604 Shares 3468 views

Jak długo można iść bez sprawdzanie

W ostatnich latach tematem „Jak długo można przejść bez kontroli” stał się bardzo aktualny. Właściciele samochodów są zawsze zaniepokojeni tym problemem. Równie ważny jest inny temat: „Z kontroli, co zrobić i czy w ogóle coś zrobić.” Nie jest to zaskakujące. Wprowadzone zmiany w przepisach dotyczących TRP, zasiane jako radość z kierowców i pewne zamieszanie. Wydaje się, że roczna moratorium w działaniu, ale nie jest to zwolnienie z grzywny. Co mogę powiedzieć, jednym słowem – wady.


I tu jest pierwszym krokiem w kierunku uproszczenia procedury, takie jak badania technicznego. Każdy wie, że wyspecjalizowane stacje zawsze zbierać długie linie, a nie specjalny wybór, ma stanąć. Problem ten został podniesiony po raz pierwszy w dyskusji Dmitrij Miedwiediew. Że wielokrotnie nalegał na maksymalne uproszczenie procedury. Zmienione i ogłoszony roczny odpoczynek od upływu TO. Ale nie można całkowicie wolny od wszelkich kontroli. I tutaj jest to konieczne, aby określić, co zrobić, jeśli kontrola jest skończona, ile można jeździć na „default”, bez naruszenia prawa, a w rzeczywistości, jak można przejść bez sprawdzanie, czyli bez kuponu w ogóle.

Na podstawie przepisów ruchu drogowego, przekazując kontrolę techniczną środków transportu jest obowiązkowe. Brak odpowiedniego kuponu jest rażące naruszenie. Nowa ustawa zmieniła termin między sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Nowy pojazd jest przedmiotem kontroli jedynie po upływie trzech lat od daty zakupu. Jeżeli samochód jest więcej niż trzech, ale mniej niż siedem lat, przechodzi kontrolę co dwa lata. Tylko pojazdy, które są starsze niż 7 lat musi przejść MOT rocznie. Usunięcie z listy osobowe oraz transport ciężarowy. Pojazdy te muszą być sprawdzane co sześć miesięcy.

Wróćmy do poprawki. Jeśli samochód ma masę 3,5 tony, nie jest związany z komercyjnego transportu i jest usługą, masz roczną wytchnienie w tej sprawie. Jeśli akcja kuponu upływa w sierpniu 2011 roku, można badać dokładnie 12 miesięcy później, w sierpniu 2012 roku bez żadnych problemów. Wydaje się, że wszystko dobrze i ładnie, ale odroczenie są ważne jedynie na terytorium Federacji Rosyjskiej. Powiedzmy, że idziesz na Krym. Tu przykra niespodzianka. Przez granicę będziesz tęsknił, ale policja drogowa z gościnności nie będzie. Wszakże w rzeczywistości przechodzą inspekcję Państwo wygasła i trzeba odpowiedzieć w najszerszym zakresie ustawodawstwa ukraińskiego.

Wierz mi, inspektorzy ma absolutnie żadnej różnicy, ile można jeździć bez kontroli na terytorium Federacji Rosyjskiej „a ja nie wiedziałem”, „i jak jest” i tym podobnych wymówek, usprawiedliwień spełzły na niczym ołów. Takie naruszenia stały się dość regularne. Więc powiedzmy, że masz już na Ukrainie i zapamiętać to, co lubisz najbardziej „gości” z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi zakończył sprawdzanie. Co robić? Aby rozpocząć, warto pamiętać, co generalnie stoi takiego naruszenia. W SDA na pytanie „ile można jeździć bez kontroli”, jest dość oczywiste wyjaśnienie. Po prostu – nie na wszystkich, z wyjątkiem jednego przypadku. Odroczenie jest podana tylko nowy samochód, który właśnie został zakupiony. W takich przypadkach, na przejściu TO podano 30 dni. We wszystkich innych przypadkach, pojazd pracuje z wygasłym kupon lub całkowicie zabronione bez niego. DAI pracownik ma prawo, a raczej powinny nakładać grzywny, a masz szansę na pozostanie bez pojazdu, ponieważ może być zabrany na-karnego.

Wszystko jasne – karta „mówi”, że kontrola nad, jak można przejść, a raczej do kontroli pojazd oznaczony na wykresie obowiązywania TRP. Zajęło to czas? Uprzejmie odpowiadać w najszerszym zakresie ustawodawstwa ukraińskiego. Na szczęście, system karny w miejscu na Ukrainie, debugowania i będzie wydany i protokół oraz czek do zapłaty, ale biorąc pod uwagę wszystkie „ciężkość” z naruszeniem, dużo, oczywiście, wolą „negocjować”. Tu, w tej cenie, nasi właściciele samochodów często i dowiedzieć się, jak można jeździć bez wglądu w sąsiednim „bratnich” krajach.

Przez granice europejskie pojazdu z wygasłym kupon nie przegap że, co do zasady i prawo. Tak więc „nieprzyjazny” gest właściciel samochodu jest dostarczany z różnymi kłopotami. W przypadku opuszczania kraju śmiało TRP, że zaliczka pozwoli Ci zaoszczędzić od problemów w obcym kraju.