412 Shares 9555 views

Zastąpienie prawo jazdy w związku z zakończeniem ważności

Obecnie cały czas trwania jazdy w naszym kraju wynosi dziesięć lat. Pomimo tak długi okres czasu, konieczność uzyskania nowych uprawnień, aby zastąpić stary dla wielu przychodzi nagle. Dlatego kierowcy będą na pewno podnieść szereg pytań: „Co trzeba ? Wymienić prawo jazdy”. Staraliśmy się umieścić wszystkie problemy na półkach tak, że po przeczytaniu tego artykułu, zmiana reguła nie wydaje taką katastrofę.


Kilka słów o ważności prawa jazdy

Jak wspomniano powyżej, ważność prawa jazdy wynosi dziesięć lat, po którym staje się nieważny i należy go wymienić. Jednakże zasada ta nie ma wyjątków. Zatem osoby, które mieszkają na terytorium naszego kraju jest tylko tymczasowe i nie mają krajowego prawa jazdy stanu, to prawa Rosji na zasadach ogólnych, ale w tym czasie, podczas prowadzenia i rejestracji dokumentów za prawo do tymczasowego pobytu w naszym kraju. Oznacza to, że w niektórych przypadkach, prawo do kierowania pojazdem i wydawane na okres krótszy niż dziesięć lat.

Zastąpienie prawo jazdy z powodu ważności: gdy procedura odbywa?

Najprostszym sposobem – jest, kiedy udać się do oddziału policji drogowej, która jest przymocowana do miejsca, w którym jesteś zarejestrowany (posedkom, wsie, miasta). Adres oddzielenie (i tylko w przypadku jego telefonu) można znaleźć coś w Internecie, lub w ręcznym typu bez trudności „Yellow Pages”. Zastąpienie prawo jazdy z powodu upływu mogą być wykonywane w dowolnym wydziale policji drogowej, która znajduje się na terytorium konkretnego podmiotu Federacji (na przykład w Moskwie lub na terytorium regionu Leningradu). To ostatnie odnosi się zarówno do tych, którzy są oficjalnie zarejestrowane, a ludzie, którzy nie mają rejestracji w miejscu zamieszkania, ale mieszka w danym mieście / regionie skutecznie i trwale.

Dokumenty wymagane do wymiany prawa jazdy

Poniższa lista pomoże Ci zebrać myśli i kompetentnie przygotować pakiet dokumentów, które są niezbędne do zastąpienia nieważnych praw do nowego:

  1. Paszport lub inny dokument, że poświadcza swoją tożsamość.
  2. Oświadczenie (oczywiście, zależy od ciebie).
  3. Certyfikat medyczny w postaci N I-083/89.
  4. Dokument, który potwierdza, że jesteś zarejestrowany.
  5. prawo jazdy upłynął.
  6. Twój rozmiar obrazu od 3 do 4 cm z „rogu” (z wyjątkiem tych przypadków, gdy ruch jest przewidziane zautomatyzowanego głosowania produkcyjne).
  7. Potwierdzenie, które jest dowodem, że zapłacili za wydanie nowej licencji.
  8. Dokument stwierdzający, że zdałeś i ukończyć szkolenie w szkole nauki jazdy (bezwzględnie konieczne nie jest, jak niektórzy kierowcy otrzymali w jednym czasie bez prawego końca szkoły jazdy).

Oświadczenie, że do wdrożenia kierowcy zamiennych jazdy w związku z wygaśnięciem, że obecnie potrzebne, co do zasady, wypełniony już na miejscu, według ustalonego wzoru, aby zapewnić policji ruchu drogowego.

W przypadku wszystkich innych dokumentach przygotować z wyprzedzeniem, proces wymiany starych na nowe prawa nie zajmie dużo czasu i wysiłku.

Kary za wygasłych praw jazdy

Należy zauważyć, że grzywna nakładana tylko tych posiadaczy wygasłych licencji, które zostały zatrzymane na policjanta ruchu drogowego. Ale jeśli nie zatrzymać, a następnie karę nałożyć na ciebie nikt nie będzie. Jednak nie jest to konieczne, aby grać ze szczęścia, zwłaszcza w kontekście, że obecne przepisy są stale czasami zwiększa kary za łamanie na drogach.

Teraz, że znasz wszystkie niuanse tym przypadku, kierowca zamiennych jazdy w związku z wygaśnięciem nie spowodować trudności. Zaleca się, aby uważnie obserwować, skończy, gdy okres ważności praw. A jeszcze lepiej – zrobić sobie ślad w mobilnej poczty e-mail lub kalendarza, ponieważ opóźnienie może spowodować poważny cios dla Twojego portfela.