276 Shares 2822 views

Czym jest streszczenie?


A czy kiedykolwiek pomyśleć o tym, że takie zestawienie, jeśli istnieją jakieś zasady jego przygotowania i czy możliwe jest, aby nauczyć się wybierać z dużej ilości informacji tylko najbardziej potrzebne?

W tym artykule, spróbujmy zrozumieć siebie.

Co to jest podsumowanie. definicja

Wszelkie nowoczesne studentów lub uczniów szkół może zaświadczyć, że każda lekcja (lekcja lub kilka) konieczne jest, aby dokładnie przedstawić materiał.

W tym samym słowem „streszczenie” pochodzi od łacińskiego „konspekt” lub „test”. I we współczesnym języku rosyjskim pod nim rozumieć specjalnie napisanego tekstu, który jest wymagany przez pisanie konsekwentnie i podsumowują kluczowe źródło informacji.

Rodzaje streszczenia zależą formie pisemnej: czasem jest to konieczne do dokonania wpisu w postaci fragmentów lub cytatów verbatim, a czasami wystarczy i przekazać sens w całkowicie arbitralny. Styl, co do zasady, powinny być w jak największym stopniu przypominać sposób pisania źródła.

Streszczenie wartość polega przede wszystkim na tym, że autor może napisać go w wygodnej formie, ponieważ nie ma określonych wzorców nie istnieje.

Jak mogę określić, co moje podsumowanie wykonane prawidłowo?

Możliwość robienia notatek prawidłowo – to prawdziwa sztuka. Ten rodzaj prezentacji powinien odzwierciedlać nie tylko semantyczny związek, ale także logikę wszystkich pisemnych informacji na.

Dobre notatki są często przekazywane z ręki do ręki, ponieważ dane zapisane na nich tak umiejętnie, że ich czytanie nie powoduje, co do zasady, trudności nawet dla osoby całkowicie nieznanym z przedmiotem pisemnej. Wszelkie, nawet najbardziej skomplikowane informacje, zrobić wyraźne wygląd, wyróżnia się wszystkie najbardziej potrzebne i ważne, w całości. Tak więc, w tej postaci materiału prezentacja prepodnosimye jest znacznie uproszczona.

Jeśli nagranie jest wykonane prawidłowo, nie jest łatwo znaleźć specjalistyczną terminologię, która jest dostępna do pisowni i wyraźnie wyróżnia się w taki sposób, że wartości różnych słów są zapamiętywane szybko i bez wysiłku.

Zakonspektirovat Takie informacje są często wykorzystywane w procesie pisania, zarówno twórczych i naukowych prac, a także w przygotowaniu różnego rodzaju artykułów i abstraktów.

Czym jest streszczenie? jej rodzaje

Różnego rodzaju podsumowań są wykorzystywane w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

  • zauważa plan te składają się z materiałem z wyprzedzeniem. Takie rodzaje prezentacji informacji należą ściśle określoną liczbę ustępów i akapitów. W procesie tworzenia potrzebę maksymalizacji ujawnić każdy tytuł, dodając do niego niewielką ilość tekstu. Ta opcja jest odpowiednia do przygotowania wystąpień przeznaczonych do świadczenia usług publicznych.
  • Schematycznym. W nim, każdy element jest przedstawiony w formie zdań pytających, które są oczekiwane i potrzeby, aby uzyskać odpowiedź. Studiowanie niezbędne materiały, każdy pip jest dokonanie własnych krótkich notatek. To streszczenie często nadrobić w celu lepszego wchłonięcia potrzebne informacje.
  • Tekstowy zarys oznacza nasycony formę prezentacji, która łączy źródło cytatów i pasaże. Z reguły takie dziedziny są często dołączony plan lub wypełnić go z różnymi warunkami i tez. Gdzie możliwe jest zastosowanie podobnego rodzaju pracy? Przede wszystkim, gdzie cytaty są ważnymi Autorzy prac, na przykład w literaturze i nauce. Jednakże, aby takie zestawienie jest trudne, będzie musiał wybrać najbardziej znaczących cytatów tak, że będą one w końcu dać całościowy obraz materiału prepodnosimye.
  • Podsumowanie tematycznych. Być może ten gatunek jest najbardziej różni się od wszystkich innych. Ci, którzy tworzą abstrakcyjny temat, starają się wyróżnić żadnego konkretnego problemu, a nie jeden, ale kilka źródeł użyciu. Ten rodzaj pracy pozwala lepiej analizować wybrany temat z różnych punktów widzenia, ujawniając listę pytań wymagane. Jednak składnik musi być przygotowany na to, że będzie musiał pracować z ogromną różnorodność literatury, ponieważ tylko w ten sposób można wyświetlić wszystkie integralności i kompletności.
  • Bezpłatne zarys reprezentuje połączenie wszystkich wyżej wymienionych. Może to być zawarte cytaty i wypowiedzi oraz plan i wiele różnych rodzajów prac. Własny pomysł autora należy podać zwięźle, uzupełniony planem i cytowań autora.

Teraz, gdy wiemy, co jest abstrakcyjny, a także jakie rodzaje i cechy nieodłączne w nim, możemy bardziej efektywnie organizować naszą pracę i proces uczenia się, a zatem bardziej prawdopodobne, aby uzyskać rezultaty i osiągać cele.