850 Shares 1008 views

Aktualizujemy chip BIOS. Jak zaktualizować BIOS Asusa

BIOS – podstawowy układ komputerowy, urządzenia mobilnego, laptopów i innych systemów elektronicznych, na których zależy ich funkcjonowanie. Głównym i natychmiastowe Zadaniem regulatora – diagnostyka urządzeń i uruchamiania systemu operacyjnego.


W skrócie, bez systemu wejściowego podstawowy – wyjście elektroniczny system obliczeniowy wydajność wynosi zero.

Aktualne modele BIOS posiada rozszerzony zestaw funkcji do konfigurowania urządzeń takich jak podłączonych kontrolerów zewnętrznych i wewnętrznych. Czasami, aby zwiększyć funkcjonalność lub wydajność podsystemów sprzętowych ASUS, trzeba dowiedzieć się, jak zaktualizować BIOS Asusa. Jest to wersja z uaktualnieniem firmware chip i uważamy zgodnie z instrukcjami.

Aktualizacja BIOS Asus. Co będzie potrzebne:

 • Oznacza „przeprogramować» bios – ASUS programu Update.
 • Dodatek detektor AIDA64 Extreme Edition.

Krok po kroku działania jako tę aktualizację BIOS Asusa

Pomimo faktu, że stosowanie obróbki blacharskiej jest przeznaczony wyłącznie do płyty głównej Asusa, może być również używany do aktualizacji oprogramowania BIOS od innych dostawców. Jak zaktualizować bios Asus krok po kroku?

 • Pobierz sieciowe narzędzie ASUS Update, najlepiej na oficjalnej producenta zasobów. Zainstalować kopię oprogramowania w systemie.
 • Uruchom plik główny (zazwyczaj skrót do aplikacji na pulpicie). Zasadniczo narzędzie usługa, aby wybrać Aktualizacja BIOS z Internetu.
 • Jeśli informacja o nowej wersji oprogramowania dla kontrolera potwierdza, program daje znać o tym odpowiednie powiadomienie.
 • Następnie aktywować proces naciskając przycisk „Dalej”. Kolejne zmiany w programie BIOS automatycznie. W czasie pracy, w każdym przypadku, nie należy uruchamiać żadnych narzędzi zasobochłonne i przed rozpoczęciem procesu lepiej jest wyłączyć je uruchomić.
 • Jeśli płyta nie pasuje do rozwiązania, jak uaktualnić BIOS Asusa, a opracowany przez inną firmę, należy użyć wykrywacza programu.
 • Jego nazwa AIDA64 Extreme Edition. Powtórz krok 1, aby zainstalować aplikację. Następnie należy uruchomić narzędzie do skanowania komponentów sprzętowych. Gdy proces się zakończy, pojawi się okno główne aplikacji.

 • Teraz spójrz w prawo. W części okna wybierz sekcję „płycie głównej” i jest podobna do rozszerzonej listy urządzeń.
 • W rozwiniętym oknie dziecka, podzielone na kilka bloków i kategorii, przewiń w dół do „dostawcy płyty systemowej.” Istnieją również hiperłącza do zasobów, które mogą być zmodernizowane BIOS i sterownik. Możemy iść tylko do adresów i pobrać plik aktualizacji.
 • Wracamy do kroków 1-2. Główny program ASUS Usługa aktualizacji określa polecenie Aktualizuj BIOS z pliku. Następnie utwórz wybór katalogu z plikiem do aktualizacji. Wybór Kliknij lewym przyciskiem myszy lub touchpada, prasie lub na karcie + spacja + Enter.
 • Ponadto, przez analogię. Siadamy, wypić kawę, czekając na program do zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dla systemu BIOS kontrolera. Na zakończenie modernizacji nastąpi ponowne uruchomienie komputera lub laptopa.

Teraz przejdź do BIOS Setup Utility podczas uruchamiania komputera. Co do zasady, w górnej części programu wskazuje na jego aktualną wersję. Jeśli numery zostały zmienione w stosunku do poprzednich danych, będzie to oznaczało pomyślne zakończenie procedury „Jak zaktualizować bios Asus lub podobny kontroler”.

Ostrzeżenia i bezpieczeństwo

Dbać o wiarygodnych źródeł dostaw energii dla tej procedury. Notebooków i PDA, naładowanie baterii do pełnej pojemności. PC śledzić proces aktualizacji z podłączonym UPS.

Jeśli istnieje wzrost mocy lub obestochat siatka, bardzo duża szansa uszkodzenia danych BIOS. W tym przypadku nie można uruchomić swój system IT w ogóle.

Gdy nie jesteś pewny swoich działań, to lepiej skonsultować się ze specjalistą. Oszczędzaj swój czas i finanse.