713 Shares 8265 views

Który jest lepiej umieścić szybę? Zamontować przednią szybę. Producenci szyby

Nawet najbardziej dokładne sterowniki zmierzyć się z problemem wyboru i zakupu nowej szyby. Dziś, ogromny wybór różnych opcji. Oferowane oryginalne modele i analogi. Często kierowcy trudno to zrobić. Przekonajmy się, jak przednia szyba jest lepiej umieścić na samochodzie.


Jeśli na powierzchni pęknięcia, eksperci nie polecam opóźnić naprawę i wymianę na bok, jak korzystanie z pojazdu z przednim awaryjnej może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Rodzaje szkła i cechy ich produkcji

Aby zrozumieć, w jaki sposób najlepiej umieścić szybę, należy najpierw dowiedzieć się o różnego rodzaju produktów, w szczególności ich konstrukcji, technologii produkcji. Nowoczesne producenci samochodów często wykorzystują elementy wykonane zgodnie z następującymi metodami:

  • Stalin.
  • Triplex.
  • szkło laminowane.

Rozważmy każdy pogląd w sposób bardziej szczegółowy.

stalinite

Technologia ta, które produkują szkła hartowanego. Materiał ogrzewa się, a następnie powoli ochłodzono. Szkło produkowane przez tę technologię, pięć razy silniejszy niż zwykły. W przypadku uszkodzenia, to wynikiem jest ogromna liczba nieostrych cząstek. Wytnij sobie te kawałki szkła prawie niemożliwe.

potrójny

Wycieraczki pojazd wyprodukowany przez tę technologię, składa się z kilku warstw (zwykle dwóch), które są połączone ze sobą za pomocą specjalnego kleju. Ponieważ materiałem użytym do wytwarzania szkła organicznego. Triplex – to dość kosztowna technologia. Ale to szkło jest doskonale absorbuje dźwięk dobrze być naprawione. Jest bardzo trwały i wygodny w użyciu.

Pod względem ceny i jakości Triplex jest uważana za najlepszą opcją dla większości kierowców. Jest niezawodny, solidny i bezpieczny. Niektórzy producenci oferują głowę-on „Chameleon” film athermal szkła.

wielowarstwowa

Jest to najbardziej odpowiednia opcja w siłę i poziomu niezawodności. Jednak cena takiego szkła jest najwyższa. jest wykonana z wielu warstw materiału w postaci arkusza. Jakie są cechy? Produkty te mają klej między warstwami materiału. Jest to najwyższa wytrzymałość. Często jest on ustawiony do samochodów klasy wykonawczych, w opancerzonych pojazdów, ciężarówek dla kolekcjonerów. Instalacja tego typu szybie chroni nawet od strzału z broni palnej.

Oryginału lub równoważny

Czasami w samochodzie na pytanie, czy rynek słyszy szyby, które mają oryginalne i nieoryginalne model. Często cena od pierwszej produkcji jest trzy lub więcej razy. I wtedy kierowca zaczyna być zainteresowany, i czy jest jakaś różnica?

A obecność tej różnicy zależy od sprzedawcy. Niektórzy mówią, że nie ma absolutnie żadnej różnicy. Inne pewność, że zakup jest wart tylko oryginalne szyby. Co jest lepsze – wyraźna odpowiedź na to pytanie. Sprzedawcy są odpowiedzialni tylko ogólniki. Brak odpowiedzi na to pytanie wśród kierowców, choć napisane wiele artykułów, w których ludzie boją się bez faktów. Na wielu forach motoryzacyjnych piszą śmieszne rzeczy. A wszystko dlatego, że nikt nie uznał za konieczne, aby lepiej zrozumieć ten problem.

Przed porównaniem jak najlepiej umieścić szybę, musisz zrozumieć, że tego rodzaju szybie. Zgodnie z oryginalnych produktów, wiele zrozumieć produkt, który jest zainstalowany na komputerze fabrycznie. Żadna firma, która przynosi ze sobą samochody, nie jest zaangażowany w produkcji szkła. Oni, podobnie jak wiele innych elementów, które są nabywane od różnych wykonawców. Tak więc staje się oryginalną szybę dla konkretnego samochodu, inny samochód nie będzie oryginał. Ale koszt produktu jest bardzo istotny.

Wynika stąd, że dla pierwotnego wynagrodzenia nie zawsze powinno. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, ile kosztuje szybę. Różnica jeśli nie jest, to nie jest tak duży jak kierowcy próbują powiedzieć sprzedawców w sklepach.

Proces produkcyjny Triplex

Każda roślina jest zaangażowany w produkcji szyb samochodowych, w rzeczywistości wykorzystuje tę samą technologię. Jedyną różnicą jest stopień automatyzacji procesów technologicznych oraz ilości pracy ręcznej. Niech nam w tym momencie zastanowić się, jak produkować triplex.

W celu wytworzenia takich szkieł w materiale arkuszowym klasy M1 stosowanego jako surowiec. jej grubość wynosi 2 mm. Przyklejony szkła za pomocą folii poliwinylobutyral. W Rosji istnieją tylko dwie firmy, które są w stanie produkować takie produkty. Ten „Bor Huta” i „Salavatsteklo”.

Każdy producent produkuje M1 o podobnej specyfikacji. Wszystkie szyby jest prawie taka sama – dlaczego nie korzystać z tańszego produktu? Czy kierowcy istnieje przesąd, że dany model szkła zużywa się szybciej, porysowany, skasowane. Jest to błąd. Wskaźnik zużycia jest bardziej zależne od jakości ostrzy zgarniających, w obecności piasku i błota na powierzchni. O to samo i wszystko folią PVB. Materiał ten jest wytwarzany w dużych przedsiębiorstwach chemicznych. I fabryki, które produkują szkło, zakup surowca.

Jeśli film i szkła są takie same dla każdego producenta, to jaka jest różnica między nimi a szyby najlepiej jest umieścić na swoim samochodzie? Mimo to, istnieją różnice. Jakość produktu zależy od tego, jak produkt jest wykonany.

Konieczne jest, aby wyciąć dwa kawałki szkła tego samego, aby traktować krawędzie blach do produkcji obwódki, aby dać dwa arkusze żądanego kształtu, skleić je folią. Dalej – dać przejrzystość produktów, usunąć pęcherzyki powietrza. Następnie przeciąć folię na brzegach. Wszystkie te kroki razem i osobno wpływać na jakość i bezpieczeństwo produktu finalnego.

Dlaczego różnica w cenie?

Ile szyba przednia, na przykład do „Ford Focus”? Około 8000 prośbą o oryginalnego produktu. Chińczycy mogą zrobić w 3000. Ale tutaj wszystko jest proste – na ceny szkła wpływa dodatkowy koszt producenta.

koszt wytwarzania jest różny. W Europie jest jednocyfrowy, chińskie przedsiębiorstwa – z drugiej strony, w naszym kraju – trzeci. Ponadto, cena odzwierciedla opłat celnych i kosztów transportu. Jeśli szkło pochodzi z daleka, to jest naturalne, to będzie kosztować więcej. Im większa liczba pośredników od producenta do nabywcy, tym wyższa cena.

Chiny czy Europa?

Jaka jest różnica między produkcją producentów europejskich i chińskich? Jest to jedna z najczęstszych pytań zadawanych przez kierowców, którzy są zainteresowani wymianą szyby.

należy rozpocząć najważniejszą – jest skład chemiczny. Europejscy producenci szyb są bardziej miękkie produkt, więc nawet jeśli są zainstalowane samochody wycieraczki normom, takie produkty bardziej stabilnie utrzymywane zacierania. Chiński szkła sztywniejsze zatem kontakt z powierzchnią kurzu i brudu są utworzone ściśnięte. Można bezpiecznie kupić i chińskie produkty. Ale, jeśli to konieczne, wymienić szkło należy natychmiast zmienić i pióra wycieraczek i stale ich monitorowania.

wykonane również ze szkła na tak zwanych branżach rzemieślniczych. Produkty te nie są wysokiej jakości – nie pasuje do rozmiaru szyby. Najczęściej jest on wykonany z tanich materiałów.

Ranking najlepszych producentów

Kto jest liderem na światowym rynku auto-kilku głównych producentów. Rozważmy najwyższej klasy.

Pilkington

Tak więc, jako pierwszy producent – brytyjska firma Pilkington. Firma jest uważana za najlepszą z powodu poważnego podejścia do kontroli produkcji i jakości. W ostatnim stuleciu szkła powstał na technologii „pływać”. Produkty posiadają specjalną powłokę. Firma wykonuje także przyciemnione szyby samochodu. Stale doskonalimy procesy techniczne.

Ta marka szczycie listy ze względu na wysoką technologię oszczędzania energii, oryginalnego systemu elastycznego, samooczyszczające technologii szkła. Producent łączy dawne tradycje i nowoczesne rozwoju naukowego.

Asahi Glass Company

Japońska firma, która zaczęła angażować się w produkcji szkła płaskiego w 1900 roku. Dziś AGC kontroluje jedną trzecią na rynku szyb samochodowych. Produkcja jest ustawiony na podstawowych wariantów samochodów japońskich i europejskich. Wśród wielu – wszystkie rodzaje szyb samochodowych (na dachach, produkty ogrzewania). Także dostępny szyby „Chameleon”.

Produktów tego producenta spełniają wszystkie niezbędne normy. Firma produkuje także szkło dla większości samochodów krajowych.

Sekurit Saint-Gobain

Istnieje wiele producentów, którzy mogą być zaufanych. Ta europejska marka Sekurit Saint-Gobain. Firma produkuje obecną niemiecką szkła. Zamontować przednią szybę tej marki pozwoli Ci nie martwić. Jest to niezawodny produkt, który jest wybierany przez najbardziej prestiżowych producentów samochodów.

wniosek

Tak, rozważaliśmy rodzaje szyb samochodowych i ich funkcje. Jak widać, znaczna różnica między oryginalnymi produktami i nie ma analogów.