574 Shares 8978 views

Eradykacji Helicobacter

Helicobacter pylori (HP) – jest to Gram-ujemna bakteria wklęsła lub spirali, który żyje w przewodzie pokarmowym ludzi i ewentualnie niektóre naczelnych. Ma 4-6 wici, z którą przemieszcza się od rodzaju korkociąg, penetracji pod błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, a także nie ma dowodów na możliwość kolonizacji nabłonka jamy ustnej, gardła, przełyku i odbytnicy. Biochemiczne właściwości tej bakterii rozdzielają – aktywne enzymy, ureazę, proteazę, fosfatazę alkaliczną, oksydazy, katalaza, gamma-glutamylotransferazę. To właśnie te enzymy są odpowiedzialne za jej chorobotwórczego wpływu na błonie śluzowej narządów ludzkich i spowodować ich zapalenie typu nadmiernym wydzielaniem: żołądka, dwunastnicy, bulbit, który może następnie prowadzić do rozwoju choroby wrzodowej. W związku z tym, w medycynie zaczęła się rozwijać w kierunku profilaktyki i leczenia zakażenia H. pylori – eradykacji, która jest zestawem produktów, aktywnie walczących toksyn tego mikroba i promowanie normalizacji pH przewodu pokarmowego, co ostatecznie prowadzi do całkowitej ewakuacji bakterii ,


Schematy leczenia Hp

eradykacji wpływa zarówno bezpośrednio do mikroorganizmów, a wyniki jej działania chorobotwórczego. Wynika to z jej składników Antybiotyki zabijają bakterie i inhibitory pompy protonowej, zmniejszenie kwasowości żołądka i dwunastnicy, zapobieganiu rozwoju wrzodów, a tym samym, tworząc nieżywotne warunki drobnoustrojów. Od eradykacji w swoim schemacie zawiera kilka środków przeciwbakteryjnych, zaleca się również, że równolegle przyjmowanie leków probiotycznych do zapobiegania rozwojowi dysbioza. Obecnie badacze medycyny opracowano dwa podstawowe systemy zniszczenie Hp Zatem potrójne eradykacji kompleks dwóch antybiotyków (klarytromycyny + amoksycyliny / metronidazol) i inhibitora pompy protonowej (takiego jak leki „omeprazolu rabeprazolu” „” „” i pantoprazolu i in.), w standardowych dawkach dwa razy dziennie. To może być nieefektywne tylko w dwóch przypadkach: jeśli pacjent nie są zgodne z zasadami przyjmowania leków, lub jeśli ma szczep odporność HP do jednego z leków przeciwbakteryjnych.

poczwórny

W powyższym przypadku, jest przypisany do eradykacji czterech obwodów, które dodatkowo zawiera bizmut dicitratobismuthate – przeciwwrzodowe lek, który ma wysoką aktywność przeciwko Hp i skierowanych do jej zniszczenia śluzówki. Lek ten ma zastosowanie kontrolowanego ograniczona ze względu na toksyczne działanie na ośrodkowy układ nerwowy, w przypadku długotrwałego użytkowania w wysokich dawkach, ponieważ bizmut ma właściwość akumulacji w tkankach nerwowych i powodują gąbczastą dawkowania. Jednak eradykacji choroby wrzodowej jest integralnym składnikiem jej leczenia, ponieważ najpierw trzeba je mieć wpływ na etiologię choroby.