591 Shares 5319 views

Jak gotować kasze pszenicy „Artek”?

Z pewnością każdy z was dziecko zna smak zbóż pszenicy. Uważa się, że ten produkt jest niezwykle przydatny dla naszego zdrowia. Ten zad zawiera wiele witamin i pierwiastków śladowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się, jak gotować owsiankę pszenica „Artek” w wodzie.

Krótki opis i istniejące odmiany

W rzeczywistości, nie każdy wie, jak wygląda tego produktu. Bardzo często jest mylony z kaszy jęczmiennej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one bardzo podobne w wyglądzie.

Z tytułu staje się jasne, że surowiec do produkcji ziaren zbóż rafinowanego z muszli i pszenicy. W postaci gotowej, to owsianka wygląda całkiem apetycznie. W związku z tym, jest to jeden z pierwszych pojawił się w ludzkiej diecie. Tych, którzy chcą zrozumieć, jak zaparzyć kasza pszenna, będzie to interesujące, że dziś produkuje kilka odmian tego produktu. Różnią się wielkością ziarna. Największą jest uważany za „Połtawa”, jej mniejsza „Artek” i „Arnautka”, które mogą być uznane przez białą fasolą.

Skład i zastosowanie produktu

Tych, którzy chcą zrozumieć, jak zaparzyć kasza pszenna, należy pamiętać, że musi koniecznie być obecne w diecie osób z aktywnego stylu życia lub udział w wyczerpującym pracy fizycznej. Ta owsianka jest uważane za naturalne źródło energii dla naszego organizmu i pomaga wzmocnić system odpornościowy. Regularne spożywanie tego produktu pomaga ustalić pracę mózgu i przewodzie pokarmowym.

grys pszenicy jest uważany za doskonały źródło beta-karoten, fosfor, żelazo, cynk i srebro. Ponadto nasyca ciało witaminy E, białka i tłuszcze roślinne użyteczne. Jako część tego produktu obecny jest biotyna, pomaga zmniejszyć zmęczenie mięśni po intensywnym wysiłku. Dlatego zaleca się, aby uwzględnić w diecie profesjonalnych sportowców.

kasza pszenna, gotowane w mleku, można szybko odzyskać od poważnej choroby. Sto gram produktu zawiera trzy sto kalorii, więc jedzą śniadanie to danie, można trwale zapisać swój wigor i energię.

Ci, którzy nie wiedzą, jak parzyć kaszę pszenicy „Artek”, trzeba pamiętać, jest to, że pomaga obniżyć poziom cholesterolu, a także usuwanie szkodliwych toksyn. Pomimo faktu, że jest dość wysoka kalorii zbóż, jest podstawą wielu diet. Nawet niewielka część produktu łatwo strawnego nasyca ciało od dłuższego czasu.

Lista przeciwwskazań

Przed gotowaniem płatki pszenne, upewnij się, że można jeść to danie. On, jak każdy inny produkt, istnieje szereg przeciwwskazań. Ten pyszny owsianka Zabrania się używania dla osób cierpiących z powodu niskiej kwasowości i wzdęcia. Jest to konieczne, aby wykluczyć z diety osób z rozpoznaną alergią na gluten białka pszenicy.

Kobiety w ciąży powinny ograniczyć spożycie tego zboża, ponieważ może to powodować zwiększoną produkcję gazu. Nie powinno się jeść kaszę pszenną z ludźmi, którzy niedawno przeszli operację narządów wewnętrznych.

Ten ziarna 80% skrobi. Po wstrzyknięciu do organizmu ludzkiego substancja jest przekształcana w glukozę. Dlatego powinien on być spożywane ostrożnie do tych, którzy są podatni na cukrzycę.

Jak gotować kaszę pszenną wodą

Luźne i przydatne owsianka może nawet przygotować początkującego kochankę. To wystarczy, aby ściśle przestrzegać zalecanych proporcji. Więc masz naprawdę smaczne danie, trzeba zestaw składników:

  • Jedna filiżanka pszenicy.
  • Masło.
  • Dwie szklanki wody.
  • Sól.

Zboża trzeba wlać do rondla i napełnić go zimną wodą. Oczekiwanie na cieczy czyraki, zmniejszyć ogień. Po tym, trochę soli może być przyszłość naczynia.

Ci, którzy nie wiedzą, jak zaparzyć kasza pszenna, trzeba pamiętać, że cały proces zajmie około dwudziestu pięciu minut. Podczas gotowania, należy od czasu do czasu jest, aby wymieszać zawartość patelni tak, że nie jest spalony. Jeśli woda wyparuje, a owsianka pozostało pół upieczony, należy wlać niewielką ilość wrzącej wody i doprowadzić go do gotowości. Przed podaniem potrawę należy wypełnić masło.

W gotowym naczyniu, można dodać świeże jagody, cynamon, orzechy włoskie, miód, suszone owoce lub rodzynki. Nie mniej smaczne owsianka zostaną uzupełnione mięsem lub sosem grzybowym. To idzie dobrze z niemal każdego posiłku.

Jak gotować pszenicę owsianka „Artek” na wodzie w multivarka?

Za pomocą tego urządzenia można szybko i łatwo przygotować smaczne i delikatne danie. Aby to zrobić, trzeba będzie:

  • Dwie filiżanki pszenicy.
  • Mały kawałek masła.
  • Cztery szklanki czystej wody.
  • Sól.

W misce wlać grys Multivarki trzeba napełnić wodą i solą. Następnie należy włączyć urządzenie. Naczynie powinno być przygotowane w „Krupa”. Po sygnale dźwiękowym koniec gotowania dodaj do miski z masłem i dodać „ogrzewanie”. Dziesięć minut później, owsianka mogą być serwowane.

Kolejny przepis

Teraz, gdy wiesz, jak parzyć kaszę pszenną na wodzie. Luźne słodycze mogą być gotowane w inny sposób. Aby to zrobić, trzeba wziąć pół szklanki mleka i jedną szklankę wody i zbóż. Ponadto, w kuchni nie musi być trochę masła, cukru i soli.

Z procesem przygotowania tego przydatnych i prostych potraw może obsłużyć nawet niezbyt doświadczony kucharz. W ogniu należy postawić garnek z wodą, cukrem i solą. Następnie następuje kaszę ze snem, czekając wrzącej cieczy, gazu powinna zostać zmniejszona. Po całkowitym odparowaniu wody w naczyniu powinno wlewać mleko. Piętnaście minut po ugotowaniu kaszy mogą być usunięte z tablicy, masłowypełnione i wysiano na płytki. Jeśli to konieczne, może być przygotowana dalej sól danie lub słodzone.