105 Shares 3184 views

Krasnojarsk Kombajny rośliny: Produkcja, sprzedaż i naprawa kombajnów

Krasnojarsk Kombajny Plant – duże wyzwanie dla produkcji kombajnów zbożowych w mieście Krasnojarsk. W 2013 roku rozpoczęła proces zamykania i konstrukcję na miejscu KPC osiedla mieszkaniowego. Główne zakłady produkcyjne przeniesiono do Czeboksary.


Utworzenie przedsiębiorstwa

Krasnojarsk Kombajny Zakład powstał w październiku 1941 roku. Podstawą firma stała ewakuowany do Krasnojarska Kombajny roślin Zaporożu „Kommunar”, a także liczne warsztaty i sprzęt Lyubertsy nich maszyn rolniczych roślin. Ukhtomsky, tłumaczona od początku wojny w kwestii amunicji.

feat pracy

Firma zdecydowała się umieścić w pobliżu stacji Krasnojarsk na terenie niedokończonej Distillery. W czasie wojny, został nazwany liczba roślin 703. Do 11 października 1941 roku w warsztatach tymczasowych, wyposażony w bezpośredni zewnątrz pod zadaszenia płótnie, pracownicy fabryki rozpoczęła produkcję miny i pociski do przodu. Ponadto ewakuowanych specjaliści pracowali w fabryce Krasnojarsku, głównie nastolatków – absolwentów szkół zawodowych i kobiet, które stanowią ponad połowę pracowników zakładu. W marcu 1942 roku pierwsza partia pocisków zwolniony Krasnojarsk liczbę roślin 703, został wysłany na front.

Pomimo wojny firma produkuje części do maszyn rolniczych. W grudniu 1943 roku rząd zdecydował się zwolnić w Krasnojarsku samojezdne kombajny zbożowe. W latach 1944-45 w dziedzinie kraju zostały wysłane do ponad 500 zbożowe „Kommunar”, montowanych w fabryce.

pokojowy

W latach powojennych, firma rozwijała się szybko. Krasnojarsk Kombajny Zakład nadal zwiększać swoją produkcję dóbr cywilnych. W latach 50. Podstawowe modele napędzane zbożowe C-4 i C-4M. W 1959 roku linia montażowa spadła bardziej komfortowe i oszczędne urządzenia SC-3 i CGS-3 o pojemności prawie 3 hektarów na godzinę.

W 1969 roku została uruchomiona produkcja tworzy „syberyjskie” projektanci łączą elektrowni o mocy 100 koni mechanicznych, z której stał się jednym z najlepszych radzieckich samochodów w swoim czasie. Nowe kombajny Krasnojarsk „Jenisej” z serii ukazała się w 1984 roku na polach kraju. Najbardziej skuteczne modelem był zbożowy „Yenisei-1200” o wydajności do 7,5 kg ziarna na sekundę. W fabryce produkowane także naprawę sprzętu.

produkcja

Rok po roku, zakład rozszerzył możliwości technologiczne, zwiększa produktywność. Jeśli 50s rocznie przenośnik KPC poszło mniej niż 4000 maszyny, w drugiej połowie lat 60. ich liczba osiągnęła prawie 18.000 rocznie. Nowe rodzaje wyrobów stalowych Silosokombajn SKD-5P, wiertarki, szlifierki, czerpania część. Oprócz swoich podstawowych specjalizacji pracowników fabryki rozpoczęła produkcję dóbr konsumpcyjnych, Maszynka do mielenia mięsa, okapy, pralki.

Przez te 80 lat łączą roślina była największą firmą w Krasnojarsku, jego pracownicy liczyła prawie 12 tysięcy ludzi. Miesięcznie z jego bramy idzie w górę do 2000 pojazdów. Maszyn żniwnych produkcja Krasnojarsk można zaobserwować we wszystkich zakątków Związku Radzieckiego, w krajach Europy Wschodniej pól, na Kubie, w Egipcie i innych krajach afrykańskich.

produkty

KPC produkuje szeroką gamę sprzętu rolniczego, znany później pod nazwą „AGROMASH”. Są to:

  • Kombajny zbożowe koła „Yenissei-1200” z różnymi modyfikacjami.
  • Kombajny zbożowe gąsienicowa „Jenisej-1200RM.”
  • ZK "Jenisej-950/954."
  • sieczkarnia „Jenisej-324”.
  • maszyny leśne.
  • Pielęgnacja tereny.
  • Maszyny do nawadniania.
  • Hak holowniczy.

Najszerzej stosowane są różne modyfikacje „Yenisei-1200” serii. Opracowany w połowie lat 80., zostały one stale udoskonalane. Byli i nadal można znaleźć w wielu gospodarstwach domowych. Technologia wysoka wydajność ma wspaniałą wszechstronność: może pomóc oczyścić ziarno (w tym soi i kukurydzy), fasoli, słonecznika, roślin, nasion traw technicznych. Nagłówek jest zakończona, pick, chopper, układacz, bel.

W nowszych modelach „Yenissei-950” zbioru eliminuje niektóre wady poprzedniej generacji technologii, znacznie zwiększonej wydajności (do 9 ton na godzinę) i komfortu. Linia wyposażona jest w dwóch modelach silników: czy 236DK9 YMZ-D-44259I pojemności 136 i 132 kW.

Pasza „Yenissei-324” jest zdolny do koszenia trawy masy zielonej i odbiór rolek z suszone kultury. Wyspecjalizowane narzędzia pozwala oczyścić plony kiszonki. Moc robocza – do 300 litrów. a. Pasmo – 11-30 kg / s. Wiele komponentów są zjednoczone ze wszystkich linii serii „Jenisej”.

Sprawdzanie czasu

W późnych latach 80., kraj zaczął reform gospodarczych. firm tłumaczeniowych do samofinansowania, zaostrzenie stosunków finansowych z państwowych przedsiębiorstw rolnych doprowadziła do gwałtownego spadku popytu i spadku liczby zamówień na maszyny rolnicze. Od początku radykalnych reform rynkowych i upadku ZSRR Krasnojarsku Kombajny roślin doświadczył trudności.

Pęknięcie z dostawcami, którzy mają fabryki w czasach sowieckich, nie było aż do 720 w całym byłym Związku Radzieckim, rosnące zadłużenie przedsiębiorstwa, zaległości płac pracowników osiągnęła 14 miesięcy. To ogranicza produkcję – drugi najpotężniejszy kraj rośliny zbożowe, przeznaczony do produkcji 25.000 samochody zboża rocznie, w 1992 roku, wydany z przenośnika tylko 400 sztuk, aw 1998 – tylko 294 zbożowy. Aby związać koniec z końcem, produkcja parasole została założona w towarów korporacyjnych i konsumenckich.

Sytuacja zaczęła się zmieniać w 1998 roku wraz ze zmianą kierownictwa. Do roku 2000, technologia, aby zwolnić z KPC wzrosła 10 razy i wyniosła 3.000 pojazdów rocznie, produkcja kombajnów wzrosła o 20-30% rocznie. Krasnojarsk maszyny rolnicze zaczął ponownie podbić rynki Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i innych krajów WNP. Udział „Krasnojarsk” połączyć rynek w Rosji osiągnęła w roku 2000 do 45%. Istnieje również technologia wytwarzania naprawy.

Kolejny kryzys 2008 podważona skorygowanej produkcji. Wpis firmy w trosce „ciągnik Roślin” zachęcające, ale do 2010 KPC była praktycznie bankrutem. Nowy zarząd zdecydował, że racjonalna produkcja ruch do miasta Czeboksary i pustostanów dać pod zabudowę komercyjną. Likwidacja zakładu rozpoczęła się w 2013 roku. Zmniejszony personel w przeważającej części był zatrudniony w innych przedsiębiorstwach.