737 Shares 5636 views

Najmniejsze koty w świecie i ich funkcje

Zwierzęta tworzą atmosferę przytulności i komfortu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kotów, ponieważ są one w stanie uspokoić i de-stres. Ludzie żyjący w miastach nie zawsze są gotowe do schronu każde zwierzę, bo raz pojawiają się pytania o małej powierzchni, alergia na wełnę, potrzeba do spędzenia czasu opiekować. Jednak dziś istnieje kilka rodzajów eleganckich kotów, które nie wymagają dużo miejsca i uwagi ze strony właścicieli.


Najmniejsze koty na świecie – wybredna i bardzo zwierzęta słodkie. Jednym z przedstawicieli tego typu to rasa Singapurze. Ciężar zwierząt wynosi około 2 kg. Koty są bardzo przyjazne i wnikliwe. Są one w stanie dostosować się do nastroju właściciela, a jeśli dana osoba nie jest w duchu, koty będą go natychmiast czuć i nie poprosi o uczucia. Ich wygląd nie pozostawi nikogo obojętnym. Duże jasne oczy i uszy dać tej rasy szczególny blask. Sierść jest gładka i przyjemna w dotyku dzięki temu, że koty nie podszycie. Są na ogół występują w dwóch kolorach. Lub sable brązowy z bladym podbródku i piersi lub kości słoniowej z ciemno-brązowe plamy. Nawiasem mówiąc, Singapur – w rzeczywistości jest to najmniejsza z kotów na świecie.

Historia pochodzenia rasy jest dość niezwykłe. Sama nazwa wyjaśnia, że zwierzęta są domem dla otwartych przestrzeniach Singapuru. Najmniejszy kot na świecie tego typu została odkryta w 1971 roku przez geofizyka Tommi Midou, który był w tym czasie na wyspie. Był tak zafascynowany niezwykłej rasy, że gdy wyszedł, zabierając ze sobą kilka kotów. Po powrocie do domu, on i jego żona zaczęła hodowli tych wspaniałych zwierząt. Najmniejsze koty na świecie w 1976 roku brał udział w wystawie.

Innym ciekawym gatunkiem jest Munchkin. Koty w rozmiarze nieco większy niż Singapurze, ale ta funkcja jest krótkie nogi. Są czasami nazywane także „Taxi”. Zwierzęta mają spokojny temperament, są bardzo towarzyskie i czuły, dlatego będą one harmonijnie do każdej rodziny. Ale warto pamiętać, że i, jeśli to konieczne, munchkins zawsze być w stanie wstać dla siebie.

Balijski rasy – to także najmniejszy z kotów na świecie. Są, oczywiście, o wiele większe niż Singapurze, ale nadal niewielki rozmiar. Rasa ta charakteryzuje się niezwykłą elegancją, ponieważ w rzeczywistości odnosi się do kotów syjamskich, ale z rozszerzonym włosy. Koty zaczęli wycofywać się w latach 30-tych kociąt syjamskich. Ponadto, należy zauważyć, że zwierzęta są niezwykle towarzyski, więc nigdy nie zostawić swojego pana. Jego głos miękki i przyjemny dla nich.

W przyrodzie istnieją inne rasy kotów płynnego, który, niestety, do tej pory, są na skraju wyginięcia. Mimo to, Singapur – to najmniejszy kot, zdjęcia dzieci jest zawsze rozkoszą. Rasa ta jest wymieniona w Księdze Rekordów Guinnessa. Nie należy też zapominać, że małe koty nie zawsze są czystej krwi, ale po prostu nie pozostawi nikogo obojętnym.