652 Shares 4792 views

"Lada X-Ray": charakterystyka techniczna, zdjęcie, cena

Jedną z najbardziej oczekiwanych i najjaśniejszych rosyjskich nowinek jest Lada X-Ray. Specyfikacja techniczna tego urządzenia zasługuje na szczególną uwagę. Jest to bardzo jasny model, który powinien być omówiony bardziej szczegółowo.


O modelu

Więc, co można powiedzieć o samochodzie "Lada X-Ray" pierwszą rzeczą? Charakterystyczną cechą tego modelu jest bardzo ważna kwestia. Ale jak dotychczas chciałbym porozmawiać o samej koncepcji. Ten samochód jest koncepcyjnym samochodem rosyjskiego AvtoVAZ. Premiera odbyła się w 2012 roku w Moskwie. Koncepcja została opracowana przez zespół prowadzony przez byłego projektanta Volvo Steve'a Mattina. Nie tak dawno temu ten specjalista został mianowany głównym projektantem rosyjskiego "AvtoVAZ" i kontynuował pracę. Pojawienie się nowości zostało opracowane przez Evgeny Tkachev, a salon został zaprojektowany przez Nikołaja Susłow, również pracownika rosyjskiego koncernu.

Ta crossover jest uważana za rodzaj odpowiedzi na "parketnikam" zagranicznej produkcji. Ostatnio maszyny tej klasy stały się szczególnie popularne. Krytycy mówią, że to przejazdy w niedalekiej przyszłości staną się dominującymi samochodami. Uważa się, że sedany z wagonami stacjonującymi przestały być popularne. Cóż, z tego powodu AvtoVAZ postanowił nadążyć za konkurencją zagraniczną i zwolnić zwrotnicę.

Zewnętrzne

Nowy "Lada X-Ray" uosabiał w swoim obrazie nowoczesny kierunek rozwoju firmy. Wszyscy krytycy są przekonani, że ta maszyna będzie doskonałą podstawą do dalszego rozwoju samochodu. Projektanci twierdzą, że od teraz najważniejszym zadaniem jest tworzenie modnych samochodów, a nie praktycznych.

Na zewnątrz jest urządzony w oryginalnym stylu progresywnym. Zwróć uwagę na wąską przednią optykę i szerokie skrzydła, dynamiczną przednią część, rafinowany materiał paszowy, który jest zgodny z nowoczesnym zestawem nadwozia. Ten model przyniósł producentowi zupełnie nowy poziom. "Lada X-Ray", którego właściwości techniczne stały się znacznie lepsze, sprawia wrażenie przyjemnego. A jeśli wziąć pod uwagę fakt, że samochód jest domowy, wyniki producenta są naprawdę imponujące.

Styl i design

Jeśli więc przejazdy zagraniczne wyglądają ściśle i solidnie, specjaliści z AvtoVAZ postanowili, aby ich samochód był modny i stylowy. Uważali, że po dokonaniu wyboru na rzecz takiej koncepcji możliwe byłoby rozszerzenie kręgu kupujących wśród młodych ludzi. I, jak wiesz, jak piękne samochody. Planowane jest dostarczenie modelu i eksportu – tam też są potrzebne przejazdy. Jest więc całkiem możliwe, że wśród obywateli europejskich będą właściciele takiego samochodu jako "Lada X-Ray". Cena – również ważny aspekt, jeśli mówimy o zakupie i popycie. Jeśli jest niższy niż te, które są zainstalowane na skrzyżowaniach Opel czy Volkswagen, wtedy "Lada" z pewnością stanie się popularna i będzie w stanie osiągnąć poważne sukcesy.

Nawet specjaliści firmy nazywają ich futurystyczną sztuką motoryzacyjną. A krytycy twierdzą, że taki przejazd z pewnością docenią młode osoby pozbawione stereotypów i wesołych osobistości. Jest mało prawdopodobne, aby samochód zadowolił starszego pokolenia, ale specjaliści wzięli pod uwagę ten fakt.

Projekt samochodu trafi do samochodów Lada B, B-Cross i Bm-Hatch. Te modele mają rozpocząć się w 2016 roku.

O wnętrzu

"Lada X-Ray" również dobrze zaprojektowane wnętrze. Dla wielu osób ważne jest, jak maszyna wygląda od wewnątrz. I to jest poprawne, ponieważ znajduje się w kierowcy, który spędza najwięcej czasu. Cóż, jaki był wnętrze modelu Lada X-Ray? Zdjęcie kabiny, które znajduje się powyżej, może udzielić odpowiedzi na to pytanie. Wnętrze okazało się stylowe, atrakcyjne. We wnętrzu salonu specjaliści wykorzystywali ciche dźwięki, które tworzą bardzo przytulną i przyjemną atmosferę. Na desce rozdzielczej znajdował się szeroki, wysokiej jakości ekran informacyjny, w środku którego znajduje się szybkościomierz.

Ten wyświetlacz nie jest jedynym w kabinie. Ponadto programiści dostarczyli 7-calowy ekran wysuwający. Tablica przyrządów była ozdobiona błyszczącym plastikiem czarnego koloru, a krzesła, podobnie jak wiele innych elementów, były wykonane z dobrej skóry naturalnej. To specjaliści ds. Innowacji stworzeni dla czterech pasażerów. Można to zrozumieć, patrząc na osobne miejsca.

Lada X-Ray: specyfikacje

Nie tak dawno temu producenci utrzymywali w tajemnicy, jakiego rodzaju jednostka napędowa będzie wyposażona w ten pojazd. Ale teraz wszystko jest jasne. Początkowo planowano ukończenie samochodu o 114-jednostkowej jednostce (planowano też zainstalować ją w modelu Lada Vesta). Jest to silnik rozwoju zagranicznego. Od jego powstania powstało sojusz "Nissan" i "Renault". Jednak później ogłoszono, że samochód jest wyposażony w silnik krajowy. Decyzja ta została podjęta w związku z kryzysem gospodarczym. Z tego powodu firma musiała znacznie obniżyć koszty produkcji.

"Lada X-Ray", test napędowy, który został już przeprowadzony, w wyniku czego otrzymał 1,8-litrowy silnik o pojemności 122 litrów. Z. Nowy rosyjski rozjazd kończy się nie tylko zwykłymi "mechanikami". Nadal eksperci oferują potencjalnych nabywców i zautomatyzowaną ręczną transmisję. Rozwój "wypychania" elektronicznych pracowników, zaproszonych z Niemiec (firma ZF).

Poziom bezpieczeństwa

Jest to kolejny ważny punkt, dotyczący samochodu takiego jak "Lada X-Ray". Testuj samochód, który odniósł sukces i otrzymał od Euro NCAP przyzwoity (dla modelu rosyjskiego). Trzy gwiazdy – jest to wskaźnik nowego "Lada". Analogi produkowane przez japońskie firmy (tj. Nissan Juke i Mitsubishi ASX) zostały ocenione na wyższe, ale ich wartość przekracza kwotę, jaką potencjalny nabywca będzie musiał zapłacić za rosyjską rozjazd. Również Renault Duster i Renault Sandero otrzymały taką samą ocenę.

Model wyposażony jest w dwa przednie poduszki powietrzne, pasy i automatyczny system połączeń awaryjnych (między innymi "ERA-GLONASS"). Jest jeszcze jedna przydatna funkcja. Mianowicie system stabilności kursów walutowych. Wszystkie te niuansy w połączeniu z silnym ciałem, tworzą dobry poziom zarówno biernego, jak i aktywnego bezpieczeństwa.

O kompletnym zestawie

"Lada X-Ray" jest nadal produkowany w jednej konfiguracji. Do tej pory nie ma jeszcze żadnych szczegółowych informacji na temat innych modyfikacji, które producent zamierza wydać. Ale wiemy, jaki sprzęt może pochwalić się podstawową wersją.

Nowa skrzynia biegów została przystosowana do siedzenia kierowcy, nowoczesnej wielofunkcyjnej kierownicy, podgrzewanego siedzenia, a także dobrego systemu multimedialnego z szerokim, kolorowym wyświetlaczem (7 cali).

Produkcja tych modeli już się rozpoczęła. Cykle są zbierane oczywiście w Togliatti – to samo miejsce, w którym produkują samochody takie jak Renault Sandero, Logan, Lada Largus i Nissan Almera. Co ciekawe, specjalnie dla takiego samochodu "Lada X-Ray", którego zdjęcie pokazuje nam dość silny i atrakcyjny samochód, musieliśmy zakończyć przenośnik. Znacznie zmodernizowane, na przykład urządzenia spawalnicze.

Koszt

I wreszcie kolejny punkt dotyczący takiego przejazdu jako "Lada X-Ray" to cena. O tym też powinienem powiedzieć kilka słów. Napęd na wszystkie koła szacuje się na około pół miliona rubli. Gdzie i kiedy można kupić ten model? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że seryjny montaż rozpocznie się już pod koniec tego roku, pierwsze rozjazdy powinny zostać wydane w pierwszym kwartale następnego, 2016th. Ogólnie rzecz biorąc, potencjalni nabywcy mogą śledzić tylko te informacje dotyczące tego tematu.