479 Shares 7523 views

mitologia słowiańska

mitologia słowiańska, w przeciwieństwie do Grecji, która jest już w 7. wieku pne, była przedmiotem literatury, to pozostała nieopisana. Podobnie jak w innych ludów indoeuropejskich, Słowianie wzrosły od najniższego do najwyższego etapu rozwoju religii. Ale jak to się stało, bardzo niewiele wiadomo. Fakt, że historycy są teraz wiadomo – jest bogatym świecie magii i różnych duchów otaczających słowiańskie. Ten świat był podstawą słowiańskich ludzi ze świata antyku i do końca pogaństwa.


Średniowieczni pisarze rosyjscy wolał przestrzegać tradycji starożytnych Ojców Kościoła, który wyśmiewał starożytności pogańskiej. Ale nie opisać to, co to było. Oni zaapelował do publiczności, która przeprowadziła akty pogańskie były pełne istotnych myśli i zaklęć, które chcą uczestniczyć w pogańskim merrymaking i uniknąć służby w kościele. Z tego powodu, średniowieczni pisarze najczęściej obwinia Słowian. Jednak w ciągu 15-17 stuleci, historycy przestały być traktowane z pogardą do mitów swoich przodków i zaczął zbierać etnograficzne i pisemne informacje na temat bogów i kultu Słowian.

Niestety, te prace mitologii słowiańskiej porównano i porównano z grecko-rzymskiego. Dlatego te źródła niezawodnie czyta tylko nazwy słowiańskich bogów i bogiń. Kroniki mówią o bogach, takich jak Stribog, Perun, Hors, Dazhdbog, Semargl, Makosh, Svarog, Velez Rod i Rozhanitsy. Później przyszedł Lel i Lada. Informacja zachowały trochę, zwłaszcza o mitologii Zachodnich Słowian.

Rozwój, kultura Słowian Wschodniej i Zachodu przeszedł kilka etapów. Oni wierzyli w bogów ciał niebieskich, życie i śmierć (Maron i żywy), wojny i nieba, królestwie roślinnym i płodności. Deifikowani nie tylko wodę i słońce, ale także liczne duchy. W starożytności słowo jako wyraz rytuałów i tradycji rozumianej w ścisłym związku z tym, że wyrażona. Zdarzenie lub przekonania nadrukowane imię. Tak narodził mitologię słowiańską, a język stał się niezbędnym narzędziem tradycja.

Metoda, która została pierwotnie związany z języków porównywanie, w nauce rosyjskiej został po raz pierwszy przeniósł się do folkloru Buslaev, którzy używali go do badania mitologiczne tradycje ludów słowiańskich. Powiedział: „Ludzie kiedyś poetą i osobom uważane gawędziarzy i śpiewaków Rites .. Starożytni Słowianie, tradycja całkowicie zdominowany Narrator, nie pozwalając, aby wyróżniać się w tym czasie rozwinięte epos następnie z niej wyróżniał bajkę W tym ludzie zachować … ich tradycje nie tylko w bajkach i eposów, ale także w słowach, przysłowia, zagadki, przysłowia, krótkie działek, znaków, przysiąg i przesądów ". Stopniowo teoria mitologiczny Buslaeva rozwija się teoria kredytu szkoła i mitologii porównawczej. W centrum jego uwagi na problem tworzenia mitu. Zgodnie z teorią, mitologia słowiańska powstała arie.

Jest to metoda porównawcza z Afanasiev. Wierzył, że szczególne znaczenie dla prawidłowego zrozumienia mitologii słowiańskiej ma ostrzegawczych oraz eposów (termin „epicka” Sacharow przedstawił, zanim wszystkie epickie utwory nazywane starożytności). Epiki bohaterskiej Rosji można stawiać na równi z bohaterskich mitów w niektórych innych systemów mitologii. Różnica polega na tym, że bardziej są eposy historyczne jak powiedzieć o różnych wydarzeniach, które miały miejsce w 11-16 wieku. Najbardziej znanym z nich bohaterów – to Mikuła Sielaninowicz, Ilya Muromets, Wasilij Buslaev, Wołgi. Jednocześnie są one postrzegane nie tylko jako jednostki, odpowiednich do danej epoki w historii, ale także jako twórcy i obrońcy epickich bohaterów. To właśnie stąd – ich jedność z naturą, nietykalność i magiczną moc.