570 Shares 7552 views

Zastanawiasz się, jak skonfigurować mikrofon na komputerze – odpowiedź tutaj.

Gwałtowny rozwój funkcji komunikacyjnej Internet dyktuje warunki w organizacji różnych typów komunikacji pomiędzy użytkownikami sieci. Do tej pory wiele osób nie wystarcza do wymiany wiadomości tekstowych, a jeśli nie chcesz go zobaczyć, przynajmniej, aby usłyszeć jego towarzysza i ustnie samimEto może być, na przykład, dźwiękowe komentarze użytkowników na różnych dokumentów i filmów. Dodatkowo, podczas pracy z różnymi aplikacjami multimedialnymi mogą wymagać nagrywanie dźwięku, i jest to bardzo przydatna funkcja, jak rozpoznawanie mowy. Dzięki niej można dać poleceń głosowych komputera, a nawet dyktować tekst. Wszystko to prowadzi do nieuchronnego pytania właściciela „jak skonfigurować mikrofon na komputerze?”. Oczywiście, doświadczony mistrz nie jest trudne, ale dla początkującego „użytkownik” może stać się poważnym problemem. Chociaż, jeśli wiesz, od czego zacząć, odpowiedź na pytanie „jak założyć mikrofon na komputerze” nie jest szczególnie trudne. Więc po kolei:


Jak podłączyć mikrofon:

Przede wszystkim musisz kupić sam mikrofon. Standardowe mikrofony komputerowe zazwyczaj pochodzą z dwóch rodzajów złącz do podłączenia. To jest audio 3,5 mm mini jek (minijack), to jest wspólne podłączenie multimedialnych i USB connect (wejście USB normalne). Ponadto, nie podwozie szuka specjalnym gnieździe, oznaczonego «MIC IN» – jest to specjalny wejście mikrofonowe. Znajduje się on może być przednią ściankę (zwykle w pobliżu złącza wyjściowego audio w kolumnie «AUDIO OUT»), więc w tylnej części obudowy. Złącze USB dla wygody użytkowników są czasami nałożone na panelu przednim. Laptopy, te złącza są często znajduje się na stronie. Podłącz mikrofon do gniazd znajdujących i uruchomić maszynę. Po pobraniu run „nowego kreatora sprzęt Connection”, jak ostrzega odpowiednią etykietę na ekranie. Następnie, po prostu trzeba pójść za jego radą. Czasami może być konieczne podłączenie mikrofonu, na przykład, karaoke, jeśli nie chcesz kupować specjalnego nośnika. Istnieją czasami występuje jek standardowe złącze, które jest większe od 3,5 mm minijack. Ten mikrofon można podłączyć tylko za pomocą specjalnego adaptera, swobodnie sprzedawane w sklepach.

Jak skonfigurować mikrofon na komputerze ręcznie:

W większości przypadków problemy z podłączeniem mikrofonu nie powstaje i zostaje automatycznie skonfigurowany „mistrz Windows». Ale jeśli nadal masz problemy, a następnie w zakładce „Dźwięk” w „Panelu sterowania” komputera można zobaczyć, w jaki sposób podłączony mikrofon. Jeśli istnieje tick „aby wybrać domyślne”, to musi koniecznie dostarczyć, klikając myszką w odpowiednim polu. Nowoczesna konfiguracja sprzętowa w większości ukończone wbudowaną kartę dźwiękową, ale tylko w przypadku, gdy jest to konieczne, aby upewnić się, że jest. W „Device Manager” na pasku narzędzi komputera, można wyświetlić listę wszystkich urządzeń dostępnych w konfiguracji, w tym obecności i rodzaju karty dźwiękowej. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy można otworzyć menu i sprawdzić, czy to działa. Jeśli problem nie zniknie z „Kreator Okna» Porady, to najlepiej skontaktować się z centrum serwisowym.

Jak skonfigurować mikrofon w zestawie słuchawkowym:

Modele słuchawki multimedialne, wyposażone we wbudowany mikrofon, wyposażony w dwa wejścia i zwykle klasa 3,5 mm minijack. Wejście mikrofonowe jest oznaczony na czerwono, a wydajność na kubki ucha – zielony. Szczeliny odpowiadające połączeń znajdują się zawsze tam, najważniejsze – nie mylić korki. Dla wygody gniazda wejściowego sami mają różne kolory. Skręć oba złącza w gniazdach przeznaczonych dla nich, a następnie postępować zgodnie z powyższym schematem.

Jeśli podczas instalacji i konfiguracji mikrofonu i słuchawki pytań, zawsze można zadzwonić specjalną sekcję Szukaj Pomoc systemu Windows dla „jak założyć mikrofon na komputerze” lub „Jak skonfigurować mikrofon w słuchawkach.”