640 Shares 2129 views

Wanny do paznokci i sauny: charakterystyka

Prawdopodobnie każdy właściciel domu prywatnym chce stać się właścicielem prywatnej saunie lub kąpieli. Ale prosta konstrukcja pracy nie kończy. Z biegiem czasu, drewniane elementy tej struktury zaczynają pojawiać się wilgotne, pleśń, niebieski. Naturalnie właściciele podnieść uzasadnione pytanie: jak chronić te drewniane konstrukcje? W tej sytuacji może pomóc paznokci łaźnie i sauny. To o to będzie omówione dalej.

Wanny do paznokci i sauny

To specjalne środki do obróbki drewna w miejscach o dużej wilgotności. Powłoki takie są specjalnie zaprojektowane w celu ochrony przed działaniem wilgoci i wysokich temperaturach drewniane ścian i sufitów w zmieniających pokojowej mycia i bezpośrednio na łaźni parowej. Ponadto, tworzą powłokę, hydrofobowe i zanieczyszczeń, a tym samym zapobieganiu próchnicy drewna. Również lakiery są w pełni zgodne z wymogami bezpieczeństwa pożarowego.

Właściwości lakieru

Kąpiel i sauna są specjalne pokoje, w których nie tylko wysokie temperatury, ale prawdziwe ciepło. Dlatego kąpiele paznokci i sauny powinien mieć jako konsumentów, pewne właściwości powiedzieć:

 • być odporne na duże różnice temperatur;
 • zgodne ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa pożarowego;
 • Drewno w celu ochrony ścian i podłogi pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych;
 • aby nie tracić czasu na jego zewnętrzny, estetyczny wygląd, konsystencja i kolor oryginału.

Z reguły, kąpiele paznokci i sauny w jego składzie znajduje się wysokiej jakości bazę akrylową, który nadaje odporność na wysoką temperaturę i nie zapewnia tego instrumentu do stopienia. Także w takich lakierów zawsze zawiera wosk, która nadaje kompozycji właściwości odpychających wodę i zanieczyszczenia.

Przy wyborze wysokiej jakości powłok do drewna, należy pamiętać, że lakier powinien dobrze reagują na czyste, łatwe do zastosowania i mają doskonałą przyczepność.

Na szczęście dla saun i łaźni – panacea

Oprócz powierzchni drewna, panujące w łaźni i saun, lakiery o wysokiej temperaturze, można stosować:

 • beton;
 • sztuczny kamień;
 • ceramika;
 • cegły;
 • zasady naturalne mineralne.

Przy zakupie farby o właściwościach ognioodpornych, należy pamiętać, że mają otwarte półki, zasłony i inne miejsca, które wchodzą w kontakt z ludzką skórą, nie jest zalecane, ponieważ:

 • Te miejsca nie są tak źle drewno narażone na gnicie.
 • Surowe drewno dla osób uważanych za bardziej higieniczne i posiada pewne właściwości lecznicze i profilaktyczne.

Neomid – sauny paznokci

„Neomid” – kompozycja na bazie żywicy akrylowej przeznaczony do skutecznej ochrony i dekoracji elementów drewnianych w tych dziedzinach. Tworzy przezroczystą warstwę zabezpieczającą przed brudem i wilgocią, i różnych złóż grzybiczych. Jest to szybkoschnący, przyjazne dla środowiska, rozpuszczalna w wodzie farba akrylowa dla basenów, saun, praktycznie bezwonny, po wysuszeniu, jest w stanie utrzymać naturalny zapach drewna i podkreśla naturalną strukturę drewna.

Kompozycja zawiera dyspersja akrylowa, ukierunkowane i Bioochronny, dodatki przeciwpieniące i wodę.

Kluczowe właściwości

Kąpiel paznokci i sauna „Neomid” na opinie użytkowników, ma wiele pozytywnych właściwości, takie jak:

 • Powstawanie trwałych gleby ochronnej i hydrofobowego półprzezroczystej warstwy o zwiększonej elastyczności;
 • ochrony powierzchni drewna do powstawania pleśni, dzięki członka Bioochronny specjalnych dodatków;
 • przeszkodą przyciemnienia powierzchni drewna;
 • konserwacja i podkreślają naturalną strukturę drzewa;
 • szybkie suszenie na powierzchni;
 • Oznacza bezpieczny dla środowiska;
 • praktycznie bezwonne;
 • Wanny lakierem i sauny rozpuszczalnych;
 • barwienia.

Dzięki tym zaletom ten paznokci łaźni i saun otrzymały najbardziej pozytywne opinie.

Używane do malowania sufitu, ścian i innych powierzchni z drewna w saun i łaźni, oprócz podłóg i półkach.

Jak przygotować powierzchnię?

Obróbkę drewna muszą być czyste i suche, wolne od zanieczyszczeń, niebieski, formy żywicą, zabrudzeń tłustych. Jeżeli powierzchnia jest zakażenie grzybicze, musi on zostać usunięty z wybielaczem „Neomid 500”, który powróci do pierwotnego koloru naturalnego drewna. Ponadto, powierzchnia może być leczony głębokości penetracji antyseptyczne dla saun i kąpieli NEOMID 200, zdolnych do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa biologicznego.

dozowanie

„Neomid” – końcowy preparat, który nie wymaga rozcieńczania. Przed użyciem należy dobrze wymieszać. Lakiery stosowane jednolicie w czystej, suchej powierzchni drewna, przy użyciu pędzla, wałka lub pistoletu natryskowego 2 lub 3 warstwy. Obchodzenie się z produktu może być przeprowadzane w temperaturze powietrza co najmniej + 5 ° C, Po zakończeniu barwienia narzędzi należy natychmiast przemyto wodą. Po pierwszej warstwy powierzchni polecany szlifowane i oczyszczone z pyłu wytworzonego, polepszając tym samym jej wygląd.

lakier wysychają pyłosucha okres trwa godzinę (w temperaturze powietrza w temperaturze + 20 ° C i przy wilgotności względnej powietrza 65%). Druga warstwa nie może przynieść wcześniej niż 3 godziny. Przez działanie na powierzchnię jest gotowa w 3 dni.

Średnie zużycie narzędzia przy zastosowaniu pojedynczej warstwy jest około jednego litra na 7-10 kwadratowy. m (w zależności od powierzchni do obróbki).

warunki przechowywania

Lac Nie zamrażać. Sklep musi być w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu. Data ważności na etykiecie. Skład Przyciemniane zużyć w ciągu jednego miesiąca.

Pozostałą malować je od opróżniania do cieków wodnych, kanalizacji lub gruntu. Pakowania całkowicie suchy skład muszą być usuwane jako odpady z gospodarstw domowych.

środki ostrożności

Narzędzie gaśniczy jest. Podczas pracy z nim należy używać rękawic i okularów ochronnych. Unikać kontaktu z odsłoniętych częściach ciała i oczu. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Trzymać z dala od dzieci znaczy!