149 Shares 9604 views

Szczaw zupa jak gotować szybko i smaczne

zupa szczawiowa jest idealny dla tych, którzy zachowują sztywnej diety. Po tym wszystkim, to danie zawiera minimum kalorii oraz maksimum użytecznych substancji. Ponadto, kolacja na zimno na bazie bulionu studni, aby się ochłodzić w czasie upałów letnich.

Jak gotować na zimno Zupa szczawiowa w zaledwie pół godziny

Niezbędne składniki:

  • Oczyszczona woda do picia – 2,5-3 l;
  • świeżo zerwanych liści szczawiu – 500 g;
  • jaja kurze są duże – 3-4 sztuk;
  • świeże warzywa (można wziąć koper, pietruszkę i por) – wysoką belkę;
  • średnie ziemniaki – 5-6 kawałki;
  • mały ogórek – 4-5 sztuk;
  • sól – kilka szczypty;
  • gęsta śmietana 30% -s' – dla kursów smaku i dekoracji.

Przetwarzanie główny składnik

zupa szczaw powinny być przygotowane tylko ze świeżo zioła. Po trochę nieświeży zielone liście nie mają aromat i smak, które muszą być obecne w tej potrawy. Aby to zrobić, należy 500 g szczaw, to dokładnie przemywa się i moczy przez 15 minut w zimnej wodzie. Po tym, zielenie muszą być ponownie płukane, a następnie tnie się na małe kawałki za pomocą noża.

Przetwórstwo warzyw i ziół

Zupa szczawiowa wiąże się z wykorzystaniem nie tylko kwaśnych zielonych liści, ale także warzyw takich jak ogórki i ziemniaki. Ponadto pożądane jest, aby dodać zimne danie i kilka jaj. Tak więc, ogórek jest konieczne mycie ciepłą wodą, skórki (jeśli jest gorzka i trudne), a następnie pocięto na cienkie kliny. Potem trzeba gotować 3-4 jajka, ostudzić, obrać i posiekać drobno nożem.

Aby zupa szczawiowa okazało się smaczne i pachnące, należy dodać do świeżych ziół w postaci porów, koperkiem i pietruszką. Wszystkie te składniki trzeba opłukać i posiekać. Ponadto, zaleca się, aby dokładnie przepłukać średnie ziemniaki, umieścić go we wrzącej solonej wody bezpośrednio do skórek i gotować przez 23-26 minut.

Formowania i obróbki cieplnej żywności

Zupa szczawiowa przepis ze zdjęciami, które zostały przedstawione w niniejszym artykule powinny być dokonywane na podstawie zwykłej wodzie pitnej. Należy wlewa do garnka i doprowadzić do wrzenia, a następnie położyć wszystko przetwarzane i rozdrobnionych liści szczaw. Zaleca się, aby gotować na wolnym ogniu przez 3 minuty, po czym umieszcza się naczynia usunięto z pieca i ochłodzono na powietrzu. Po ochłodzeniu pożywce powinno być dodawane wszystkie świeżymi ziół (koper, por, pietruszka), siekany ogórek i jajka. Produktów pożądane dobrze wymieszać, dodać sól do smaku, a następnie włożyć do lodówki na kilka godzin.

prawidłowe Podawać

W miarę upływu czasu wymaganego wlać szczawiu miski na zupy i smak dwie łyżki grube 30% śmietany. Ponadto, dla takiego naczynia (jeśli nie jesteś na diecie), najlepiej podawane na gorąco gotowane ziemniaki w mundurkach, które powinny być trochę soli i płaszcz z masłem.

zdrowa rada

W przypadku, gdy niewystarczające szczaw kwaśny smak do zimnej zupy można dodatkowo dodać sok z cytryny lub kwas cytrynowy.