251 Shares 1482 views

Osprzęt do rur z HDPE: rodzaje i funkcje

Armatura do rur HDPE (HDPE – polietylen o wysokiej gęstości), jest niezbędnym elementem, który zapewnia ciągłość i dostarczalność rurociągu. Muszą go, gdzie trzeba połączyć różne średnice lub materiał rury, w miejscach ich obrotów, lub oddziałów, jak również podczas naprawy rurociągów wykonanych z polietylenu.

Armatura do rur HDPE wytwarzane z tego samego materiału co rura. Ma szereg zalet w stosunku do drugiego: odporność na działanie czynników chemicznych i odkształcania, temperatura; rdzy i nie są poddane na utlenianie; nie rozkłada się i obejmują ponad 50 lat; Ma niską wagę i bezpieczne dla środowiska.

Główne typy opraw do montażu rur polietylenowych:

  • cast;
  • spawane;
  • elektryczny;
  • kompresja.

Armatura do rur ze stopów IPA (czopów)

Wytwarzać metodą odlewania ciśnienia, wystawiając je do dalszej obróbki. Są one używane we wszystkich rodzajach połączeń. łączniki odlewane odporne na działanie agresywnych środowisk chemicznych, nie utlenia się i nie zmieniają średnicę. Zaoszczędzić przepustowość poprzez eliminację złogów w ścianach przewodów.

F itingen rur spawanych IPA (segment)

Przeznaczony do połączenia odcinków rur w miejscach ich obrotów i oddziałów; W obszarach o różnych średnicach złączy rur lub łączników. Związek wytworzony czołowej i spawanie elektrooporowego.

Armatura do rur HDPE elektrycznie

Wytwarzane przez odlewanie pod ciśnieniem, są cewki elektrycznej, która przy ogrzewaniu szczelnie łączy się z rurą. Armatura tego typu posiadają kod kreskowy, który wskazuje na konieczność napięcia zasilania oraz czas wymagany do stabilnego uszczelnienia.

Wykorzystać je do naprawy rurociągów w ziemi, na ścianach i sufitach. Połączenie jest za pomocą specjalnego urządzenia do spawania, co pozwala na ustawienie parametrów niezbędnych do ogrzewania.

złączki do rur HDPE

To bardzo wygodna forma opraw, uwalniając ich od gotowej do użycia. Rura nie wymaga wstępnego przygotowania i hermetyzacja występuje bez maszyn i innych akcesoriów, metalu lub tworzywa sztucznego spawania wystarczającego klucza ściskanie. Ze względu na standardowym gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, armatura danych nadaje się do łączenia rur z różnych materiałów.

Montaż i demontaż zacisku mocującego może produkować nawet do dziesięciu razy, a nie traci swoją jakość i, jeśli to konieczne, napraw, wystarczy wymienić elementy wewnętrzne z kluczem.

Absolutnie nie koroduje, gdyż nie zawiera żadnych elementów metalowych. Odpowiednie do transportu ciekłego pokarmu i wody do picia, ponieważ wszystkie części są wykonane z materiałów sanitarnych.

Wszystkie złączki dla rur HDPE wytwarza się w trójniki, kolana, wewnętrzne i zewnętrzne gwinty, itp, oraz związku podobnej zasady instalacji rur. Czasami zaleca się użyć uszczelniacza w stawach i uszczelniacza okucia.