118 Shares 3277 views

Oleg Kozhemyako – doświadczony menedżer

Obecny gubernator regionu Sachalin, Oleg Kozhemyako – człowiek o bogatej biografii. Pochodzi z Chernigovka, który znajduje się w Primorsky Territory. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do montażową College Chabarowsk, a dziesięć lat po jego ukończeniu, w 1992 roku został studentem Instytutu Far East of Commerce. Podobnie jak inni obywatele ZSRR Oleg Kozhemyako obsługujących dwa lata w siłach zbrojnych.

Biznes dla ryb

We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku, ex-gubernator regionu Amur aktywnie uczestniczą w działalności gospodarczej poprzez otwarcie Spółdzielnia „Morze”, który następnie przekształcił się w głównej strukturze przemysłowej.

W późnych latach 90-tych, Oleg Kozhemyako zainteresowany działalności rybackiej, kierowany przez znanego pokładzie ryzyka dyrektorów OAO „bazy Przemienienia trałowania floty”, sytuacja finansowa, która pozostawia wiele do życzenia w tych latach. Jednak Oleg Kozhemyako udało się doprowadzić firmę z kryzysu. Był także właścicielem gorzelni „Argo-1” i zajmuje się produkcją wódki, którą nazwał „Nikita Kozhemyaka”.

Podbój politycznego Olimpu

W 2001 roku nadmorski biznesmen postanowił spróbować swoich sił na arenie politycznej. On staje się członkiem parlamentu lokalnego organu ustawodawczego, a także członkiem Komitetu Dumy, który nadzoruje kwestie w dziedzinie polityki żywnościowej i zarządzania przyrody. Rok później Oleg Kozhemyako staje się przedstawicielem w wyższej izby rosyjskiego parlamentu z Primorye. Należy zauważyć, że przedstawiciele administracji lokalnej, kierowany przez Sergeem Darkinym, byli przeciwni tej nominacji, ale właściciel gorzelni „Argo-1» lobbystów pomógł zespołowi ex-gubernatora Jewgienija Nazdratenko.

We wrześniu 2004 roku, ogłosił swoją rezygnację jako senator i stał się prawą ręką Rady Federacji Siergiej Mironow głośnika.

Powołanie do biura

Pod koniec 2004 roku, Oleg Nikołajewicz Kozhemyako zajmuje trzecie miejsce w wyborach na gubernatora regionu Kamczatce, z poparciem jedynie 14% głosów.

W styczniu 2005 roku, polityk z regionu Morskiej dostaje stanowisko vice prezesa Koryagskogo Autonomicznym (CAO), angażowanie kuratorem „dostawę Północną”. Dwa miesiące później, szef KAO Vladimir Loginov opuszcza swoje stanowisko, aw kwietniu 2005 roku jego miejsce wyznaczył Kozhemyako Oleg Nikolaevich. Jednak ten stan będzie działać w nadmorskim biznesmena dwa lata, ponieważ po zjednoczeniu Kamczatce i Koryak on rezygnację. Jednak kariera polityczna Oleg Nikolaevich świetnie się sequela – jest on oferowany głowę asystenta pracy w Administracji Prezydenta.

nowa wiadomość

Już jesienią 2008 roku Oleg Kozhemyako – gubernatora. Tym razem powierzono Amur Region. Na uwagę zasługuje fakt, że w 2012 roku wygrał wybory gubernatora, i ponownie objął stanowisko szefa administracji Zwiastowania.

Należy zauważyć, że Oleg Kozhemyako (gubernator regionu Amur) popełnił wiele przydatnych informacji dla regionu. Każdy wie, że wyżej wymieniony przedmiot Federacji Rosyjskiej jest „dawcą”, z ogromnymi długami. Mimo tych poważnych problemów, morskie przedsiębiorca nie mógłby pogorszyć sytuację: był nawet w stanie realizować kilka projektów inwestycyjnych. W szczególności, umowy zostały zawarte z „Gazpromem” w celu zwiększenia inwestycji regionalnych. Nie zapominaj, że w Amur Region realizowany ambitny projekt o nazwie „kosmodrom” Wschód”i choć zasługa Oleg Nikolaevich w tym przypadku jest minimalne, ale uwaga rządu federalnego do stanu rzeczy w tym regionie wzrosła. Taki czy inny sposób, ale w regionie Amur, według najnowszych rankingów, mocno zajmował pozycję regionu o wysokiej trwałości ekonomicznej.

Na uwagę zasługuje fakt, że w rankingu skuteczności gubernatorów Kozhemyako zajął 17. pozycję, co, oczywiście, jest dobrym wskaźnikiem.

kolejna nominacja

Ostatnio Oleg Kozhemyako został mianowany szefem regionu Sachalin. Można to uznać wzrost w karierze politycznej.

Sachalin, na pewno nie tak gęsto zaludnione jak regionie Amur, ale ma dość silną gospodarkę. Aby pamiętać, że rok przed GRP wyspy wyniosły nieco ponad 670 mld rubli, podczas gdy indeks Amur był na około 211 miliardów rubli.

W każdym razie Kozhemyako trzeba zrobić wiele do dalszego dobrobytu regionu mu powierzona. Po pierwsze, powinniśmy aktywnie rozwijać sektor ropy i gazu, aby zainwestować pieniądze w przemyśle rybnym. Ponadto, należy podjąć próbę rozliczenia z Japonii kwestię swoich roszczeń terytorialnych na jakiejś rosyjskiej wyspy. Region będzie wymagać znacznych inwestycji.

Ponadto, ważne jest, aby ustalić kolejność spraw poprzednika Kozhemyako – Alexander Khoroshavina który obecnie przebywa w areszcie.