883 Shares 4223 views

Kto pisał arcydzieła muzyki klasycznej

Arcydzieła muzyki klasycznej – to działa, że zostały napisane przez różnych kompozytorów od wieków. Niektóre z nich pojawiły się w epoce baroku, inni zasłynął podczas Wielkiej Oświecenia. Później zaczęły pojawiać się w świetle romantycznych piosenek, które nie słuchacie podstawowe kanony klasyki. Dlatego jest bardzo trudno wydzielić jakiekolwiek konkretne projekty twórców, czyniąc je coraz wyżej i lepiej niż inni. Teraz patrzymy na arcydzieł muzyki klasycznej przez różnych autorów, które są najbardziej znanym. W ten sposób starają się dołączyć do świata piękna i wspaniała.


oratoria kościelne

Zacznijmy od kompozytora, którego nazwisko muzyka szkoły uczniowie uczą pierwszy – Jana Sebastiana Bacha. Lista jego dzieł poczesne miejsce zajmowane przez religijnych śpiewów, spektakli i apartamentów pisanych na organy i orkiestrę. W nich jest zaskakująca kombinacja stylów: pompatyczny barokowym surowości kanonów kościelnych i wszystkich doświadczeń, które wprowadzone do Bacha. Arcydzieła muzyki klasycznej napisane w ręku, zawarte także w dwóch tomach WTC. Co zaskakujące, jako kompozytor był w stanie założyć, że po kilku wiekach, światło będzie instrumentem, takich jak fortepian, który zagra prawie wszystko. Bach nie przewidział tylko jego imię, więc zauważyć w swoich notatkach jako Das Wohltemperierte Klavier.

Sam na sam z klawesynu

Jedna z najwybitniejszych postaci w historii muzyki – Wolfgang Amadeusz Mozart. Prawdziwy majstersztyk można uznać, każde z jego dzieł, ale w tym artykule przyjrzymy się kilku z nich. Po pierwsze, to zasługuje na operę oklaski „crazy dnia lub Wesele Figara”. Pomysłowo i niezwykle piękny tutaj wszystko od Overture, a skończywszy na melodyjnym arii. Komplikuje ucha, ale niezwykle piękny jest „Fantasy» D-moll. Można wyraźnie widać zmianę nastroju, z jasnym „forte” muzyk idzie do ledwo słyszalnego „piano”. I, oczywiście, niekwestionowanego arcydzieła muzyki klasycznej – to jego ostatnie trzy symfonie 39, 40 i 41. Ich melodie na przesłuchanie wszystkich osób, nawet tych, którzy nie znają ich autora.

wielcy pianiści

Pierwszym kompozytorem, który usiadł przy fortepianie nam znane, był Ludwig van Beethoven. To on napisał słynny play „Dla Elizy”, poświęcony ukochanej. Jest też lista jego dzieł należą „Moonlight Sonata” z zalegania i przemyślany części pierwszej i trzeciej najjaśniejszych. Wiele z jego prac ma tytuł „Złoty arcydzieła muzyki klasycznej”, jak dosłownie rozmawiać z uczniami. Na przykład, jego Symfonia nr 5 czy raportów, które los puka do drzwi. Więc jej pierwsze dźwięki niepokojące i niejednoznaczne.

klasyczny domowy

Masterpiece tam pracuje i rosyjscy kompozytorzy w pracach, nie mniej utalentowany i utalentowany niż zachodnich. Na szczególną uwagę zasługuje 10. Symfonia Dmitriya Shostakovicha, zbudowany na kontrastach nastrojów i gwałtownych zmian kolorów. Cykl Modesta Musorgskogo zwany „Obrazki z wystawy” – wielki zbiór elementów, które spodobają się zarówno dla dorosłych i dzieci.

Niestety, opisują 100 arcydzieł muzyki klasycznej w małym artykule nie może być. Dlatego skupienie się na tej wspaniałej notatki i niech teraz każdy dla siebie znaleźć kompozytor, którego prace będzie musiał spowodować najbardziej pozytywne emocje.