131 Shares 3347 views

Rodzaj kontaktu alergia

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry może wystąpić ostro lub mają przewlekły. Określone jest to przez częstotliwość kontaktu z alergenem. Intensywność objawów, w tym przypadku zależy od czasu oddziaływania antygenu i aktywności. Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry charakteryzuje typowy przejaw. Objawy choroby to zaczerwienienie na skórze, powstawanie pęcherzyków na stan zapalny i obrzęk. Zatem alergiczne kontaktowe zapalenie skóry towarzyszą swędzenie zwiększona intensywność.

Objawy choroby mogą występować bezpośrednio w miejscu kontaktu z antygenem, jak również w pewnym oddaleniu od niej.

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry jest najczęściej diagnozowane u młodych pacjentów. Specjaliści również zauważyć, bezpośredni związek między intensywnością objawów i dawki antygenu przychodzącego.

przewlekła choroba charakteryzuje się pogrubienie skóry w części stykającej się z alergenem, a jego wzór wzmocnienia, suchej pokrywy. Prawdopodobnie pękanie.

Ponieważ kliniczne objawy alergicznego zapalenia skóry, wykrytych po bezpośredni kontakt z antygenem, a następnie może niezawodnie określić, biorąc pod uwagę lokalizację uszkodzenia.

Istnieje kilka rodzajów alergenów. Wśród wspólnych antygenów zawodowych. Należą farb, benzyny, farby, płyn wybielający, detergentów i innych substancji, w zależności od zawodu. Grupa ta obejmuje również biżuterię, kremów, antygeny roślinne, kosmetyki, preparaty do stosowania zewnętrznego i metale. Zwykle zmiany są zlokalizowane na ręce.

Na przedramionach przejawia się skóry spowodowanego przez alergeny pochodzenia roślinnego, metalu, tkaniny (w szczególności barwniki impregnacji lub tkanek).

Objawy choroby mogą wystąpić w rejonie głowy i twarzy. Alergeny w takich przypadkach są leki do stosowania miejscowego, kremy, ochrona przed słońcem, kosmetyki.

W wielu przypadkach, zapalenie skóry występuje po użyciu szminka, błyszczyk, pasty do zębów, po wzięciu w żywności cytrusowych. Zatem ogniska zapalenia zlokalizowanego w okolicy wylotu.

Zapalenie powiek mogą być utworzone w wyniku stosowania kosmetyków i leków. Należy zauważyć, że jest to często w takich przypadkach, alergen jest wpisany ręcznie. Czasami objawy chorobowe w zetknięciu ze związkami roślin.

ogniska zapalnego może rozwijać się w okolicy uszu, skóra na czole i skórze głowy głowy. Jednocześnie jako antygeny są metale, produkty do pielęgnacji włosów.

Niektóre dezodoranty, depilatory, tkanek może powodować zapalenie skóry pod pachami. Zmiany na skórze wywołują leki, krem, suwaki, przyciski, ściereczki. W rzadkich przypadkach, nie ma reakcji do kontaktu z roślinami.

W przypadku ognisk zapalnych w pachwinie alergenu, zwykle lateksem (choroba przejawia się po kontaktach seksualnych z prezerwatywą), leków stosowania miejscowego, tkaniny, do higieny intymnej.

Objawy zapalenia skóry to możliwe i na stopach są. W tym przypadku, antygeny mogą się składniki obuwia (skóry, płyny, barwniki, itp), leków do zastosowania zewnętrznego, tkaniny. W rzadkich przypadkach choroba prowokuje roślin.

Leczenie tej choroby jest prowadzone kompleksowo. Koniecznie przypisany diety. W alergicznym zapaleniem skóry powinny być wyłączone z diety wszystkie pokarmy, które powodują objawy. Dla dokładnego wykrywania antygenu należy wypełnić ankietę.

W terapii może być przydzielony i maści z alergicznym zapaleniem skóry (deperzolon prednizolonu) i leków przeciwhistaminowych (Simpreks, Fenistil, Gistalong i inne).