357 Shares 7031 views

Jak wyrównać sufit z pomocą szpachlówki, gipsu i płyt gipsowo-kartonowych

Wiele osób w trakcie robót budowlanych skupić się tylko na płaskość podłogi i ścian bez myślenia o tym, jak wyrównać sufit prawidłowo. Czasami zdarza się, ze względu na oszczędności, a czasami – z powodu zwykłego lenistwa. Ale jeśli się remonty w mieszkaniu, należy zwrócić uwagę, czy jest miejsce na szczycie wszelkich nieprawidłowości. W tym artykule przyjrzymy się kilku opcji, aby skutecznie wyrównać sufit.

Wyrównanie powierzchni za pomocą szpachlówek

Jeśli zdecydujesz się pomalować sufit i jednocześnie stwierdzono nieznaczne nierówności na jego powierzchni, rozwiązać problem może zwykły tynk. wskaźnik inwestycji tej metody renowacji sufit jest dość niskie, więc jest dostępny dla absolutnie każdego. Również znaleźć kit w najbliższym sklepie z narzędziami.

Jak wyrównać sufit z rękami zastosowaniem tynku

Poniższa metoda może wyeliminować poważniejszy problem niż chropowatości na suficie. Gipsu stosuje się w przypadkach, gdzie górna część pokoju jest nachylona pod pewnym kątem, to znaczy z pozostawieniem jednego boku. A jeśli ten trend obserwuje się w poprzek płaszczyzny powierzchni, z sytuacją, tylko jeden – tynk. Oto w jaki sposób wyrównać sufit w przypadku poważnych wad. W procesie naprawy należy dokładnie zaznaczyć radiolatarni wszystkie nieprawidłowości, w przeciwnym razie praca będzie bezużyteczna.

Jak wyrównać sufit przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych

Jeśli użytkownik nie chce tracić czasu na różnych pomiarów powierzchni i ponownego użycia stosowanych grubą warstwę tynku, alternatywnie można wykorzystać szybką metodę wyrównywania powierzchni – konstrukcji sufitu płyt gipsowych. Zaletą tej metody polega na tym, że po naprawie nie będzie musiał „przeszkadza” z nawierzchnią, co znacznie oszczędza czas i pieniądze. Ale należy pamiętać, że ten projekt tylko maskuje nierówności ludzkiego oka, ten sam sufit nie są wyrównane.

Jak wyrównać sufit z pomocą sufitów napinanych

Ten proces wyrównywania powierzchni jest najbardziej popularny wśród wszystkich wyżej wymienionych. Mimo to nie ma nic wspólnego z wyrównaniem, ale ukrywa tylko wady sufitu. Warto jednak powiedzieć, że napięcie folii z powodzeniem łączy się z wnętrzem każdego pomieszczenia, a jednocześnie zadziwiająco ukryć wszystkie nierówności. Główną cechą tej metody jest to znaczne oszczędności czasu jako linia głównego sufit w ciągu zaledwie 2 godzin. Montaż sufitów w następujących etapach: cała powierzchnia sufitu umieszczone paski, które zostaną zainstalowane dalsze powłoki. Następnie, za pomocą elementu grzejnego mistrza wyciągnąć ją na całej powierzchni i zabezpieczone za pomocą specjalnych narzędzi. Jedyną wadą tego dostosowania jest to, że instalacja może być wykonywane tylko zawodowych mistrzów użyciu specjalnych narzędzi. Ale mimo to, po spędzeniu kilku tysięcy do instalacji, to dostanie piękny sufit, która zachwyci Cię każdego dnia.