej wersji

Aktualizacje na telefonie może negatywnie wpływać na żywotność baterii w telefonie. Jest to szczególnie istotne, gdy stary model został zaktualizowany do nowej wersji „Android”. Najnowsze modele są zwykle zoptymalizowane pod kątem aktualizacji.

Jeśli przyczyna tkwi właśnie w tym, można spróbować przywrócić poprzednią wersję oprogramowania. Aby rozpocząć, ma sens, aby spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, jak często zalecają producentom urządzeń. Pomoże to uniknąć utraty danych z powodu innej wersji systemu operacyjnego.

W ten sam sposób z problemem ładowania można rozwiązać instalując nowszą wersję oprogramowania.

Wyłączanie telefonu

Często aplikacje działające w tle. Ich stosowanie znacznie wpływa na czas trwania procesu ładowania. Na przykład, jeśli używasz przeglądarki, „Skype” i coś innego, smartfon będzie potrzebował znacznie więcej czasu, aby w pełni naładować.

Można wyłączyć urządzenie i umieścić go na opłaty. Tak więc proces pójdzie szybciej.

Wskaźnik baterii Kalibracja

Podsumowując, trzeba pamiętać o inny rodzaj problemu: na ekranie wskaźnik pokazuje pełne naładowanie, a urządzenie jest wyłączone bardzo szybko i wymaga ładowania. Większość ludzi myśli, że bateria jest zużyta. Ale często przyczyna leży gdzie indziej. To jest po migać telefon. Po jej jest konieczne wykonywanie kalibracji baterii, co wiele osób zapomina. Najważniejsze jest to, że po zmianie firmware telefon nie wie ile naładowania. Dlatego konieczne jest, aby zrobić wyświetlacz kalibracji wskazania prawidłowego naładowania akumulatora.