725 Shares 9657 views

Vitrum Prenatal – instrukcje użytkowania

Vitrum Prenatal lek zawiera minerały, pierwiastki śladowe i witaminy. Działanie farmakologiczne oznaczonej złożonych minerały i witaminy, które są zawarte w kompozycji.


Vitrum Prenatal – skład:

– witaminy A – jest zaangażowany w syntezę polisacharydów, białek, lipidów, zapewnienie normalnego funkcjonowania skóry, oczu lub błon śluzowych;

– Witamina D3 – umożliwia pożądaną ilość wapnia i fosforu konieczne ciąży ciała. Z braku tej witaminy u dzieci zaczyna krzywicę, u dorosłych i brak witaminy D3 powoduje osteoporozę;

– Witamina B – zaangażowany w metabolizm, jak również przyczynić się do zmniejszenia poziomu toksyczności u kobiet w ciąży;

– Witamina E – naturalny przeciwutleniacz uniemożliwia zwiększenie krzepnięcia krwi i korzystnie wpływa na krążenie obwodowe. Witamina bierze udział w rozwoju i wzrostu komórek w funkcji jąder w syntezie białek, mięśniach szkieletowych, naczyń krwionośnych i serca. Wadą tej witaminy we wczesnej ciąży często staje się przyczyną aborcji;

– Witamina C – udział w metabolizmie węglowodanów, w regulacji metabolizmu w tkance łącznej, regeneracji tkanek i normalizuje krzepnięcia krwi przyczynia się do wzmacniania naczyń włosowatych niezbędne dla różnych stanów zapalnych, zwiększa odporność na zakażenia;

– Wapń – minerał uczestniczy w tworzeniu się kości, przekazywania impulsów nerwowych, regulacji krzepliwości krwi, jest niezbędny do normalnego skurczu mięśni i stabilnej pracy serca;

– Ferum – zaangażowany w dystrybucję tlenu w całym organizmie i zapobiega rozwojowi niedokrwistości u kobiet w ciąży.

– cynk – uczestniczy w tworzeniu szkieletu płodu w normalnej regeneracji tkanki, i jest obecny w składzie hormonów i zmniejsza ryzyko nieprawidłowości płodu.

Wskazania do stosowania: Vitrum Prenatal

Wskazania do stosowania są do leczenia i profilaktyki różnych niedoboru witaminy hipo- i kobiet w ciąży, brak jakichkolwiek pierwiastków śladowych i substancji mineralnych laktacji, niedobór wapnia w trzecim trymestrze ciąży, zapobieganie niedokrwistości u kobiet w ciąży.

Przeciwwskazania Vitrum Prenatal:

Przeciwwskazania hiperwitaminozy A, hiperkalcemia, gomosideroz, nefrourolitaz, zwiększone wydalanie wapnia z moczem i nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.


Efekty uboczne:

Vitrum Printemps działania niepożądane mogą być reakcje alergiczne. Przedawkowania żołądek przepłukano i stosować węgiel aktywny. Zaleca obowiązkowa wizyta u lekarza w przedawkowaniu Vitrum Printemps i dalsze leczenie objawowe z jego przeznaczeniem.

Dawkowanie i podawanie:

Przed użyciem skonsultować Vitrum Printemps z lekarzem. Lek ten podaje się kobietom przed i podczas ciąży jest jedna tabletka dziennie, korzystnie po śniadaniu z małą ilością cieczy. Czas trwania kursu jest ustalana indywidualnie przez lekarza prowadzącego.


Instrukcje specjalne:

Nie jest wskazane, aby wziąć Vitrum Printemps razem z lekami, które są złożone z witaminami A i D, może to prowadzić do przedawkowania. Nie należy przekraczać dawki, które mają lekarza prowadzącego.


interakcja:

Preparat Vitrum Printemps Ferum zawiera wapń, a więc jego stosowanie spowalnia absorpcję antybiotyki z grupy tetracyklin i innych leków przeciwbakteryjnych. Ze względu na witaminę C, zwiększa skutki uboczne leków przeciwbakteryjnych. Środki zobojętniające kwas, które zawierają wapnia, magnezu i glinu cholestyraminę zmniejszają wchłanianie Ferum. Jest również bardziej narażone na rozwój hiperkalcemii podczas powoływania Vitrum Printemps z diuretyków tiazydowych.

Vitrum Prenatal Witaminy w niektórych instytucjach publicznych są bezpłatne, jeśli kobieta jest zarejestrowany w 1 trymestrze ciąży.