324 Shares 4483 views

Stanford University: departamenty i adres

Stanford University w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najbardziej prestiżowych instytucji na świecie. To jest prywatny uniwersytet badawczy, który zajmuje czołowe miejsca w wielu akademickiego rankingu uczelni światowych.


Instytucja oparta przedsiębiorca kolejowe i gubernator Kalifornii Leland Stanford w 1891 roku i nazwany na jego syna, Leland Stanford (Jr), który zmarł w wieku dojrzewania.

Każdy Amerykanin wie o tym wnioskodawcę, przy uniwersytecie Stanford. Znajduje się w Kalifornii, w pobliżu Palo Alto, sześćdziesiąt kilometrów od San Francisco. Adres pocztowy: 450 Serra Mall, Stanford, CA 94305.

kampus

Stanford – miasto studentów wielkość trzech hektarów, położony w malowniczej okolicy, otoczony piaskiem i palmami. On zbudowany z małych domów z czerwonymi dachami. Wszędzie ścieżki i fontanny. To miejsce jest trochę jak pewnego meksykańskiego kurortu. Najwyższy budynek w Stanford Hoover Tower to wysoki 87 metrów. Kampus jest wygodniej podróżować rowerem, co niemal każdy budynek ma blisko veloparkovki.

Na miejscu Stanford teleskopu telewizji satelitarnej 46 metrów, o średnicy w kształcie płyty. Są też inne atrakcje. Na przykład, ogrodowe rzeźby Rodina, położony w pobliżu centrum w imieniu Cantora. Ponadto, będzie to interesujące spojrzenie na garaż firmy Hewlett-Packard i małego kościoła uniwersyteckiego.

Na terenie kampusu Uniwersytetu stadion ma pomieścić do pięćdziesięciu tysięcy ludzi, baseny, pole golfowe i inne obiekty sportowe.

nauka

Stanford University ma około 1900 nauczycieli, niektóre z nich są laureaci nagrody Nobla. Na studiów pierwszego stopnia z ponad siedmiu tysięcy uczniów i około ośmiu tysięcy młodych ludzi wyodrębnić tytuł magistra. Najbardziej popularne edukacja biznes MBA. Ponad połowa studentów to obcokrajowcy, głównie imigranci z krajów azjatyckich.

Przez innych elitarnych szkół w USA, Stanford University różni niestandardowe podejście do nauki. Studenci mają bezprecedensową swobodę: mogą przeprowadzać niezależne badania na różne tematy, przekraczają granice nauki. Wszelkie granice między działami są nieobecne. Młodzi ludzie mogą być przeszkoleni w równoległych kilku specjalności. Biblioteka Uniwersytecka ma 8,5 mln książek, w tym elektronicznych.

Jak zapisać się na Uniwersytecie Stanforda

Wiele marzenie, aby przejść do Stanford, ale tam dostać tylko kilka, jak w Stanach Zjednoczonych jest najbardziej selektywny uniwersytet. Według statystyk to trwa tylko siedem procent odwiedzających. Poza tym wprowadzenie tradycyjne testy i spełnienia innych wymogów, komisja selekcyjna jest wymagane, aby napisać esej, w którym do zaprezentowania swoich cech, celów, doświadczenie, i tym podobne. Ponadto, musimy listy polecające od nauczycieli. Przy ubieganiu się o studia na Stanford przywiązuje się wielką wagę do osobistych cech wnioskodawcy.

O dopuszczenie do licencjackich i magisterskich różnych wymagań. W pierwszym przypadku należy przedstawić:

 • maturę, który ma średni wynik co najmniej 4,8;
 • dwa listy polecające od nauczycieli;
 • Testy (ACT Plus pisania lub SAT);
 • esej.

O przyjęcie na studia magisterskie są wymagane:

 • Testy GRE lub GMAT;
 • licencjat;
 • Test z języka angielskiego (TOEFL);
 • esej;
 • listy polecające.

Czesne

Uniwersytet Stanforda dysponuje budżetem w wysokości kilku miliardów dolarów, który jest uzupełniany przez wpływy ze świadczenia usług medycznych, badań i darowizn. Tylko siedemnaście procent budżetu czesne. Niemniej jednak, koszt kształcenia w Stanford jest bardzo wysoka – ponad pięćdziesiąt tysięcy dolarów rocznie. A kwota ta nie obejmuje książek, koszty utrzymania, ubezpieczenia, i tak dalej.

Stanford University: działy

Instytucja jest podzielony na siedem działów, z których każdy ma kilka wskazówek. Wszystkie działy są reprezentowane jako oddzielne szkoły, i są one znane nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Będziemy Ci więcej o nim.

 1. Graduate School of Business (MBA). Jest to jeden z największych na świecie najbardziej popularnych szkół biznesu, które nauczają administracji biznesu i przedsiębiorczości. Proponuje się, aby otrzymywać naukę w dwuletnim programie MBA i rocznego programu w zakresie zarządzania, aby uzyskać tytuł magistra. Szkoła posiada absolwent szkoły.
 2. Szkoła Nauk o Ziemi (Wydział Geografii). Szkoli specjalistów w Geologii, Geofizyki i tak dalej. N.
 3. Graduate School of Education (School of Education). Szkolenie trenerów i nauczycieli.
 4. School of Engineering (dział techniczny). Ta szkoła jest największym w liczbie studentów. Absolwenci Wydziału są właścicielami Google, Yahoo i innych dużych firm. Szkoła posiada 84 laboratoriów.
 5. Szkoła Nauk Humanistycznych i Nauk (Wydział Nauk). Najczęściej przyjeżdżają tu, aby uzyskać stopień licencjata, jak Wydział oferuje szeroki zakres tematów.
 6. Law School (Law School). Przygotowuje różne rodzaje prawników.
 7. School of Medicine (Wydział Lekarski). Jest to dobrze znane i prestiżowe, to jest uważany za najstarszy podział Stanford. Szkoła uruchomić szpitale, gdzie studenci praktyce.

Ponadto, Stanford University posiada Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie każdy może podjąć pewne kursy.

Znani absolwenci

Wiele wpływowych osób, które są znane na całym świecie, są absolwenci Stanford. Na przykład, założyciel Google Sergey Brin i właściciel Filip Nayt Nike. Ten uniwersytet udział główne postacie polityczne, takie jak Stany Zjednoczone prezydenta Gerbert Guver, sportowcy: graczy NBA Lopez braci, golfista Tayger Vuds.

Na studiach wykonywać różne osobistości na uniwersytecie. Na przykład, w 2005 roku absolwenci Stanford zadebiutował legendarny mowy CEO Apple Stiv Dzhobs.