442 Shares 6264 views

Nieżyt nosa: objawów i leczenia różnych rodzajów chorób

leczenie nieżytu nosa i które pod dzisiaj – jest albo ostre lub przewlekłe stany zapalne, co pokazano w górnej części dróg oddechowych, a mianowicie w błonie śluzowej nosa.


Ta patologia jest bardzo powszechne, niezależnie od wieku i może być jako oddzielne choroby, a jednym z objawów, takich jak odra, grypa, błonicy, szkarlatynę lub ostrej niewydolności oddechowej, o charakterze zakaźnym.

Katar: objawy i leczenie

Opisane choroba występuje zwykle z powodu niskiej odporności, ciężką hipotermii lub wskutek zanieczyszczenia powietrza. I bez względu na to, co było, było to spowodowane jego obecności takie same objawy:

  • słabość;
  • suszenie odczucie w nosie i gardle;
  • swędzenie i lekkie pieczenie w nosie;
  • kichanie;
  • stopniowo zwiększając trudności w oddychaniu nosa;
  • naruszenie węchu;
  • łzawienie oczu;
  • śluzowej wydzielina z nosa.

Ostrzeżenie! Przed rozpoczęciem leczenia nieżytu nosa, należy zwrócić uwagę na to, co oddychać. Faktycznie, często przyczyną choroby i działa zbyt suche powietrze w pomieszczeniu. Nawilżyć ją, pić dużo płynów, i złe samopoczucie odwrót.

Jeśli katar towarzyszy gorączka i inne objawy choroby zakaźnej, to najlepiej skonsultować się z lekarzem i przyklejają się do leżenia w łóżku.

Przewlekły nieżyt nosa: objawy, leczenie i rodzaje chorób

Dłuższa zapalenie zatok prowadzą do przejścia z ostrą postacią choroby przewlekłej. Może to być nieżytowe zapalenie błony śluzowej nosa, zanikowe lub przerostową.

Wszystkie te typy nieżytu łączy długi czas, w którym oddychanie jest utrudnione ze względu na zatory jednego lub drugiego nozdrza naprzemiennie (nieżytowe błony śluzowej nosa), lub obu. Zamartwia ból, zaburzenia snu, uczucie ciśnienia zatok, obfitą ropne (z nieżytowym zapaleniem błony śluzowej nosa), lub suszenia nosa i tworzenia skorupy (w zanikowe). Często objawy przewlekłego nieżytu nosa są, między innymi, nawet małe krwawienie z nosa lub czuć nieprzyjemny zapach.

Wyleczenia z obowiązkowym udziałem lekarza! W zależności od rodzaju choroby indywidualnych programów leczenia stosuje się: leki homeopatyczne, a nawet chirurgii.

Alergiczny nieżyt nosa: objawy i leczenie

Jeśli katar jest spowodowany przez alergeny, które przejawia się w postaci kichanie, swędzenie nosa i łzawienie oczu, a potem mówimy o alergicznego nieżytu nosa. Pojawia się on nie zawsze tylko w odpowiedzi na kwitnienia roślin, a może być, na przykład, astmatyków, wraz z astmy i zapalenia spojówek w połączeniu z mającą pochodzenie alergiczne.

Takie choroby reagują na leczenie z delecją stykania się z obiektem i powodować alergie obejmują środki przeciwhistaminowe, miejscowe środki zwężające naczynia krwionośne i kromony (środki zmniejszające objawy alergiczne). Ale wszystkie one muszą być dopasowane tylko przez specjalistę!

Jak leczyć katar? Objawy i leczenia różnych rodzajów chorób

Ostre zapalenie błony śluzowej nosa jest zwykle trwa nie dłużej niż tydzień i ułatwienia przestrzegania stan wymaga leżenia w łóżku, stosowanie gorącej kąpieli stóp i zwężających naczynia kropli (zmniejszają obrzęk śluzowaty). Po wprowadzeniu takich kropelek zaleca wazelina lub olej brzoskwiniowy, aby zapobiec wysychaniu błony śluzowej nosa.

Przerostowa katar towarzyszy przerost tkance w małżowinach nosowych i traktowano, odpowiednio, operacyjnie lub kauteryzacji błony śluzowej.

Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa wymagają obowiązkowej konsultacji z lekarzem ENT oraz stosowanie fizjoterapii znacznie ułatwić stan pacjenta.