772 Shares 3776 views

Szpital Rejonowy w 19 wieku. Otwarcie pierwszej części szpitala

Aż do wieku połowie 19 w medycynie rosyjskiej była ledwie rozwinięte, a tylko ludzie, którzy należą do wyższej klasy można uzyskać co najmniej jakąś pomoc. Ale wszystko zaczęło się zmieniać po 1864 roku, kiedy było lokalny samorząd.


Historia powstania

W 1581 roku w Moskwie pojawił się pierwszy aptekarz komorę, która była pierwszym krokiem w organizacji systemu opieki zdrowotnej. Jednak właściwy rozwój nie nastąpił, a dopiero na początku 18 wieku Piotr I przeprowadził szereg działań, poprzez które zaczęły się otwierać i wyposażenie medyczne, apteki, szkoły i uniwersytety szkolenie przyszłych lekarzy.

Później, gdy Aleksander I, mówił o potrzebę stworzenia miast powiatowych szpital, ale najpierw trzeba otworzyć szkołę medyczną. Jednak środki te nie przyczyniły się do zmiany sytuacji, a tylko 0,5% ludzi może otrzymać opiekę medyczną. W 6000 był jeden lekarz za łóżko miało 1500 mieszkańców. Wszystko po to, by w dalszym ciągu, gdyby nie lokalny samorząd przyszedł do środków własnych zaczęli organizować dzielnicy szpitalnej, ambulatoryjnej, macierzyństwa i tak dalej. D.

Instytucje Zemský pomóc obywatelom wszystkich klasach, w celu poprawy sytuacji, a w każdej prowincji miał własną sytuację.

kraj lekarz

Kiedy były Szpitala Powiatowego w 19 wieku (zwłaszcza na obszarach wiejskich), potrzebnych specjalistów, którzy mogliby udzielać pomocy w różnych obszarach, począwszy od zwykłego przeziębienia do poważnych chorób.

Medycyna na wsi, opracowany kosztem powiatu i miasta lekarzy, a następnie młodzi profesjonaliści początkowo lewo we wsi. Był to portret lekarza kraju, który miał wysokie walory moralne i etyczne, bezinteresowność i chęć pomocy wszystkim potrzebującym, który miał dobry wpływ na kształtowanie przyszłości medycyny.

Zemský szpitale prowincja Moskwa

W 1869 roku zaczął tworzyć medycynę ziemstwo w prowincji. Kiedy w 1877 roku Kongres uchwalił lekarzy, został zredagowany w sprawie podziału województwa na sześć okręgów medycznych, gdzie mieli się z personelem szpitala, łóżka, lekarz, ratownik medyczny, położna.

Wiele osób uważa, że szpital rejon prowincji Moskwie były wzorem dla innych szpitali w innych obszarach. Powstawanie Medicine zostało podzielone na dwa okresy. W pierwszym, od 1865 do 1876 roku nastąpił szybki wzrost wolumenu finansowania placówek medycznych, zwiększenie liczby pracowników. W drugim, od 1877 do 1907 roku, nie było infrastruktury medycznej: kongresy medyczne odbyły, tworzenie instytucji ochrony zdrowia i lekarze odkryli Medical School.

Moskwa rada powiatu była jedną z pierwszych, które było zapewnić swobodne i publiczne usługi zdrowotne. To przyczyniło się do zwiększenia skuteczności zapobiegania i zwalczania epidemii, a także zwiększony wzrost wychwytu chłopów o pomoc. Ale w początkowych etapach musiał skierować całą energię na tworzenie prymitywną formę pracy lekarskiej. Najlepszy ze wszystkich pomocy medycznej został zorganizowany w okręgach przemysłowych, takich jak Bogorodsky i Moskwie, a najgorsze ze wszystkich rzeczy były w okręgach wiejskich (Mozhaisk, Volokamsky).

Zemský szpitale prowincja Twer

W 1867 roku odbyło się pierwsze w Twer st szpitala, który stał się nie tylko miejscem, gdzie ludzie przychodzą do leczenia, ale również centrum życia społecznego i kulturalnego.

W Twerze lekarzy Kongres w 1871 roku zdecydował, że przed nabyciem dobrego lekarza, trzeba zbadać środowisko, w którym pacjenci żyją. Ważne jest, aby wiedzieć, co ma warunki higieniczne, jakie są warunki życia, ponieważ pomoże w pracy, będzie to jasny obraz tego, co ludzie chorują częściej.

Szczególną rolę w rozwoju medycyny w prowincji grał lekarza, Mikhail Iljicz Petrunkevich, który przybył do miasta w 1874 roku. Potrafił umiejętnie łączyć swoją pracę i działalność społeczną, w celu podniesienia lekarstwo na najwyższym poziomie. W szpitalu na zakup nowego sprzętu w momencie, zakupione książki z zagranicy, aby utworzyć bibliotekę, która pomogła nauczyć z doświadczeń zagranicznych ekspertów.

Szpitale w regionie Samara

Otwarcie pierwszej części szpitala w regionie Samara miała miejsce w drugiej połowie 19 wieku, gdzieś na początku lat 60-tych. Wcześniej, w prowincji był tylko jeden szpital, gdzie było tylko 12 łóżek na 20 000 mieszkańców, a leczono tu dla wszystkich chorób, nie tylko zwykłych obywateli, ale także wojskowych i więźniów.

W 1865 roku, na obrzeżach st szpitalu został otwarty, który zabrał wszystkich, niezależnie od klasy czy narodowości. W tej chwili jest 7 lekarzy, 26 sanitariuszy, miał 360 łóżek. Ze względu na fakt, że został otwarty kilka szkoły medycznej, medycyny zaczął szybko rozwijać, a już w 1899 roku szpital rejonowy zostały otwarte na obszarach wiejskich, istnieje około 70 sztuk.

Przez 1875 głównym Wojewódzki Szpital został otwarty, który w 1890 roku miał 5 mieszkańców w pełnym wymiarze godzin i 9 statystów. Najważniejszą rzeczą, która się pod koniec stulecia – zaczął leczyć ubogich dla dano wolne i darmowe leki.

Osiągnięcia i wyniki medycyny ziemstwo

Poprzez County opieki Medycznej został dostarczony w 34 województwach, a lek ten odgrywał postępową rolę w przyszłym rozwoju. Ponadto pomoc przekazywano nie tylko mieszkańców miasta, ale także wiejskie, i uznano za wielki krok w systemie opieki zdrowotnej.

Dzięki County pojawił medycyny pojęć takich jak dostępność, profilaktyki, opieki wolne, i istnieją takie instytucje, które wcześniej nie myśleli o – kąpiele błotne, elementy terapeutycznej żywności, schronienia.

W medycynie, były „postępowe” lekarze, którzy wiedzą dużo, może pomóc w różnych kierunkach, jak również przeprowadzone badania i badane choroby, więc otworzył bakteriologicznych instytutów i laboratoriów Bureau sanitarna, położnicze i Medical School.

Pomimo faktu, że szpital rejonowy często otrzymują mniej środków, sprzętu, leków, samo pojawienie się medycynie, gdzie każdy, niezależnie od ich statusu, można uzyskać co najmniej jakąś pomoc, to zapoczątkowało rozwój medycyny.