868 Shares 5808 views

Komputer zawiesza się lub niespodziewanie wystąpił nieoczekiwany błąd: co robić?

Wielu użytkowników narzeka od czasu do czasu, że komputer nagle wywala lub wystąpił nieoczekiwany błąd. Ten ekran jest w stanie nikomu przeszkadzać podczas pracy z systemem operacyjnym. Jednak, jak pokazuje praktyka, najczęściej chodzi się po ponownej instalacji systemu Windows. I w takich chwilach ludzie mają tendencję do paniki. Co robić w tej sytuacji? Kwestia ta wymaga szczególnej uwagi.


powód

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby zrozumieć, dlaczego ten błąd występuje. Zazwyczaj ten problem jest już pół ułatwić zadanie użytkownikowi. W rzeczywistości, w obliczu faktu, że komputer nagle wywala lub wystąpił nieoczekiwany błąd, zawsze można pracować z systemem operacyjnym. Ale zidentyfikowano szereg najczęstszych przypadkach.

  1. Jak już wspomniano powyżej, w celu ponownej instalacji systemu Windows. Dość często użytkownicy zgłaszają, że ten problem występuje, kiedy komputer zostanie ponownie uruchomiony w trakcie tego procesu.
  2. Po instalacji żadnych programów, gier i aplikacji komputer zawiesza się lub niespodziewanie wystąpił nieoczekiwany błąd. Zgodnie z ogólną zasadą, czekać na tego rodzaju zachowania w wartym PC jeśli zainstalowany treści pobranych z niezaufanych źródeł albo istnieje ryzyko infekcji systemu operacyjnego.
  3. infekcji wirusowej. Jeśli masz komputer nagle wywala lub wystąpił nieoczekiwany błąd (Windows 7, 8, lub jakakolwiek inna wersja systemu operacyjnego), nadszedł czas, aby zastanowić się, czy istnieje jakakolwiek infekcja w systemie. Dopiero wtedy należy rozpocząć w celu rozwiązania problemu.

Ponowna

Ten komunikat może pojawić się podczas ponownej instalacji systemu operacyjnego. Należy zacząć od tego momentu, gdy, jak już zauważyliśmy, najczęściej przez użytkowników. Komputer niespodziewanie wywala nieoczekiwany błąd lub nie? Co robić w tej sytuacji?

Powody tego rodzaju zachowanie komputera może być dużo. I należy zrozumieć, dlaczego wiadomość została wydana. Ale co do zasady, administratorzy systemów powinni przejść przez podchwytliwe – praca z rejestru urządzenia. Dość często, ta metoda pomaga.

Gdy komputer zostanie ponownie uruchomiony lub nieoczekiwanie nieoczekiwany błąd należy nacisnąć kombinację klawiszy Shift + F10. pojawia się wiersz polecenia. Konieczne jest, aby zarejestrować polecenie regedit. Następuje przejście przy HKLM-system-setup-Status-ChildCompetion znajdź parametr setup.exe i zmienić wartość klucza od 1 do 3. Pozostaje po prostu zamknąć wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer. Powinien działać.

odtworzenie

Nie pomogło? Wtedy możemy spróbować odinstalować i ponownie utworzyć partycję na dysku twardym, gdzie do instalacji systemu operacyjnego. Wdrożenie idei jest to możliwe za pomocą Instalatora Windows , lub za pomocą specjalnych narzędzi.

Jeśli nie chcesz długo do czynienia z tym procesem, a komputer nagle wywala lub wystąpił nieoczekiwany błąd (Windows 8 lub jakąkolwiek inną wersję systemu operacyjnego), najlepiej jest użyć instalatora. W tym przypadku, trzeba kliknąć w montażu okien na etapie selekcji „ustawienia napędu”. Będzie to pojawi się okno, w którym można zrobić edycję. Usuwanie sekcji odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku „Usuń partycję”. „Nowa partycja”, odpowiednio, dodaje nową komórkę. Najważniejsze – aby wybrać ustawienia dla niego. Wpisz żądaną sekcję głośności i zapisać zmiany. To wszystkie problemy zostały rozwiązane.

dysk twardy

Jednak nie wszystko jest tak proste prace. Często użytkownicy mają do czynienia z faktem, że komputer nagle wywala lub wystąpiło SSD nieoczekiwany błąd. I to całkiem zły sygnał dla użytkowników. Zwłaszcza jeśli już próbował tych metod w celu wyeliminowania problemu. Co się dzieje w tej sprawie?

Najprawdopodobniej masz problem z dyskiem twardym i naprawy jest mało prawdopodobne. Oznacza to, że jedynym możliwym kompletnego zestawu zastępczego. Po tym, wszystkie błędy powinny zniknąć. Ta opcja nie jest bardzo dobra, ale skuteczne. Natychmiast po wymianie dysku twardego z góry zaleca zmianę parametru setup.exe od 1 do 3, jak to zostało wcześniej opisane. Metoda ta chroni przed niepotrzebnymi problemami z ponowną instalacją systemu operacyjnego.

aplikacje

A co z tymi, którzy mają do czynienia z komunikatem o błędach lub uruchom ponownie komputer podczas pracy z systemem operacyjnym? Tutaj są pewne ruchy, które są w stanie pomóc, ale się na nich polegać w szczególności nie warto. Zwłaszcza, jeśli nie masz wiedzy w dziedzinie diagnostyki komputerowej.

Jak już wspomniano, tego typu błąd może pop-up po zainstalowaniu lub korzystania z określonych aplikacji, gier i programów. W takim przypadku można spróbować usunąć ten program, po czym zaczął się niepokoić danych „niespodzianek”. Często zdarza się, jeżeli czyn szybko, problem zostanie rozwiązany.

Ponadto, można spróbować zrobić wycofywania systemu w momencie, gdy nie przeszkadza błędów i usterek. Najlepiej użyć do tego przedsięwzięcia przy użyciu standardowych narzędzi systemu Windows. Kilka minut czekania – i problem zostanie rozwiązany. Tylko podejrzane aplikacje wciąż muszą być usunięte.

Wirusy w zasadzce

Ale jeśli nagle pojawi się okno z komunikatem o błędzie z powodu ataku wirusa, trzeba działać natychmiast.

Najpierw musimy postarać się szybko wyleczyć i przywrócić system komputerowy. Najważniejsze – nie opóźniać punkt danych, w przeciwnym razie będziemy musieli natychmiast przystąpić do drastycznych środków. Mówimy o sposobie ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Chociaż w praktyce, szybka praca z antywirusowe i anty-spyware aplikacji, łącznie z czyszczeniem rejestru mają bardziej skuteczny wpływ na błąd, zamiast próbować „burzyć” i umieścić nowy Windows. Wątpliwości w swoje umiejętności? Zabrać komputer do mistrzów. Oni pomogą szybko rozwiązać wszelkie problemy.