182 Shares 3710 views

Zasady gry w paintball. Gdzie można grać w paintball? Paintball jest …

Graj w "wojnie", aby strzelać z nierealnych maszyn do wymyślonych wrogów, jak wszyscy chłopcy. Kiedy kończy się dziecięca, tęsknimy za takimi niewinnymi przekleństwami. Aby doświadczyć tych samych emocji, możesz poczuć się teraz. Paintball to świetny sposób, aby usunąć stres i naładować energię przez długi czas.


Opis

Paintball jest aktywną i ekscytującą grą. Obejmuje dwa zespoły, które walczą strzelając bronią pneumatyczną z kulek farb.

Istnieje kilka rodzajów paintball:

 • Sport;
 • Rozrywka;
 • Wyjście;
 • Korporacyjne;
 • Zima.

Zasady

Bitwa rozpoczyna się od rozpoczęcia zespołów z ich baz, znajdujących się na przeciwległych końcach pola bitwy. Muszą wyjść z gry tak szybko, jak to możliwe przeciwnikom. Inne niuanse zależą od konkretnego scenariusza bitwy.

Zasady gry w paintball są następujące: gracz uważa się za "zabity", jeśli są plamki malowane na nim lub na jego sprzęcie rozmiar monety 5 rubli. Klęska jest również uważana za wyjście uczestnika w granicę pola. Ponadto sędzia może odstąpić od konkurencji każdą osobę, która naruszyła zasady. "Zabity" musi także natychmiast opuścić pole bitwy. Czas trwania bitwy zależy od liczby uczestników, wielkości miejsca i wybranego scenariusza.

Skrypty

W paintballu istnieje kilka podstawowych scenariuszy. Oczywiście, w każdym konkretnym przypadku gracze mogą wymyślić swój własny porządek konkurencji. Zasady gry w paintball pozwalają to zrobić.

Przedstawiamy Państwa listę najpopularniejszych scenariuszy opisujących ten proces:

 • – Złap flagę. Najważniejszą sprawą jest jak najszybsze uchwycenie flagi rywali, która jest w ich bazie i doprowadzić do obozu.
 • "Atak i obrona". Jest to odmiana pierwszego scenariusza. Tylko w tym przypadku jedna z flag znajduje się na jednej z podstaw, a druga nie. Jedna drużyna atakuje, druga – chroni. Zwycięstwo zostanie przyznane, jeśli flaga może zostać przechwycona. Drużyna atakująca musi nosić ją w pewnej odległości od miejsca, w którym została zainstalowana.

 • "Porażka". Grupa, w której wszystkie strzelcy zostaną "zabite", uważa się za przegrywającego.
 • – Zwolnienie zakładnika. W budynku jest zakładnik bez broni. Drużyna atakująca musi zwolnić go, pokonując go przed terrorystami. Nie możesz zastrzelić zakładnika, gdy jest jeszcze w budynku. Jeśli napastnicy mogą wycofać swojego gracza z budynku, przeciwnicy mogą natychmiast zacząć strzelać.

Wybierz znacznik

Paintball jest bardzo ekscytującą i interesującą działalnością. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w meczu, musisz zaopatrzyć się w specjalny marker do strzelania.

Ta broń można podzielić na następujące klasy:

 • Walcowanie;
 • Osobisty;
 • Sport.

Strój

Oczywiście, paintball jest dość bezpiecznym sportem. Uczestnicy strzelają do siebie kolorowymi kulami, więc każdy myśliwiec musi mieć specjalną maseczkę, zdolną wytrzymać co najmniej 15 zdjęć na sekundę. Bez tego sprzętu po prostu nie będzie można grać. Maska powinna być wykonana z trwałego plastiku. Teraz nawet modele są produkowane ze szkłem termicznym, nie wdmuchiwanym przez ludzkie oddechy.

Wszystkie niezbędne amunicje są wydawane w klubach. Dotyczy to specjalnych zestawów przeznaczonych do ochrony odzieży przed farbą. Ale buty w klubach nie są wydawane. Gracz będzie musiał przynieść wygodne obuwie sportowe lub buty.

Miejsca do gier

Gdzie można grać w paintball? Pytanie to jest zadawane przez ludzi, którzy słyszeli coś o tej grze i mają co najmniej mały pomysł na to. Popularność tego zdjęcia osiągnęła takie wysokości w naszym kraju, że praktycznie w każdym mieście można znaleźć klub fanów tego sportu. W Moskwie i Petersburgu znajduje się kilkadziesiąt placów zabaw przeznaczonych do konkursów.

Miejsca zabronione w grach

Gra w paintball jest ekscytująca! Ale prowadzenie konkursów jest zabronione we wszystkich miejscach, które nie są przeznaczone do tego celu.

Należą do nich:

 • Las.
 • Plaża.
 • Budownictwo.
 • Działka kraju.
 • Plac zabaw dla dzieci.

We wszystkich miejscach publicznych nie można strzelać z broni pneumatycznej. Nawet na twoim kraju jest to niepożądane. W przypadku takich naruszeń gracze mogą zostać ukarani.

Środki bezpieczeństwa

Paintball jest bardzo interesującą grą. Aby fascynujący proces był przyjemny, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad bezpieczeństwa.

 • Konieczne jest rozpoczęcie i zakończenie zdjęć, gdy tylko sędzia da sygnał o tym.
 • Możesz być tylko na miejscu w pełni wyposażone. Bez maski ochronnej i maski nie można walczyć.
 • Poza grą, marker (broń) powinien być zawsze trzymany w bagażniku. Ważne jest, aby zawsze umieścić go na bezpieczniku.

Kluby zawsze ściśle karują uczestników, którzy naruszają określone zasady bezpieczeństwa. Na przykład podczas gry zabrania się usuwania maski lub kasku, strzelać do "zabitych", użyj osobistego, własnego markera. Zasady gry w paintball pozwalają sędziemu poważnie zachowywać się z przestępcami. Jeśli widzi, że uczestnik jest uzależniony od narkotyków lub alkoholu, zachowuje się agresywnie, przysiągł maty, ma prawo usunąć kłopot.

Legendy i fakty

Historia paintballu jest zakryta w wielu legendach. Ktoś wierzy, że gra została wymyślona przez agentów CIA w latach 70. ubiegłego wieku. Inni twierdzą, że wynalazek dotyczy izraelskich służb specjalnych. I ktoś uważa, że paintball został zaprojektowany z myślą o psychologicznej ulgi dla weteranów wojny w Wietnamie.

Większość historyków jest skłonna do następnej wersji. Pod koniec 19 wieku, we Francji, działo używane do szkolenia żołnierzy służących do malowania farbami. Takie ćwiczenia przynosiły rezultaty podczas kampanii w Algierze, ponieważ nikt nie został zabity. Uważa się, że ta metoda trenowania żołnierzy może i Rosji. Przecież nasz attache był obecny podczas tych sesji szkoleniowych. Przywieziono do Rosji kilka zestawów sprzętu, strzelanie farbą. Jednak w naszym kraju te niezwykłe kraskomety nie zakorzenione. I we Francji również.

Armia nazistowska pracowała nawet nad rozwojem broni. Uważa się, że w trakcie eksperymentów można było uzyskać bardziej doskonały model.

Wnioski

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że taka dynamiczna i niezwykle ekscytująca gra będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a nawet świętować urodziny. Paintball pomoże Ci potrząsnąć i zdobyć nową siłę. Z tej gry na pewno nie znudzisz się, bo tutaj potrzebujesz koncentracji, dokładności, pewności siebie i wytrzymałości. Istnieje wiele opcji, więc każdy może wybrać dla siebie scenariusz najbardziej mu odpowiadający. Wybierz, gdzie grać w paintball i cieszyć się procesem!