156 Shares 4312 views

Gdzie Gagarin wylądował po pierwszym locie w kosmos

Jurij Gagarin Alekseevich – pilot, który otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Ten człowiek zrobił pierwszy lot w historii świata w przestrzeni. Z kosmodromu Bajkonur rakiety „Wostok” została utworzona ze statku „Wostok”, w którym Jurij Gagarin był. Jego podróż w kosmos trwał 108 minut, ale bardzo niewiele osób wie, gdzie Gagarin wylądował po pierwszym locie w kosmos.


Krótka biografia pilota

Jurij Gagarin – osoba, która dokonała pierwszy na świecie lot w kosmos. Warto zauważyć, że podczas tej podróży w kosmos, otrzymał honorowy tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Yuri urodził się 9 marca 1934 w miejscowości Kłuszynem. W 1941 roku Gagarin poszedł do szkoły, ale w październiku zajęte przez wojska niemieckie. Wkrótce zawieźli rodzinę Yuri na ulicy, bo z tego, co mieli mieszkać w ziemiance. Gagarin był świadkiem strasznych wydarzeń, kiedy jego ojciec został brutalnie pobity i zmuszony do pracy, a matka gonił maszyny, które zabrał swoje dzieci. Po tym, Yuri nigdy nie wspomniał o wydarzeniach z II wojny światowej. Półtora roku studiów okupacyjnej w szkole wznowione.

Jurij Gagarin wszedł szkole i wieczorem szkoły zawodowej Lyubertsy młodych pracowników.

W 1951 roku rozpoczął studia w Saratowie Przemysłowej Szkoły Technicznej. W 1954 roku, pilot od pierwszej wizyty do Saratowa Aeroklubu. W następnym roku, był w stanie skończyć studia z wyróżnieniem, że poczyniła wielkie postępy, a następnie wykonał swój pierwszy lot. Warto zauważyć, że Aeroklubu Jurij Gagarin wykonane 196 lotów.

Każda osoba wie i pamięta Gagarin. Bo dokonał pierwszego lotu w kosmos. Jednak warto zauważyć, że bardzo niewiele osób wie, gdzie Gagarin wylądował.

Śmierć pilota

W dniu 27 marca 1968 miasto pilot zginął w katastrofie lotniczej. Prowadził lot treningowy pod okiem doświadczonego instruktora dość. Przyczyny tego wypadku pozostawała niejasna do aktualnych i dokładnych odpowiedzi na pytanie „dlaczego doszło do katastrofy,” nikt nie może dać.

Pierwszy lot w kosmos, Yuriem Gagarinym popełnione

12 kwietnia 1961 roku, nie jest wielkim wydarzeniem w historii – pierwszy lot w kosmos. Jurij Gagarin dokonał lot w przestrzeni, podczas gdy na pokładzie „Wostok”, rozpoczętej z rakiety.

Statystyki pokazują, że pierwszy lot w kosmos znać zarówno dorosłych jak i dzieci, ale niewielu ma pomysł, gdzie wylądował Yu. A. Gagarin.

Statek wykonany jedną orbitę wokół planety, a następnie wylądował bezpiecznie.

Mówi się, że uruchomienie rakiety był udany. Po oddzieleniu od ostatniej fazie okrętu rakietowego bezpiecznie przewoźnik rozpoczął swoją podróż na orbitę wokół planety.

Należy zauważyć, że 81,1 per minute „Wostok” made krąg wokół Ziemi. Z Yuriem Gagarinym zostało nawiązane, który jest utrzymywany w trakcie lotu.

Pierwszy lot w kosmos, Yuriem Gagarinym popełnione, przyciąga zainteresowanie z całego świata i rozmawiać o pilotów nie trzeba było długo czekać. Okazało się sławna światowej klasy, a następnie Gagarin zaczął zapraszać obcych krajów. Yuri prowadził prace społeczno-polityczny, i odwiedził 30 krajów.

Interesujące fakty na temat pierwszego lotu w kosmos. Pożegnanie list Jurija Gagarina

Każdy człowiek wie, kto dokonał pierwszego lotu w kosmos, ale warto powiedzieć, że wielu nawet nie wie, gdzie Jurij Gagarin wylądował.

Ostatnio stały się znane bardzo interesujących faktów, które nigdy wcześniej nie zostały ogłoszone. Jednym z nich był list pożegnalny Gagarin. 2 dni przed lotem, pisał do żony list pożegnalny, który musiała przejść w przypadku katastrofy. Na szczęście, nieszczęśliwe zdarzenia nie zaszło.

„Płonę, przebaczając, towarzysze!”

O którym Jurij Gagarin wylądował również wiedzieć tylko jedno, pomimo faktu, że pierwszy lot w kosmos jest znany wszystkim.

Podczas lotu w kosmos, Yuriem Gagarinym popełnione, nie było innego zdarzenia, które jest wciąż niewiele osób wie. W końcowym etapie jego lotu pilot powiedział: „Ja płonę, przebaczając, towarzysze!” Trudno w to uwierzyć, ale w moim pilotem iluminator widział płomienie, ale nie wiedział, jego pochodzenie. Gagarin zasugerował, że jego statek jest włączony, ponieważ w przeszłości nikt nie wie, jak będzie wyglądać przejście gęstych warstwach atmosfery statku podczas opadania. Jednak, na szczęście, płomień pojawił się normalny moment roboczy. Powstała w wyniku tarcia poszycia żaroodpornej na atmosferę.

Niespodziewanie, niewiele osób wie, nie tylko ten fakt, ale również wtedy, gdy Gagarin wylądował.

Dwa pilot dublerem

Yuriya Gagarina statek eskortowany dwóch dubler. Jeden z nich – German Titow, co wszyscy wiedzieli. Jednak drugi dublerem Gagarin był Gregory Nelyubov. Pomimo faktu, że nie był ubrany w skafander, Nelyubov był gotowy w każdej chwili latać zamiast Gagarin.

Tass w obiegu publicznym

Zanim pierwszy lot w kosmos zebrano 3 opcje odwołać się do ludzi. Pierwszym z nich był udany lot, drugi – na absencji statku na orbicie Ziemi, a trzeci – śmierć pilota na pokładzie statku „Wostok”.

Gdzie Gagarin wylądował?

Każdy uczeń wie, kto dokonał pierwszego lotu w kosmos. Na cześć tego wydarzenia co roku 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Kosmonautyki. Co zaskakujące, wielu nie wie o miejscu, w którym Gagarin wylądował.

12 kwietnia 1961 mieszkańcy wsi regionu Saratov Smelovka usłyszał wybuch w niebo, po którym grunt po dwóch spadochronu. Wieśniacy, którzy byli świadkami zdarzenia, nawet nie wiedzą, że są pierwszym, który widział Yuriya Gagarina podczas lotu w kosmos.

wieś Smelovka pobliżu miasta Engels – miejsce, gdzie Gagarin wylądował. Warto zauważyć, że sześć lat wcześniej pilot ukończył z Saratowa Przemysłowym Instytucie więc miejsce jego lądowania było więcej niż symboliczne.

Po 4 latach nastąpił obelisk kształt rakiety rosnących niebo. W 1981 roku, tuż przed obelisk wzniesiony pomnik pierwszego człowieka w kosmosie – Jurij Gagarin. W chwili obecnej jest to tutaj, i parku rekreacji.

Pierwszy lot w kosmos – zdarzenie, które nigdy nie zostaną zapomniane i będzie zawsze podziwiałem. Jurij Gagarin nie tylko popełnił ogromny wkład do historii, nauki, i tak dalej. E., ale również dokonał odważnego czynu, który nie może decydować wszyscy. Taka osoba powinna być dumna. Pamięć o niej nigdy nie umrze, ponieważ odważny czyn popełniony przez Gagarin, godne szacunku. W miejscu, gdzie wylądował świetny pilot, jest niezapomniany nie tylko dla mieszkańców regionu Saratowa, ale także dla wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej i zwiedzających.