165 Shares 2774 views

Opieki noworodka. Dzieci i opieki nad nimi

Dzieci właśnie powstał, nie są wystarczająco silne odporność. Dlatego ważne jest, szczególnie ostrożnym pielęgnacja noworodka. Dzieci potrzebują opieki rodzicielskiej i uwagi.

noworodka moc

Moc – to, oczywiście, najważniejszy element zawarty w pielęgnacji noworodków. dzieci uprzednio podawana dokładnie w godzinach (jeden raz na trzy godziny). Teraz pediatrzy zmienili swoje poglądy na temat żywienia dzieci i polecam karmić dziecko na żądanie. Tak więc, proces ten zachodzi podawanie każdego dziecka indywidualnie. Niektóre kapryśna i otworzyć usta, żeby jeść częściej dostali, inni robią to rzadziej. Każda matka wie, że jej potomstwo jest lepsze i bardziej użyteczne niż mleko matki. Dziś wielu lekarzy zaleca, aby matki nie wyrażają resztę mleka po karmieniu. Jeśli dziecko jest karmione na żądanie, mleko wkrótce będzie produkowany w takiej ilości, że jest to konieczne.

pępek przetwarzanie

Przy wypisie ze szpitala przewód wszystkie dzieci już nie, ale rana pozostanie pępowinowej. To wymaga stałego leczenia, aby zakończyć leczenie. Leczenie pępka powinny być wykonywane dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a także innych procedur higienicznych w celu zapewnienia odpowiedniej opieki dla noworodków. Dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, więc traktując rany z nadtlenkiem wodoru, a następnie alkohol hlorofillipta rozwiązanie lub zielona farba, należy spróbować, aby nie wpaść na skórze wokół pępka. Dla szybszego gojenia rany pępowinowej dziecka do zrobienia kąpiele powietrzne często używać pieluch ze specjalnym wycięciem pępka kontroli, ubrania nie są „tarcie”, dokładnie wyprasować wszystkie pieluchy i ubrania dla dzieci.

higiena

Jak każdy człowiek, dziecko potrzebuje codziennej higieny. Mycie, pielęgnacja nosa i uszu, pielęgnacji paznokci, jaskiń i pływanie – wszystko wliczone w higienicznej pielęgnacji noworodka. Dzieci muszą być umyte, z reguły dwa razy dziennie wacikiem czystej bawełny świateł w konwencjonalnym wrzenia wody. Przetrzeć oko należy zmienić tampon. Przetarł oczy od krawędzi wewnętrznej do zewnętrznej. Takie podejście nie pozwala na przedostawanie się infekcji. Wylewka małymi dziećmi szczotka zanurzone w wodzie z wici bawełny, ile potrzeba. Wykonać tę procedurę kilka razy w tygodniu, gdy jest oczywiste, że trzeba oczyścić nos lub słyszał, że dziecko nie oddycha swobodnie. Uszy noworodków wymagają szczególnej opieki. Rodzice mogą delikatnie usunąć żółtą absolutorium z wici bawełny. To nie jest próba czyszczenia uszu głęboko. Paznokcie należy obcinać synów ostre nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcówkami. Na stopach paznokcie są cięte prosto, a na dłoniach – zaokrąglone.

Kuszony dzieci po każdym opróżnianiu. Należy to zrobić natychmiast. Wykonywania tej procedury może być wodą wodociągową o temperaturze 36-37 ° C. Zmywając – jest to jedyna procedura, która odróżnia opieki noworodka dziewczynka z opieką chłopca. Ważne jest, aby zmyć dziewczęta od przodu do tyłu, że jest. A. Znajdują się one zbyt blisko pochwy i odbytu. Jeśli chodzi o pływanie, to jest taka sama zarówno dla chłopców i dla dziewczynek. Temperatura wody powinna wynosić 36-37 stopni, aby dodać coś całkowicie opcjonalne. W pierwszych dniach życia, aż do gojenia rany pępowinowej, wodę należy gotować.

Pierwszy spacer z małym dzieckiem może być wykonane 2 tygodnie po urodzeniu. Za pierwszym razem, dziecko powinno być wystawione na ulicy przez kilka minut. Każdego dnia podczas spaceru musi być stopniowo zwiększana, a stopniowo doprowadzić go do jednej godziny (można chodzić kilka godzin dziennie) .First spacery i pierwsze książki

Kolejny ważny szczegół, który obejmuje opiekę nad noworodkiem – książka. To może wydawać się śmieszne i głupie czytanie książek noworodka, ale w rzeczywistości jest to bardzo przydatne. Czytaj dzieci stojących w młodym wieku, co przyczynia się do ich rozwoju. Kocham dzieci i dbać o nich od wczesnych dni!