193 Shares 3298 views

Jak przywrócić system Windows XP za pomocą środków z deweloperem?

System operacyjny Windows XP przez ponad dwanaście lat, jest znany ze swojej niezawodności. Po raz pierwszy wprowadzony w 2001 roku system zyskał szacunek praktycznie wszystkie społeczności komputerowej. Nawet użytkownicy Linuksa zauważyli wiele jego pozytywnych cech. Jednak w niektórych przypadkach nadal istnieje potrzeba, aby przywrócić pliki systemowe Windows XP. Powodem tego mogą być działania szkodliwych programów (choć w ostatnich latach kwestia ta była prawie stracił swoje znaczenie); Błędy użytkownika; wadliwe działanie aplikacji i komponentów sprzętowych systemu komputerowego itd. Jednak twórcy starali się przewidzieć i dlatego jest jak przywrócić system Windows XP, nie jest niczym trudnym. Najważniejsze – przestrzegać prostych zasad. W większości przypadków ta pozwala na przywrócenie systemu Windows XP, nawet konieczności uruchamiania ponownej instalacji systemu operacyjnego, który w momencie jego poprzednik – Win 9x – wydawało się fantazji.

Ostatnia znana dobra konfiguracja

Tak więc, jak przywrócić system Windows XP? Postępowanie zależy od przyczyny usterki. Rozważmy podstawowe sposoby , jak przywrócić system Windows XP. Musisz je wszystkie wykorzystać w porządku, a niektóre nie doprowadzi do pozytywnych rezultatów. Najprostszym sposobem jest użycie menu odzyskiwania. Po włączeniu komputera należy poczekać, aż ekran BIOS znika, a często naciskać klawisz F8 (naciśnij i przytrzymaj). W rezultacie, w menu trybu tekstowego zostaną wyświetlone dodatkowe opcje ładowania systemu operacyjnego. Powinno to przynieść przycisków kursora na słowach „Ostatnia znana dobra konfiguracja” i naciśnij Enter. Jeśli problem nie jest zbyt krytyczna do pracy, system uruchomi się w normalnym stanie.

tryb bezpieczny

Czasami jednak nie rozwiązuje problemu. Jak przywrócić system Windows XP w tym przypadku? Trzeba uruchomić tego samego okna wyboru, ale aby wskazać na liście „trybie awaryjnym” (czasem zwany tryb fail-safe). Uruchamiania systemu w sposób uproszczony – bez sterowników firm trzecich oraz usługi części. Zwykle awaria po instalacji programu. Jeśli tak, to należy go odinstalować i ponownie uruchomić. Nawiasem mówiąc, czasami to pomaga nawet prosty restart trybie awaryjnym, bez dokonywania jakichkolwiek zmian. Ponadto w sekcji Akcesoria i Narzędzia przycisku „Start” menu, wybierz „Przywracanie systemu”, metoda ta działa jednak tylko wtedy, gdy funkcja nie została zmuszona wyłączyć.

konsola odzyskiwania

Bardziej radykalne rozwiązanie – jest użycie dysku dystrybucji. Jest to konieczne, aby rozpocząć instalację systemu operacyjnego z dysku CD, a pierwszy ekran dialogowe naciśnij klawisz R (konsola odzyskiwania). Następnie trzeba podać hasło, aby zalogować się systemu operacyjnego (jeśli istnieje). Teraz, w wierszu polecenia wpisz fixboot i naciśnij Enter. Można również użyć innego zespołu – fixmbr. Wyeliminować błędy na dysku twardym pozwala polecenia chkdsk, ale kiedy zaczyna należy zauważyć, że kontrola może trwać długo. I ostatni sposób – całkowicie ponownie zainstalować system operacyjny z pełnym usunięciem starej wersji (nie można umieścić na górze). Przedtem trzeba uruchomić z płyty LiveCD i przechowywanie wszystkich ważnych plików.